Udostępnij
Skomentuj

Monitory z kontrastem 3000:1 – które z urządzeń warto kupić?

Zapraszamy na poradnik, w którym polecamy modele monitorów z kontrastem 3000:1. Na co należy zwrócić uwagę?

Czym jest kontrast monitora?

Przed zakupem monitora analizujemy całą masę aspektów technicznych, które mają nam zapewnić komfort użytkowania na długie lata. Dziś zastanowimy się, co to jest kontrast monitora i jakie funkcje pełni. Jest to stosunek luminacji maksymalnej do minimalnej. Luminacja to termin, który określa natężenie oświetlania, jakie pada w danym kierunku. Kontrast to prościej mówiąc – różnica pomiędzy jasnością najjaśniejszego punktu obrazu oraz jasnością najciemniejszego. Im wyższy kontrast, tym korzystanie z monitora będzie bardziej bezpieczne dla naszego wzroku. 

Polecane monitory

Najzdrowszy monitor dla naszych oczu będzie charakteryzował się najwyższym możliwym kontrastem – 5000:1. Jednak kontrast statyczny 3000:1 również prezentuje się dobrze. Aby cieszyć się jak najlepszymi ustawieniami obrazu, należy optymalnie ustawić jasność monitora. Przy odpowiednich parametrach starcie – kotrast 1000:1 vs 3000:1 jest oczywiście  rozstrzygnięte na korzyść tego drugiego. Różnica będzie zauważalna szczególnie podczas długiej pracy z komputerem.

Warto wiedzieć!

Opisy monitorów często mówią o zakresach kontrastu statycznego. Ten parametr faktycznie opisuje realną wartość kontrastu, jaką może zaoferować nam matryca. To dużo bardziej miarodajna właściwość, niż kontrast dynamiczny, który również podają nam producenci. Bez wątpienia kontrast statyczny 3000:1 należy uznać za dobry i bezpieczny dla wzroku.

Kontrast 3000:1 – jaki monitor wybrać?

Monitory do komputera, które dziś pokażemy, charakteryzują się omawianym kontrastem. Warto również zwrócić uwagę na wiele innych parametrów, które pozwolą użytkownikom cieszyć się wygodą grania, oglądania filmów, czy biurowej pracy. Koniecznie należy pamiętać o minimum zadowalającej rozdzielczości ekranu, czy częstotliwości jego odświeżania. Kwestią osobistych preferencji jest długość przekątnej ekranu. Oto tabela, w której umieściliśmy polecane modele monitorów. Warto się z nią zapoznać, aby dokonać jak najlepszego zakupu

Parametry omawianych monitorów prezentują się bardzo dobrze. Możemy liczyć na co najmniej rozdzielczość Full HD w zakresie 1920 x 1080 pikseli. Będziemy, więc oglądać bardzo ładne obrazy o dobrej ostrości lub wręcz rewelacyjnej w przypadku monitorów 4K

Duże znaczenie dla graczy będzie miała częstotliwość odświeżania obrazu. Liczba herców oznacza ilość możliwych do wyświetlenia obrazów w ciągu jednej sekundy. Nie da się ukryć, że 144 Hz to znakomity wynik, który sprawi, że rozgrywka będzie bardzo dynamiczna i nadzwyczaj atrakcyjna. Monitory, które swój największy potencjał wykorzystują w wirtualnej rozgrywce, znajdą również wiele innych zastosowań. Wszystko dzięki świetnym parametrom ekranów.

Uwaga!

Mniejsze wyświetlacze bardzo dobrze sprawdzą się przy bliskim kontakcie naszych oczu z monitorem. Krótsza przekątna ekranu wiąże się również z bardziej korzystną ceną. Z kolei duże ekrany będą idealne do zawieszania ich na ścianie za pomocą specjalnego uchwytu. Taka konstrukcja zapewnia świetny komfort przy oglądaniu filmów, czy graniu na konsoli

Monitory z kontrastem 3000:1 – cena

Za monitor z kontrastem 3000:1 możemy zapłacić zarówno ok. 330 zł, jak i ponad 47000 zł. Można, więc być pewien, że to nie kontrast jest głównym czynnikiem warunkującym cenę. Dużo większe znaczenie ma wielkość ekranu oraz jego rozdzielczość, jak i zaimplementowane technologie. Za około 1500 zł możemy zakupić monitor z ekranem nawet 30 cali i technologią 4K. To świadczy o niezwykle atrakcyjnym stosunku jakości do ceny produktu. Dobrą praktyką jest zapoznanie się z testami sprzętów i opiniami klientów.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.