Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Morele Game X G700 – dane techniczne, recenzja, czy warto?

Obsługa najnowszych gier na wysokich detalach okaże się możliwa dzięki zestawom komputerowym Game X G700.

Zostały one przystosowane do najbardziej wymagających produkcji z segmentu AAA, dzięki czemu pozwolą na odkrywanie wszystkich nowości przygotowanych przez największe studia tworzące gry. Z ich możliwości zadowoleni będą zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze.

Morele Game X G700 – dostępne konfiguracje

Oferowane na rynku zestawy zostały wyposażone w najnowsze procesory Intela i AMD, a także wydajne karty graficzne Nvidii z serii RTX. Co ważne, komputery są zróżnicowane także pod innymi względami – uwagę warto zwrócić na ilość pamięci RAM, pojemność i rodzaj dysków twardych oraz zestaw portów i złączy.

Morele Game X G700 – dostępne konfiguracje

Choć zestawy zostały przystosowane przede wszystkim do obsługi gier z segmentu AAA, w sklepie znaleźć można wiele ich wersji, zróżnicowanych pod względem zamontowanych podzespołów, a także elementów wyposażenia. Opcji konfiguracyjnych jest wiele, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Oczywiście najważniejsza decyzja będzie dotyczyć doboru podzespołów. To od nich zależy, ile fpsów będziemy w stanie wycisnąć w najnowszych produkcjach. Mając to na uwadze, postanowiliśmy je ze sobą porównać, tak abyście mieli dostęp do pełnego oglądu dostępnych opcji. Na początku warto przyjrzeć się bliżej procesorom. Jak już wspomnieliśmy, komputery z serii Morele Game X G700 korzystają z układów Intela i AMD. Są to urządzenia dostosowane do użytku gamingowego, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w grach.

Na początek warto wskazać na dwa procesory od AMD. Tym wydajniejszym, montowanych w droższych konfiguracjach, jest model AMD Ryzen R7-2700X. Jest to układ ośmiordzeniowy i szesnastowątkowy, dlatego powinien dobrze sprawdzić podczas obsługi produkcji wymagających zwiększonej mocy obliczeniowej. Wrażenie robi także jego częstotliwość taktowania. W trybie turbo wynosi 3700 MHz, natomiast w trybie turbo 4300 MHz. To jednak nie koniec, ponieważ układ wyróżnia się odblokowanym mnożnikiem. Co to oznacza? Przy użyciu specjalnych programów, możemy procesor podkręcić, a więc zwiększyć jego maksymalne taktowanie, co oczywiście przełoży się na jego wyższą wydajność. Uzupełnieniem specyfikacji układu jest pamięć podręczna L3 w ilości 16 MB i współczynnik TDP na poziomie aż 105 W – pobiera on więc sporo mocy.

Do czynienia mamy z bardzo wydajnym procesorem, które moc obliczeniowa jest spora zwłaszcza w trybie wielowątkowym. Oznacza to, że obsługa najbardziej wymagających gier nie powinna sprawiać większych trudności. Potwierdzają to zresztą testy przeprowadzone w programie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym uzyskał on wynik na poziomie 177 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym wyniósł on aż 1817 punktów.

Zobacz Morele Game X G700

Drugim procesorem od AMD montowanym w zestawach komputerowych Morele Game X G700 jest model AMD Ryzen R7-2700 – znajdziemy go w konfiguracjach najtańszych. Podobnie jak model opisywany przed chwilą, jest on ośmiordzeniowy i szesnastowątkowy. Wyróżnia się jednak nieco niższym taktowaniem, które wynosi od 3200 MHz w trybie bazowym do maksymalne 4100 MHz w trybie turbo. Wartość ta może się jednak zmienić, gdyż układ ten także dysponuje odblokowanym mnożnikiem. Jeśli chodzi o pamięć podręczną trzeciego poziomu, pozostaje ona bez zmian. Inny jest natomiast współczynnik TDP – wynosi 65 W, dlatego też procesor generuje znacznie mniejsze obciążenie od modelu R7-2700X.

A jak wygląda sprawa osiągów? Wartości są niższe, jednak wcale nie oznacza to, że procesor nie poradzi sobie z nowymi grami. Wręcz przeciwnie – rezultaty w Cinebench R15 na poziomie 164 punktów w trybie jednowątkowym i 1529 punktów w trybie wielowątkowym dowodzą, że jest to sprzęt, który zapewni komfortowe ogrywanie nowości.

Jedynym procesorem Intela montowanym w zestawach z omawianej serii jest model Intel Core i7-9700K, który korzysta z mocy ośmiu fizycznych rdzeni i ośmiu wątków logicznych. Jego taktowanie wynosi od 3600 MHz do 4900 MHz, jednak może znacząco przekroczyć granicę 5000 MHz, jeśli zdecydujemy się na jego podkręcenie. Do tego wszystkiego należy dodać 13 MB pamięci podręcznej L3 oraz współczynnik TDP na poziomie 95 W. Procesor doskonale sprawdza się w trybie jednowątkowym, uzyskując w Cinebench R15 średnią wynoszącą 214 punktów. W trybie wielowątkowym wyniosła 1520 punktów.

Wybór procesora jest ważny również z innego względu. Determinuje on bowiem to, na jakie karty graficzne będziemy mogli postawić. W komputerach Morele Game X G700 montowanych jest aż 5 różnych jednostek GPU z serii GeForce RTX.

  • Nvidia GeForce RTX 1660 Tijest dostępna w najtańszych zestawach wyposażonych w procesor R7-2700 lub i7-9700K. 6 GB pamięci GDDR6 i wysokie taktowanie zapewnia obsługę wszystkich nowych gier.
  • Nvidia GeForce RTX 2060jest montowana wraz z procesorami Intel Core i7-9700K oraz AMD Ryzen R7-2700X. Korzysta z 6 GB pamięci i technologii Ray Tracingu, która podnosi realizm efektów świetlnych.
  • Nvidia GeForce RTX 2070występuje z tymi samymi procesorami, co model RTX 2060. Korzysta jednak z większej ilości pamięci, bo z 8 GB, co zapewnia o kilkanaście-kilkadziesiąt więcej klatek na sekundę w grach.
  • Nvidia GeForce RTX 2080karta z absolutnie najwyższej półki. Dzięki 8 GB pamięci, wysokiemu taktowaniu i technologii Ray Tracingu, zapewni doskonałą obsługę nowych gier przez kilka najbliższych lat.
  • Nvidia GeForce RTX 2080 Tizdecydowanie najlepsza karta z tego zestawienia. Montowana jest wyłącznie wraz z procesorem Intel Core i7-9700K.

To jednak nie koniec wyboru. Komputery Morele Game X G700 pozwalają również dobrać ilość pamięci RAM typu DDR4. Oferowane są bowiem konfiguracji z 16 GB lub 32 GB pamięci. Na koniec pozostaje nam jeszcze wspomnieć o dyskach twardych. W większości modeli montowany jest dysk HDD o pojemności od 1 TB do 4 TB i super szybki SSD M.2 PCie, które pojemność może wynieść 256 GB lub 512 GB. Co jednak istotne, w niektórych zestawach znaleźć może się jeszcze jeden dysk – SSD, oparty na interfejsie SATA III. Jego pojemność wynosi zawsze 1 TB. W ten sposób możemy zdecydować się na zestaw, na którym zainstalujemy mnóstwo gier.

Morele Game X G700 – wygląd

Komputery zostały wyposażone w ergonomiczne obudowy, które skonstruowano w taki sposób, aby zapewnić bardzo dobry przepływ powietrza, pozwalający na utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie. Co równie ważne, zostały one także wyciszona – ma to zapewnić wysoki komfort grania, nawet w przypadku obsługi najbardziej wymagających produkcji.

Do tego wszystkiego możemy dodać bardzo elegancki, atrakcyjny design, oparty na ciemnej stylistyce, przełamanej kolorowymi wstawkami. Boczny panel obudowy został oszklony, dzięki czemu możemy obserwować pracę podzespołów. W środku znajdują się dwa wentylatory, jednak opcjonalnie może być ich aż 5.

Morele Game X G700 – cechy

Omawiana seria komputerów gamingowych została przygotowana z myślą o graczach, którym zależy na osiągnięciu jak największej ilości klatek na sekundę przy obsłudze pełnej szczegółowości grafiki w nowych grach. Zapewnia to odpowiednią płynność rozgrywki i doskonałe doznania.

Pod uwagę należy wziąć więc to, jakie podzespoły zostały użyte. Karty graficzne spełniają wymagania wszystkich gier, a procesory dysponują odblokowanymi mnożnikami, dzięki czemu ich wydajność może być jeszcze wyższa. Uwagę należy zwrócić także na zamontowany zestaw chłodzenia, dzięki któremu temperatury utrzymywane są na względnie niskim poziomie, a sam komputer działa ciszej niż większość zestawów z tej kategorii.

Wspomnieć warto również o tym, że stabilna, wydajna praca każdego komputera została potwierdzona w szczegółowych testach, w trakcie których sprawdzane było między innymi to, jak sprzęty sprawdzają się na konkretnych poziomach obciążenia.

Morele Game X G700 – wydajności

Dostępne w sklepie konfiguracje sprzętowe umożliwiają zabawę w każdej nowej grze. Uzyskane zostało to oczywiście dzięki zamontowanym procesorom i kartom graficznym. W przypadku jednostek GPU, zdecydowanie największą mocą obliczeniową wyróżnia się model Nvidia GeForce RTX 2080 Ti.

W testach wydajnościowych, karta uzyskuje doskonałe rezultaty, dlatego też możemy spodziewać się, że będzie ona spełniać wymagania sprzętowe nowych gier przez wiele lat. Obecnie liczyć możemy na utrzymanie klatkarzu na najwyższym poziomie w każdej produkcji, niezależnie od tego, na jaką szczegółowość grafiki się zdecydujemy.

Morele Game X G700 – podsumowanie, czy warto?

Jeżeli szukacie doskonałej wydajności, która pozwoli Wam na obsługę wszystkich nowych gier na wysokich detalach graficznych, zestawy Morele Game X G700 okażą się wyborem optymalnym. Montowane w nich podzespoły zapewniają utrzymanie klatek na sekundę na wysokim poziomie w każdej nowej produkcji.

Uwagę warto zwrócić na to, jak bardzo oferowane konfiguracje są zróżnicowane. Wybrać możemy praktycznie każdy element, dostosowując tym samym komputer do swoich indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych. Co równie ważne, jakość wykonania zestawów jest bardzo wysoka. Konstrukcja, zestaw chłodzący i wszelkie elementy wyposażenia zostały przygotowane w taki sposób, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.