Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Oczyszczacze powietrza do 2500 zł – jak wybrać najlepszy?

Wskazujemy, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu dobrego oczyszczacza powietrza do 2500 zł.

Alergeny, elektrosmog, pyłki pochodzące z zewnątrz czy bakterie i wirusy, choć nie są dla nas widoczne gołym okiem, to są zawarte w powietrzu w naszym domu. Wpływają znacząco na obniżenie komfortu życia w naszym domu, a duża ich ilość może prowadzić do poważnych chorób. Jednak można temu zaradzić. Do pozbycia się zanieczyszczeń w powietrzu doskonale sprawdzi się zakup oczyszczacza powietrza. W skuteczny i prosty sposób pozbywa się nawet niewielkich zanieczyszczeń w pomieszczeniu i zapewnia odpowiednią jakość powietrza.Jednak przy jego kupnie musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak rodzaj i wielkość pomieszczenia, a także parametry oczyszczacza. 

Polecane oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza – dla kogo?

Oczyszczacz powietrza powoli staje się standardem w polskich domach. To urządzenie pozwala zredukować groźne dla zdrowia pyły, alergeny oraz zanieczyszczenia. Szczególnie istotne jest to w miejscach, gdzie normy zanieczyszczeń są stale przekraczane, a jakość powietrza jest na słabym poziomie.

Wbrew pozorom można używać oczyszczacza powietrza nie tylko zimą i jesienią, gdy smogu oraz zanieczyszczeń pojawia się najwięcej z powodu ogrzewania domów przez paliwa stałe. Pojawiają się one także podczas innych miesięcy, czy to ze spalin samochodów czy elektrowni cieplnych. Różnego typu alergeny i wirusy pojawiają się w miesiącach wiosennych, dlatego też warto zainwestować w oczyszczacz powietrza Jest on bardzo uniwersalnym urządzeniem, które pozwoli na skuteczne oczyszczenie powietrza. Można wybrać taki oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza, a nawet z jonizacją. 

Osoby starsze, mające alergię lub astmę powinien zainteresować zakup oczyszczacza powietrza. Pozwoli pozbyć się uciążliwych alergenów w domu, a przez to zapewni większy komfort życia mieszkańcom. Dobra jakość powietrza bardzo ważna jest także dla małych dzieci, które najbardziej odczuwają długotrwałe skutki regularnego  wdychania zanieczyszczonego powietrza.

Uwaga!

W naszym sklepie morele.net jest prowadzona sprzedaż outletowa. Można kupić pełnowartościowe produkty po obniżonych cenach, pochodzące z końcówek serii lub ze zwrotów. Warto zakupić oczyszczacz powietrza w outlecie, by zaoszczędzić pieniądze.

Wybór oczyszczacza powietrza – od czego zacząć?

Wybór oczyszczacza powietrza do 2500 zł daje nam duże możliwości wyboru. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych, a im wyższa cena tym producenci zaopatrują oczyszczacz w więcej funkcji, a jakość wykonania i skuteczność urządzenia jest większa.

Przy zakupie oczyszczacza powietrza do 2500 zł na początek należy wziąć pod uwagę:

  • Metraż pomieszczenia, w którym będzie znajdować się oczyszczacz – to najważniejsza kwestia, ponieważ oczyszczacze mają określony zasięg działania. Nieodpowiednio dobrane urządzenie może sobie nie dać rady z nadmierną objętością pomieszczenia. Dobór odpowiedniego oczyszczacza powinno się uzależnić właśnie od kubatury wnętrza, czyli objętości. Jednak wielu producentów kieruje się wyłącznie sugerowanym metrażem. Jeśli zamieszkuje się wnętrze o wysokich ścianach, należałoby dobrać oczyszczacz, którego obszar działania byłby większy niż sugerowałby to metraż podłogi. bardzo istotny jest też fakt, że oczyszczacz powietrza działa skutecznie jedynie na otwartej przestrzeni, więc należy mieć na uwadze, że nawet jeśli urządzenie ma bardzo szeroki zasięg działania, to nie oczyści pomieszczeń oddzielonych od siebie drzwiami czy ścianami. Należy więc zakupić osobny oczyszczacz do każdego pomieszczenia lub regularnie przenosić jeden. 
  • Określenie funkcji, jakie preferujemy w urządzeniu – oczyszczacze są w stanie nie tylko oczyścić wnętrze z zanieczyszczeń, ale także nawilżyć powietrze i poddać je procesowi jonizacji. Te funkcje nie są dostępne w każdym oczyszczaczu, a ich obecność wiąże się z większą ceną, dlatego warto zastanowić się czy będą potrzebne do naszego pomieszczenia. Jonizacja pozwala na lepsze wyłapywanie zanieczyszczeń z powietrza, neutralizuje je i zatrzymuje przy ziemi. Nawilżanie powietrza natomiast poprawia kondycję suchego powietrza w domu, szczególnie w upalne, suche dni. Oczyszczacz do 2500 zł z funkcją jonizacji może się przydać, gdy w pomieszczeniu jest dużo urządzeń elektronicznych. Obecnie w domach znajduje się sporo elektroniki, więc warto zakupić urządzenie z funkcją jonizacji.  Natomiast nawilżanie powietrza przydaje się do pomieszczeń o suchym powietrzu. Jednak należy pamiętać, że duża wilgotność przyczynia się do namnażania szkodliwych dla naszego zdrowia mikroorganizmów.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza? 

Oferta dostępnych na polskim rynku oczyszczaczy powietrza do 2500 zł jest bardzo szeroka. Urządzenia tego typu istnieją w różnorodnych wariantach i pochodzą z różnych marek. Aby wybrać dobry oczyszczacz powietrza do domu czy miejsca pracy, należy kierować się kilkoma ważnymi kryteriami. 

  • Maksymalny zasięg działania – filtr powietrza powinien być wybierany na podstawie metrażu. Oczyszczacz pracuje wydajnie na określonym metrażu czy kubaturze (objętości) podanej przez producenta. Urządzenie o małym zasięgu nie będzie skuteczne w dużym pomieszczeniu. Natomiast oczyszczacz przeznaczony do dużych pomieszczeń, a używany do mniejszych będzie tak samo skutecznie spełniał swoje zadanie.
  • Funkcja jonizacji – pozwala na lepsze wyłapywanie zanieczyszczeń z powietrza, Zawsze lepiej kupić oczyszczacz do 2500 zł z jonizacją, niż bez jonizacji. 
  • Emitowany hałas – kluczowa kwestia, która wpływa na komfort użytkowania urządzenia. zbyt głośny sprzęt może utrudniać życie domownikom. Poleca się także oczyszczacz, który będzie pracował cicho w domach, gdzie znajdują się małe dzieci, szczególnie wrażliwe na hałasy
  • Rodzaj filtrów i cena filtrów wymiennych – istnieją modele wodne, które poza usunięciem pyłów dodatkowo nawilżają powietrze. Mają jednak stosunkowo niską skuteczność. Lepiej pod tym względem radzą sobie filtry elektrostatyczne oraz fotokatalityczne, które dodatkowo zwalczają alergeny, a także różnego rodzaju bakterie i wirusy. Najpopularniejszymi filtrami są jednak modele węglowe oraz HEPA. Pierwsze z nich usuwają pyły i lotne związki organiczne, a do tego pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Filtr HEPA występują natomiast w różnych klasach. Te najlepsze charakteryzują się doskonałą skutecznością działania.W zależności od modelu oczyszczacza, może on mieć kilku-stopniową filtrację. Niektóre urządzenia posiadają trzy, inne pięć filtrów, z czego każdy filtr usuwa inny rodzaj zanieczyszczeń.
  • Moc – im większa moc oczyszczacza tym lepiej, gdyż wpływa na wydajność urządzenia. Oczyszczacz nie pobiera dużo prądu i zazwyczaj jest energooszczędny, więc nie należy się obawiać dużych rachunków za prąd.
  • Design urządzenia – są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, a także w wielu różnych wersjach. Różnią się między sobą kształtem, wielkością, kolorem podświetlenia oraz starannością wykonania Najczęściej wybierany jest biały oczyszczacz, jednak producenci oferują także urządzenia o czarnym i szarym kolorze, który idealnie komponuje się do wnętrz. 

Filtry w oczyszczaczach powietrza – porównanie

Warto wiedzieć!

Najlepiej zakupić oczyszczacz zarówno z filtrem węglowym, jak i filtrem HEPA. Ten pierwszy skutecznie pozbędzie się pyłów i lotnych związków organicznych oraz zapachu dymu papierosowego, a filtr HEPA skutecznie usuwa z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia i pyły, nawet o małej objętości. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.