Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Najlepszy termometr bezdotykowy – ranking TOP 5

Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy termometr bezdotykowy? Ranking wskaże Ci optymalne opcje.

Termometr bezdotykowy jeszcze jakiś czas temu mógł się wydawać nieco nowatorskim urządzeniem. Obecnie każdy może mieć tego rodzaju sprzęt w swojej domowej apteczce. Z naszego rankingu termometrów bezdotykowych dowiesz się, które modele cieszą się najlepszymi opiniami. Co więcej, wskażemy też, na co zwrócić szczególną uwagę. Zamień klasyczny termometr na precyzyjne urządzenie bezdotykowe.

Termometr bezdotykowy – ranking 5 polecanych modeli

Termometry bezdotykowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, a szczególnie dobrze sprawdzają się podczas mierzenia temperatury dziecku oraz w sytuacji, gdy trzeba dość szybko dokonać pomiaru temperatury wielu osobom. By ułatwić sobie wybór najlepszego termometru bezdotykowego, warto zerknąć na ranking TOP 5 termometrów bezdotykowych. Należy bowiem podkreślić, że takie urządzenie ma więcej opcji, w związku z czym wybór nie jest tak oczywisty, jak w przypadku termometrów analogowych.

1. Termometr bezdotykowy Haxe KFT-22M

Ranking termometrów bezdotykowych rozpoczynamy od najtańszego urządzenia, które jest jednocześnie prawdziwym bestsellerem. Haxe KFT-22M to sprzęt wielofunkcyjny – możliwy jest nie tylko pomiar ciała (z czoła i ucha), ale także na zmierzenie temperatury powietrza oraz obiektów. Cechuje się szerokim zakresem temperatur (od 0° do 100°C), małą i lekką konstrukcją, a także ergonomicznym kształtem. Co więcej, należy podkreślić, że Haxe KFT-22M może zapamiętać 10 ostatnich pomiarów i ma wbudowany zegar, co pozwala na całodobowe kontrolowanie temperatury. Takie udogodnienia sprawiają, że ten termometr bezdotykowy nie mógł nie znaleźć się w rankingu.
Termometr bezdotykowy Haxe KFT-22M

Termometr bezdotykowy Haxe KFT-22M

2. Termometr bezdotykowy Braun IRT6520

Dobry termometr bezdotykowy powinien cechować się przede wszystkim dokładnością pomiaru. Braun IRT6520 dodatkowo wyposażony jest w innowacyjną technologię AgePrecision. Polega ona na tym, że podczas pomiaru temperatury brane pod uwagę jest kryterium wieku. Warto bowiem wiedzieć, że w ciągu życia człowieka temperatura ciała ulega zmianie – system termoregulacji u maluchów nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Ten termometr bezdotykowy to uwzględnia, dzięki czemu pomiary są jeszcze bardziej wiarygodne.

Braun IRT6520 jest urządzeniem, które nie tylko nadaje się do użytku domowego. Często jest też stosowany przez internistów, pediatrów i lekarzy innych specjalności. Termometr bezdotykowy Braun jest prosty w użytkowaniu – pomiar polega na wsunięciu sondy do przewodu słuchowego.
Termometr bezdotykowy Braun IRT6520

Termometr bezdotykowy Braun IRT6520

3. Termometr bezdotykowy Babyono Natural Nursing 790

Jeśli zależy Ci bardziej na podstawowej funkcjonalności, bez dodatkowych ustawień, to dobrą propozycją może być termometr bezdotykowy Babyono Natural Nursing 790. Wystarczy, że skierujesz urządzenie w stronę czoła, a szybko poznasz wynik. Model ten pozwala uzyskać dokładny odczyt w czasie 1 sekundy. Co więcej, można nim mierzyć również temperaturę przedmiotów, pokarmów, cieczy i otoczenia. Termometr bezdotykowy od Babyono jest wyposażony w pamięć pomiaru, a także w automatyczne wyłączanie.
Termometr bezdotykowy Babyono Natural Nursing 790

Termometr bezdotykowy Babyono Natural Nursing 790

4. Termometr bezdotykowy Braun IRT3030

W rankingu termometrów bezdotykowych pojawiło się już urządzenie Braun, które mierzy temperaturę poprzez sondę wprowadzaną do przewodu słuchowego. Ten model jest jednak tańszym rozwiązaniem. Co prawda, nie ma tutaj technologii AgePrecision, ale poza tym Braun IRT3030 (ThermoScan 3) nie odstaje jakością i dokładnością pomiaru. Jest szybki, delikatny i łatwy w użyciu, a do tego przypomina ostatni odczyt, aby móc śledzić zmiany temperatury. Bez wątpienia nadaje się dla całej rodziny – niezależnie od wieku użytkownika.
Termometr bezdotykowy Braun IRT3030

Termometr bezdotykowy Braun IRT3030

5. Termometr bezdotykowy Visiofocus 06400

Ranking termometrów bezdotykowych rozpoczęliśmy od najtańszej propozycji, a kończymy na modelu z nieco wyższej półki cenowej. Jest to jednak urządzenie jak najbardziej warte uwagi. Termometr bezdotykowy Visiofocus 06400 gwarantuje doskonałe mierzenie temperatury ciała, jak również obiektów i cieczy. Za taką kwotę możemy oczywiście oczekiwać na wbudowaną pamięć pomiaru. Co więcej, termometru nie trzeba włączać, ponieważ jest zawsze gotowy do działania. Po uzyskaniu wyniku możesz natychmiast kolejny raz użyć urządzenia. Warto też dodać, że żywotność termometru oceniana jest na aż 10 lat pracy w warunkach szpitalnych.
Termometr bezdotykowy Visiofocus 06400

Termometr bezdotykowy Visiofocus 06400

Termometr bezdotykowy – zalety i sposób działania

Termometr bezdotykowy działa poprzez wykorzystanie podczerwieni. Dokładniej odczuwa fale promieniowania podczerwonego – bo im wyższą mamy temperaturę, tym większe jest promieniowanie. Dzięki temu możliwy jest dokładny odczyt. Wiąże się to z szeregiem zalet.

Oczywiście głównym plusem jest fakt, że jest to bardzo higieniczne i wygodne rozwiązanie. W końcu urządzenie umożliwia odczyt temperatury na odległość. Co więcej, jest to dobra opcja w przypadku dzieci, ponieważ trudno jest zmierzyć maluchowi temperaturę klasycznym termometrem, który wymaga kilku minut trzymania np. pod pachą. Z kolei dobry termometr bezdotykowy wyróżnia się błyskawicznym działaniem. Sam ranking wskazuje, że zazwyczaj jest to tylko jedna sekunda. Nie musisz nawet wybudzać dziecka ze snu, aby sprawdzić jego temperaturę.

Inne zalety to naturalnie m.in. dokładność pomiaru, ale też wielofunkcyjność urządzenia. Wiele modeli umożliwia nie tylko na zmierzenie temperatury ciała, ale również obiektów, otoczenia, a nawet cieczy i potraw.

Jaki bezdotykowy termometr wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Chcąc kupić dobry termometr bezdotykowy, jakiej firmy by nie był, warto kierować się jego parametrami technicznymi i funkcjonalnością. W użytku domowym świetnie sprawdzają się urządzenia wyposażone w pojemną pamięć na zapisywanie pomiarów. Dzięki temu możesz na bieżąco sprawdzać, czy stan zdrowia poprawia się.

Termometr bezdotykowy może mierzyć temperaturę na różne sposoby. Najczęściej miejscem pomiaru jest czoło lub ucho. Tutaj liczą się głównie preferencje użytkowników. Czasem w przypadku maluchów mniej stresującą formą jest pomiar poprzez skierowanie termometru na czoło. Wspominając o małych dzieciach, szczególnie istotną kwestią może być czas, po którym uzyskuje się wynik. Dobre termometry bezdotykowe – co potwierdza ranking – zapewniają szybki pomiar, czyli trwający zaledwie sekundę lub dwie.

Inne kwestie, które również wpływają na decyzję zakupową to chociażby kompaktowe rozmiary i ergonomiczna obudowa, a także dodatkowe funkcje. Do udogodnień można zaliczyć m.in. zegar, podświetlany wyświetlacz oraz sygnalizację dźwiękową. Ciekawym urozmaiceniem są też takie rozbudowane technologie, takie jak AgePrecision – tę funkcję ma m.in. jeden termometr bezdotykowy z rankingu.

Oczywiście zestawienie „Najlepszy termometr bezdotykowy – ranking TOP 5” wskazuje dobrej jakości urządzenia, które warto wziąć pod uwagę. Jednocześnie nie trzeba się ograniczać do pięciu wskazanych modeli. Ranking termometrów bezdotykowych może być dobrym wyznacznikiem do porównywania innych produktów.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.