Udostępnij
Skomentuj

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe - czy warto?

Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu kuchenek elektrycznych dwupalnikowych i jakie parametry są w ich przypadku najważniejsze.

Niewielkich rozmiarów kuchenki z dwoma palnikami doskonale sprawdzają się na w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni. Bardzo często montowane są w domkach letniskowych, akademikach, a także przyczepach kempingowych. Kuchenka elektryczna dwupalnikowa dobrze sprawdzi się również jako uzupełnienie standardowej kuchenki czteropalnikowej. Pozwoli to na wykorzystanie większej liczby przyrządów i tym samym gotowanie bardziej skomplikowanych potraw. Okażą się więc dobrym wyborem dla dużych rodzin.

Oczywiście nie oznacza to, że każdy sprzęt okaże się tak samo przydatny. Kuchenki elektryczne są bowiem zróżnicowane pod względem wielu parametrów, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru konkretnego sprzętu. Ważne jest to, aby okazały się zgodne z planowanym przeznaczeniem kuchenki, a także naszymi wymaganiami i potrzebami.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa - jak wybrać?

Przed wgłębieniem się we wspomniane parametry, należy podjąć decyzję, czy bardziej zależy nam na kuchence wolnostojącej czy też przeznaczonej do zabudowy. Obie mają oczywiście swoje wady i zalety, dlatego warto je dokładniej prześledzić.

 •       Kuchenka elektryczna dwupalnikowa wolnostojąca – jej niezaprzeczalną zaletą jest to, że możemy ją dowolnie przenosić, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ją ze sobą na przykład na wakacje. Mobilność kuchenki wolnostojącej sprawdzi się także w domach i mieszkaniach. Zwłaszcza gdy kuchnia wyróżnia się małym metrażem. Kuchenkę możemy bowiem schować do szafy i wyciągać ją tylko wtedy, gdy okażę się potrzebna. Warto podkreślić również to, że sprzęty wolnostojące są również często tańsze. W przypadku awarii, ich naprawa okaże się również dużo prostsza.
 •       Kuchenka elektryczna dwupalnikowa do zabudowy – jak sama nazwa wskazuje, jest ona zabudowywana w meblach kuchennych, dlatego nie możemy jej przenosić. Z drugiej jednak strony, zyskujemy sprzęt, który możemy ładnie wkomponować w wystrój kuchni i niejako go „schować”, co wiąże się oczywiście z oszczędnością miejsca. Kuchenka elektryczna dwupalnikowa pod zabudowę może być jednak kłopotliwa w przypadku awarii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kuchenki elektrycznej dwupalnikowej?

Wybór między dwoma wymienionymi wyżej typami kuchenek elektrycznych jest często kwestią indywidualną. Wszystko zależy bowiem od ilości miejsca, jakim dysponujemy, a także przeznaczenia sprzętu. Jeśli bowiem szukam kuchenki na kemping lub do akademika, lepszym wyborem okaże się model wolnostojący. Kuchenki do zabudowy sprawdzą się natomiast w domach i mieszkaniach.

Polecane kuchenki elektryczne dwupalnikowe

To jednak nie wszystko. Pozostaje bowiem jeszcze sprawa wspomnianych wcześniej parametrów technicznych. To one bowiem decydują o tym, czy kuchenkę możemy uznać za przydatną i w jakim zakresie. Poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem.

 •       Rodzaj płyty. Do wyboru mamy aż trzy modele. Tradycyjna kuchenka elektryczna wyróżnia się grubymi polami grzewczymi, wystającymi ponad obudowę. Jeśli zależy na łatwiejszym czyszczeniu sprzętu, powinna nas zainteresować kuchenka elektryczna dwupalnikowa ceramiczna, w przypadku której mamy do czynienia z powierzchnią gładką. Usuwanie z niej zabrudzeń będzie więc proste.

Warto nadmienić, że płyty ceramiczne są podgrzewane specjalnymi grzałkami w kształcie spirali. Rozgrzewanie pól ceramicznych trochę trwa. To samo tyczy się ich stygnięcia. Znacznie szybsza pod tym względem okażę się kuchenka dwupalnikowa indukcyjna. Jest ona bardzo bezpieczna, a także energooszczędna – gdy naczynie zostanie z niej zdjęte, pole automatycznie zostaje wyłączone. Jedynym minusem takiego sprzętu jest to, że do jego użycia potrzebujemy specjalnych garnków, wykonanych z materiałów, dostosowanych właśnie do kuchni indukcyjnych.

 •       Moc. Kuchenka dwupalnikowa elektryczna może zagwarantować bardzo szybkie osiągnięcie wyznaczonych temperatur, jeśli jej moc będzie stała na odpowiednim poziomie. Pod tym względem oferowane sprzęty są bardzo zróżnicowane. Zakupić możemy kuchenki o mocy 500 W, 1000 W, a nawet 1500 W. Warto podkreślić, że oba palniki znajdujące się w kuchence mogą mieć różną moc. Warto to więc sprawdzić.
 •       Klasa energetyczna. Czyli parametr, który wskaże nam, jak dużo energii wykorzystuje sprzęt podczas pracy. Klasy energetyczne oznaczane są literami – od A do G. Kuchenka elektryczna dwupalnikowa energooszczędna będzie oczywiście wyróżniać się klasą A. Modele z klasą G pobierają ogromne ilości energii, dlatego nie warto się nimi interesować.

Warto wiedzieć!

Wpływ na pobór energii przez kuchenkę z płytą na prąd ma również wykorzystywana technologia. Najlepsze pod tym względem okażą się modele indukcyjne. Pola w takich kuchenkach nagrzewają się szybko i tylko wtedy, gdy znajdują się na nich naczynia. Dzięki temu możemy uniknąć marnotrawienia energii elektrycznej.

 •       Wymiary. Choć kuchenka elektryczna dwupalnikowa z założenia jest raczej niewielka, to i tak warto dokładnie sprawdzić jej wymiary. Oferowane na rynku modele różnią się bowiem między sobą wielkością pól oraz grubością obudowy. Co równie ważne, zdecydować możemy się na modele o dwóch takich samych polach lub jednym większym. W ten sposób łatwo dobrać sprzęt do garnków i patelni, których zamierzamy użyć. Szerokość kuchenek dwupalnikowych zwykle wynosi od 30 do 60 cm. To samo tyczy się głębokości. 
 •       Wykonanie. Sama obudowa sprzętu powinna zostać przygotowana z dobrej jakości tworzyw, tak aby nie ulegała ona często uszkodzeniom. Biorąc to pod uwagę, nie zawsze warto kierować się oszczędnościami. Zakup zdecydowanie najtańszych kuchenek może bowiem okazać się bardzo nieopłacalny. Często wystarczy kilka miesięcy, by takie urządzenia po prostu się zepsuły. Do tego dochodzą także różne zabezpieczenia, których w kiepskich kuchenkach po prostu brak.
 •       Firma. Opinie o kuchenkach elektrycznych dwupalnikowych to dobre miejsce, by zebrać informacje na temat jakości wykonania konkretnych sprzętów. Wiele mówią one również o producentach. Wybór kuchenki uznanego producenta daje pewną gwarancję jakości. Obecnie szczególnie polecana jest między innymi kuchenka elektryczna dwupalnikowa Amica, Beko, Esperanza, Optimum, Severin, Bosch oraz Teka.
 •       Cena. Kuchenka elektryczna dwupalnikowa kosztować może 50 złotych, jeśli jednak zależy nam na większej mocy lub na technologii indukcyjnej, powinniśmy przygotować się na wydatek znacznie wyższy, sięgający od kilkuset do nawet tysiąca złotych.

Polecane modele kuchenek elektrycznych dwupalnikowych

Skoro poznaliśmy już najważniejsze parametry techniczne urządzeń, możemy teraz przedstawić kilka modeli, które w sklepie Morele.net cieszą się szczególnym uznaniem ze strony użytkowników. Być może ułatwi Wam to wybór tego najlepszego sprzętu.

 •       Kuchenka elektryczna dwupalnikowa Esperanza EKH004Ksprzęt niezwykle atrakcyjny pod względem cenowym. Kosztuje bowiem zaledwie 47,41 zł. Wyposażony został w pola grzewcze o moc 1000 W każde, pokrętło regulacji termostatu, lampkę kontrolną oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 •       Kuchenka elektryczna dwupalnikowa Clatronic DKP 3668w tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem z polami grzewczymi o mocy 1000 i 1500 W. Obudowa ze stali nierdzewnej zapewnia dobrą wytrzymałość mechaniczną, a pokrętła wygodną regulację temperatury. Kuchenka kosztuje 131,86 zł.
 •       Kuchenka elektryczna dwupalnikowa Mesko MS 6509kolejny tani sprzęt. Za 58,07 zł zyskujemy kuchenkę z polami o tej samej średnicy (155 mm), dwoma pokrętłami do regulacji, lampkami kontrolnymi oraz antypoślizgowymi nóżkami. Obudowa urządzenia jest łatwozmywalna

Czy warto kupić kuchenkę elektryczną dwupalnikową?

Niewielkie kuchenki z dwoma palnikami okażą się niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Bardzo dobrze sprawdzają się jako uzupełnienie podstawowej kuchenki. Mogą zostać wykorzystane również na wakacjach, kempingach czy też akademikach. Kuchenki do zabudowy sprawdzą się również w domach i mieszkaniach. Szczególnie tam, gdzie metraż jest ograniczony.

W sklepie znaleźć można urządzenia niezwykle zróżnicowane pod względem wymiarów, sposobu wykonania, obsługiwanej technologii oraz parametrów technicznych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, kuchenka dwupalnikowa ma być sprzętem głównym czy tylko pomocniczym.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.