Udostępnij
Skomentuj

Który termowentylatory i wentylatory do 200 złotych. Co wybrać?

Choć kwota nie wydaje się zbyt wysoka, to mimo wszystko można zakupić wentylator lub termowentylator w tej cenie. Na co zwracać uwagę?

Termowentylator a wentylator – jaka jest różnica?

Jak sama nazwa wskazuje, różnica między urządzeniami będzie miała związek z temperaturą. Wentylatory służą do miejscowego schładzania powietrza, natomiast termowentylatory do ogrzewania. Budowa obu urządzeń jest dość podobna, z tą różnicą, że termowentylatory posiadają grzałkę, z której ciepłe powietrze jest wypychane na zewnątrz z pomocą wentylatora. I tutaj warto zaznaczyć, że większość modeli termowentylatorów posiada możliwość wyłączenia grzałki i zastosowania wyłącznie wentylatora w celu chłodzenia powietrza. Są więc nieco bardziej funkcjonalne od wentylatorów, bo znajdują zastosowanie zarówno latem, jak i zimą. Nie każdy jednak potrzebuje takiego rozwiązania, dlatego wybór odpowiedniego urządzenia powinien zależeć od tego, czy bardziej konieczne jest grzanie, czy chłodzenie.

Polcane wentylatory i termowentylatory do 200 zł

Wentylatory i termowentylatory do 200 zł

Jaki wybrać wentylator do 200zł?

200zł to kwota, która pozwala na zakup całkiem solidnego urządzenia. Do wyboru są modele zarówno z tworzyw sztucznych, jak i z dodatkiem stali, przy czym  warto wybierać te drugie, ze względu na ich większą wytrzymałość. Warto także zwracać uwagę na jak największe spektrum możliwości pod względem regulacji, zarówno jeśli chodzi o prędkość nawiewu – dobrze, jeśli jest minimum 3-stopniowa – jak i ruch obrotowy głowicy z wirnikiem oraz wysokość. W tym przedziale cenowym można oczekiwać mocy do 50W. To w zasadzie najważniejsze kwestie. Warto zaznaczyć, że w zasadzie każdy wentylator, nawet słabszy, będzie przynosił ulgę podczas upałów, dlatego moc nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Jeśli już wiadomo, czego można wymagać, warto doprecyzować oczekiwania i wybrać odpowiedni model. Możliwości są trzy:

  • Wentylator stojący – lub też czasem wymiennie zwany wentylatorem podłogowym – to klasyczny, najczęściej wybierany model. Najtańszy można zakupić już za kilkadziesiąt złotych, z kolei najdroższy będzie dobiegał do górnej granicy cenowej. Dostępne są modele zarówno plastikowe, jak i stalowe, a każdy z nich będzie działał efektywnie. Pod względem designu wszystkie modele będą do siebie dość podobne i nie ma co oczekiwać zbytnich ekstrawagancji, ale nie powinno być problemu z wyborem estetycznego, miłego dla oka urządzenia.
  • Wentylator łazienkowy i wentylator kanałowy – są to nieco inne grupy urządzeń, ale także dostępne w tym zakresie cenowym, co więcej – wybór jest całkiem spory. Tutaj warto wracać uwagę, by wybrany model posiadał czujnik ruchu, czujkę wilgoci i timer.
  • Wentylator pokojowy – w zasadzie każdy może nim być. Jednak jeśli chodzi o wentylatory do 200zł, warto zwrócić szczególną uwagę na wentylatory biurkowe, bo to właśnie wśród nich w tym zakresie cenowym jest największy wybór. Są zróżnicowane pod wieloma względami, zarówno jeśli chodzi o parametry, jak i design. Dostępne są nawet wentylatory dziecięce, zachwycające swoim ciekawym stylem. Warto zwracać uwagę na rodzaj nóżki urządzenia – może to być klasyczny stojak, ale bez problemu znajdzie się także wentylator na klips.

Niestety, wśród typów wentylatorów do 200zł nie znajdzie się ani wentylatora kolumnowego, ani wentylatora sufitowego. Są to urządzenia bardziej rozbudowane, dające więcej możliwości i o zupełnie innym charakterze, więc ich zakup wymaga zwiększenia budżetu.

Termowentylatory do 200zł – jakie są możliwości?

W zasadzie… nieograniczone! Taki budżet to naprawdę spora kwota jak na termowentylator. Wybierając tańszy model, już otrzymuje się przyzwoite urządzenie, z kolei zbliżając się do granicy, można znaleźć takie, które jest zrobione nie tylko z solidnych materiałów, ale także posiada wiele opcji regulacji. Na jakie typy termowentylatorów warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Najpopularniejsze będą termowentylatory podłogowe, ale niewiele od nich różnią się termowentylatory biurkowe. W zasadzie jest to kwestia wyłącznie obudowy, a więc nieco innego wyglądu. Dobrze, jeśli urządzenie jest wyposażone w możliwość stopniowania temperatury nawiewu i opcję samoistnego wyłączania podczas przewrócenia. Także zabezpieczenie przez przegrzaniem może mieć znaczenie. Nie bez znaczenia są tworzywa – termowentylator z ceramiczną grzałką będzie bardziej wytrzymały. Przydatny i wygodny będzie uchwyt do przenoszenia urządzenia oraz oscylacja.  
  • Jeśli chodzi o termowentylator łazienkowy – taki model musi posiadać nieco bardziej zabudowaną formę, by grzałka i wirnik były dobrze chronione przed wilgocią. Z kolei chcąc zakupić termowentylator ścienny – tutaj w zasadzie można się pokusić o stwierdzenie, że niemal każde urządzenie może takim być. Zazwyczaj dedykowane na ścianę urządzenia posiadają specjalny uchwyt i bardziej płaską tylną obudowę, ale równie dobrze urządzenie można zawiesić dzięki rączce do przenoszenia. Z pewnością każdy sprytny użytkownik znajdzie dobry sposób.  

Wentylator i termowentylator do 200zł – czy warto?

Jeśli chodzi o termowentylatory, to w zasadzie można powiedzieć, że jest to maksymalna kwota, za jaką można kupić naprawdę solidne, świetnej jakości urządzenie o szerokim spektrum regulacji. Z kolei przy wentylatorach można napotkać pewne ograniczenia, ale nie oznacza to, że w tym zakresie cenowym nie zakupi się przyzwoitego urządzenia. Każde będzie efektywne, dostatecznie dobre, by z zadowoleniem z niego korzystać. Jeśli chodzi o design – tutaj jest najwięcej do zarzucenia, bo nie zakupi się np. bardziej stylowego wentylatora kolumnowego. Z pewnością jednak budżet 200zł jest wystarczający, by móc wybierać wśród wielu atrakcyjnych produktów. Warto także sprawdzać, jakie wentylatory i termowentylatory opinie uzyskują w różnego rodzaju rankingach czy na forach tematycznych. To także może być pomocne przy zakupach.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.