Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Monitory marki Philips. Co wybrać?

Sprawdzimy, na co zwrócić uwagę, chcąc zakupić monitor do komputera marki Philips.

Dlaczego warto wybrać monitor marki Philips?

Chyba nie ma osoby, która nie zna tej holenderskiej marki. Aż trudno uwierzyć, że na Polskim rynku gości od… prawie 100lat! W tym czasie zdążyła sobie wyrobić renomę sprawdzonej marki, oferującej wysokiej jakości produkty z wielu różnych dziedzin. Także wśród miłośników komputerów zasłużyła na dość wysokie stanowisko i obecnie jest jedną z popularniejszych i najczęściej wybieranych firm. Wszystko za sprawą świetnego łączenia najnowszych technologicznych rozwiązań z niewygórowaną ceną i atrakcyjnym designem, a ciągłe udoskonalanie przez firmę produktów sprawia, że grono jej fanów wciąż się poszerza. Także chcąc zakupić monitor komputerowy, warto zapoznać się z bogatą ofertą Philips, w której znajdą się rozwiązania dosłownie dla wszystkich!

Polecane monitory komputerowe Philips

Monitory komputerowe Philips

Monitory Philips – na co zwrócić uwagę?

Oczywiście każdy, kto zna się na elektronice wie, że sprzętu poszukuje się nie tylko po firmie, ale po – przede wszystkim – parametrach technicznych. Warto więc przyjrzeć się, co proponuje marka Philips w swoich monitorach.

Jak widać, zróżnicowana specyfikacja techniczna pozwala na dobór monitora zgodnie ze swoimi preferencjami, choć nie zawsze spektrum możliwości będzie równie szerokie. Nieco zawiedzeni mogą się czuć ci, którzy poszukują monitora gamingowego, bo wartości proponowane przez markę Philips mogą się okazać niewystarczające.

Warto wiedzieć!

Zawsze warto dobierać monitor do tych czynności, które najczęściej wykonuje się przed komputerem. Stąd też – podobnie jak inne marki – Philips oferuje zarówno monitory do biura i domu, jak i dla profesjonalistów czy wielkoformatowe. Warto więc zwracać szczególną uwagę na poszczególne parametry – na rozdzielczość i typ matrycy w przypadku grafiki czy też częstotliwość odświeżania przy grach.

Jaki monitor Philips warto kupić?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od własnych preferencji, zamiłowań, zawodu i zakresu prac, jakie najczęściej wykonuje się przed komputerem. Już sam rozmiar monitora, przy tak szerokiej ofercie, może być nie lada wyzwaniem. Monitor Philips 19 cali to już niezbyt powszechny wybór, jednak wystarczający do sporadycznego, domowego użytku. Jeśli z komputera korzysta się zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zawodowych, większy komfort da 24 calowy monitor Philips. Jeśli jednak stoi się przed wyborem: telewizor czy monitor do komputera, należy postawić na coś większego, by móc wygodnie, ale bez zbytnich strat w miejscu, oglądać film. Tutaj sprawdzi się już monitor Philips 27 cali, który z powodzeniem sprawdzi się zarówno przy pracy, jak i graniu w mniej zaawansowane gry czy oglądaniu filmów. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać wielkoformatowy monitor Philips, który doskonale spisze się zarówno w pracy grafika, jak i do kina domowego.

Uwaga!

Warto mieć na uwadze rozdzielczość. Choć monitor Philips 4K wydaje się najlepszą z możliwych propozycji, to jednak należy pamiętać, że nie wszystkie dostępne pliki – w tym także strony internetowe czy filmy – są dedykowane pod taką wartość, więc potencjał monitora może nie zostać wykorzystany, a koszty zakupy wzrastają. Większa rozdzielczość oznacza także większą energochłonność, dlatego należy się dobrze zastanowić, czy do przeciętnego użytku taka jakość obrazu jest nam na pewno niezbędna.

Ceny monitorów Philips

Tutaj widać niski ukłon w stronę każdej grupy odbiorców, bo znajdą się zarówno budżetowe, jak i wyjątkowo drogie rozwiązania. Znowuż – wszystko zależne jest od specyfikacji danego modelu. Najtańszy monitor Philips to wydatek około 300zł, z kolei za najdroższy trzeba zapłacić ponad 25 tysięcy złotych. To, jaką kwotę można wydać na monitor, jest bardzo ważnym, ale nie powinno być decydującym czynnikiem. Niska kwota nie oznacza wyboru gorszego modelu, ale czasem wymaga kompromisów. Na szczęście, w przypadku monitorów Philips, wybór jest tak ogromny, że chyba każdy poczuje się usatysfakcjonowany.

Monitory Philips – opinie

Ile monitorów – tyle opinii, stąd też różnego rodzaju rankingi i porównywarki, które powinny stanowić jeden z punktów wyjścia do poszukiwań odpowiedniego modelu monitora. Wiadomym jest, że marka cieszy się sporym zainteresowaniem i sympatią klientów, jednak – jak zawsze – mogą zdarzyć się wyjątki, dlatego dobrze jest sprawdzać opinie. Podsumowując – tym, co powinno decydować o zakupie monitora, są:

  • Przeznaczenie
  • budżet
  • parametry
  • opinie

Najważniejsze więc, to dobrać monitor odpowiednio do swoich potrzeb, a więc dobrze analizować parametry. Tylko w ten sposób uda się kupić ekran, który będzie zgodny z oczekiwaniami.

Polecane artykuły
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.