Udostępnij
Skomentuj

Oczyszczacze marki TCL - poradnik

Jaki oczyszczacz marki TCL będzie najlepiej oczyszczał powietrze? Praktyczny poradnik.

Grupa TCL powstała w 1981 roku w Chinach. Obecnie jest to jeden z największych producentów elektroniki użytkowej. Marka TCL posiada szeroki asortyment oczyszczaczy powietrza w swojej ofercie. Współcześnie powietrze jest zanieczyszczone smogiem, sadzą, groźnymi pyłami pochodzącymi z fabryk, a liczne alergeny oraz dym papierosowy uprzykrzają życie domownikom. Z tego powodu coraz więcej osób zaopatruje się w oczyszczacze powietrza, które są najskuteczniejsze w walce z zanieczyszczonym powietrzem w mieszkaniu. Zdrowe i czyste powietrze jest bardzo ważne, zwłaszcza dla prawidłowego rozwoju dzieci. Oczyszczacze powietrza TCL występują w wielu modelach oraz są przystępne cenowo. Decydując się na zakup urządzeń tej marki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry techniczne, rankingi popularności oraz opinie klientów.

Polecane oczyszczacze powietrza

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia. To urządzenie, które może zapewnić czyste powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Jak działa oczyszczacz powietrza? Powietrze z otoczenia dostaje się do wnętrza urządzenia. Dzieje się to na skutek wymuszenia jego obiegu, dzięki konwekcji (mało wydajny sposób), lub też mechanicznie przez wentylatory. Następnie zanieczyszczone powietrze poddawane jest filtracji, by potem wrócić do pomieszczenia oczyszczone. Bardzo istotną kwestią w oczyszczaczach są wentylatory oraz odpowiednie filtry.

Oczyszczacze powietrza pozbywają się z powietrza groźnych pyłów, cząsteczek smogu, które mogą trafiać do naszych dróg oddechowych i powodować choroby układu oddechowego oraz nowotworu płuc. Oczyszczacze powietrza HEPA i węglowym skutecznie usuwają alergeny, takie jak bakterie, wirusy, grzyby i roztocza. To dobra opcja do mieszkań, gdzie przebywa osoba paląca, gdyż oczyszczacz jest w stanie pozbyć się cząsteczek dymu papierosowego oraz nieprzyjemnego zapachu tytoniu. Astmatycy powinni także zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza TCL, by zapobiegać napadom astmy. Dla tej grupy osób bardzo ważne jest zachowanie dobrej jakości powietrza pozbawionego nawet mikroskopijnych pyłów PM 2.5 czy PM 10, gdyż nawet najmniejsze zanieczyszczenie może stanowić dla nich zagrożenie. 

Uwaga!

W naszym sklepie internetowym morele.net często prowadzona jest sprzedaż produktów w outlecie. Nasz klient ma szansę kupić pełnowartościowy oczyszczacz powietrza po obniżonej cenie. Warto regularnie zaglądać na naszą stronę w celu zapoznania się z aktualnymi promocjami.

Czym kierować się przy zakupie oczyszczacza TCL? 

Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza marki TCL należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaje filtrów, w jakie urządzenie jest wyposażone Jest wiele rodzajów filtrów stosowanych przez producentów:

 • Filtr HEPA – to skrót od frazy High Efficiency Particulate Air (wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy powietrza). Umożliwiają wyłapywanie i eliminację nawet najmniejszej grupy pyłów zwanymi PM 2.5 oraz PM 10, które dostają się do naszego układu oddechowego i są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Dzielą się na klasy. Należy pamiętać że tylko dwie ostatnie klasy HEPA 13 oraz HEPA 14 dają sobie radę z cząsteczkami o wielkości 0,3 µm. Pozostałe klasy wyłapują co prawda cząsteczki o wielkości 0,1 µm, ale nie radzą sobie z cząsteczkami o średnicy 0,03 mikrona. Oto klasy filtrów HEPA i ich skuteczność:
 • EPA E10 (dawniej HEPA h20) -  filtr tego typu odznacza się skutecznością filtracji całkowitą rzędu 85%,  wyłapuje cząstki o wielkości powyżej 0,4 µm. W praktyce oznacza to zdolność zatrzymywania bakterii wszelkiego typu, cząstek dymu tytoniowego, spalin, wirusów (tylko tych osadzonych na innych cząsteczkach)
 • EPA E11 – większa skuteczność całkowita filtracji od EPA E10, na poziomie 95%.
 • EPA E12 – filtry tej klasy wyłapują już cząstki o wielkości nawet 0,1 µm (ale nie 0,3 µm, tak samo jak w przypadku niższych klas). Ich skuteczność całkowita wynosi już co najmniej 99,5%. 
 • HEPA h23 - jedna z najwyższych klas filtracji. Całkowita skuteczność w tym przypadku wynosi aż 99,95%, Wyłapuje pyły o średnicy 0,03 mikrona.
 • HEPA h24 - najwyższa klasa filtrów HEPA. Całkowita skuteczność filtracji: 99,995%.  Bardzo zbliżona skuteczność do klasy h23
 • Filtr węglowy – pochłania brzydkie zapachy (także dym tytoniowy) oraz lotne związki organiczne. Dzięki rozbudowanej mikrostrukturze filtr jest bardzo wydajny. 1 gram węgla aktywnego posiada do 1500 m2 powierzchni aktywnej.
 • Filtr hybrydowy – połączenie węgla aktywnego i filtru HEPA. Czyści powietrze z drobnych pyłków i usuwa bakterie, wirusy, brzydkie zapachy.
 • Filtr wodny – to jest mata ewaporacyjna. Powoduje parowanie wody, które nawilża powietrze w pomieszczeniu
 • Jonizator anionowy– dzięki zaawansowanej technice uwalniania jonów ujemnych do otoczenia jest w stanie wybijać mikroskopijne cząsteczki  o średnicy do 0,01 mikrona. Nie pozbywają się zanieczyszczeń, ale zwiększają ciężar pyłków, a tym samym powodują ich opadanie na ziemię.  Są zupełnie nieskuteczne względem lotnych związków organicznych. Polecamy oczyszczacz powietrza TCL TKJ220F

Najlepiej gdy oczyszczacz powietrza TCL wyposażony jest w kilka rodzajów filtrów, gdyż gwarantuje to wysoką skuteczność w oczyszczaniu powietrza. 

Jaki oczyszczacz TCL wybrać? 

Bardzo ważną kwestią jest określenie metrażu pomieszczenia, na którym urządzenie będzie obsługiwane. Producenci podają sugerowany metraż na opakowaniu. Należy pamiętać, że oczyszczacz będzie działał skutecznie na określonej w instrukcji powierzchni. Nie należy kupować zbyt mało wydajnego oczyszczacza do dużych wnętrz. Bardziej realną informację o tym jaki sprzęt powinniśmy kupić do pomieszczenia, daje nei metraż, ale kubatura (objętość). Warto wspomnieć, że nawet oczyszczacz o dużym zasięgu nie będzie działał skutecznie w pomieszczeniach oddzielonych od siebie ścianami czy drzwiami. Należy w takim wypadku rozważyć kupno osobnego urządzenia do każdego pokoju lub przenosić sprzęt regularnie po całym mieszkaniu.

Jak już określiliśmy metraż warto zwrócić uwagę na takie kryteria zakupowe jak:

 • Wydajność oczyszczacza (CADR lub ewentualnie przepływ powietrza w m3/h) – pierwsza wartość oznacza wskaźnik czystości dostarczanego powietrza. Natomiast drugi wskaźnik oznacza ilość powietrza, jaką oczyszczacz jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny.
 • Funkcja jonizacji – wiele oczyszczaczy powietrza TCL posiada możliwość jonizacji. Ta technologia powoduje opadanie na ziemię zanieczyszczeń poprzez obciążanie ich jonami ujemnymi. Dodatkowo wstrzymuje proces rozwoju alergenów, bakterii i wirusów.  Polecamy oczyszczacz powietrza TCL TKJ400F.
 • Funkcja nawilżania – najbardziej skuteczne i zdrowe są urządzenia, które wykorzystują technologię ewaporacji, która polega na odparowywaniu wody z odpowiednio dobranego wkładu nawilżającego, który obraca się w wodzie i jest owiewany przez zasysane powietrze.
 • Moc – im jest większa tym urządzenie skuteczniej oczyszcza powietrze. Nie należy martwić się dużymi rachunkami, gdyż duża część oczyszczaczy TCL jest energooszczędna
 • Łatwy dostęp do filtrów oraz niskie koszty ich eksploatacji 
 • Możliwość ręcznego sterowania mocą oraz separacja funkcji – daje nam to dużą możliwość doboru odpowiedniego trybu pracy urządzenia
 • Głośność urządzenia – mierzona w decybelach. oczyszczacze powietrza bardzo często są stosowane w sypialniach. Warto zwrócić więc uwagę na poziom hałasu, jaki urządzenie generuje. Często procucenci podają tą informację w opisie produktu. Warto sprawdzić, czy urządzenie ma “tryb nocny”. Do sypialni polecamy oczyszczacz powietrza w trybie nocnym, wytwarzającym dźwięk nie większym niż 35 db

Czy można tanio kupić dobry oczyszczacz powietrza TCL? 

Ci, którzy decydują się na zakup oczyszczaczy powietrza TCL czeka miłe zaskoczenie. Chiński producent wprowadza wiele niskobudżetowych urządzeń do swojego asortymentu. Urządzenia występują w wielu wariantach i mają różne parametry. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych, a urządzenia w tej cenie mają wysoką skuteczność, zasięg działania oraz dużą moc, która wskazuje na to, że będzie ono dobrze oczyszczać powietrze. Jednak te tańsze modele nie posiadają dużej ilości filtrów. Jeśli chcemy, aby powietrze było bardzo dokładnie oczyszczane warto rozglądnąć się za oczyszczaczami TCL w cenie ponad 1000 zł. Takie urządzenia będą wyposażone w szereg funkcji, takich jak nawilżanie, jonizacja, automatyczne włączanie czy tryb nocny. Oczyszczacze TCL cieszą się dużą popularnością na rynku światowym ze względu na dobrą skuteczność, niską cenę oraz dokładne wykonanie sprzętu, gwarantujące jego wytrzymałość. 

Warto wiedzieć!

Na naszej stronie morele.net możesz sprawdzić stale aktualizowane rankingi produktów oraz opinie naszych klientów. Warto się nimi kierować z uwzględnieniem parametrów technicznych. Pomoże Ci to wyborze odpowiedniego dla Ciebie oczyszczacza dostosowanego do budżetu oraz preferowanych funkcji i parametrów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.