Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Który oczyszczacz powietrze Boneco wybrać?

Boneco to lider wśród producentów oczyszczaczy powietrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.

O produktach Boneco

Minimalizm i skuteczność – tak najszybciej można scharakteryzować urządzenia szwajcarskiej marki i w zasadzie… tyle wystarczy. Dobry oczyszczacz powinien bowiem zadowalająco działać – wyraźnie poprawiać jakość powietrza, ale nie być przy tym inwazyjnym, nie rzucać się w oczy. Takie właśnie są oczyszczacze powietrza Boneco.  Ich mocną stroną jest wysoka jakość, duże przywiązanie do szczegółu i precyzja już na poziomie produkcji, co przekłada się na trwałość i wydajność proponowanych oczyszczaczy. Oferta zawiera urządzenia mocno zróżnicowane pod kątem funkcjonalności, co pozwala na precyzyjny dobór odpowiedniego oczyszczacza, który będzie działał zgodnie z naturą nie tylko pomieszczenia, ale przede wszystkim jego użytkownika.

Oczyszczacze powietrza Boneco

Oczyszczacze powietrza Boneco

Oczyszczacze powietrza – na co zwrócić uwagę?

W zasadzie niezależnie od firmy, zakup oczyszczacza powietrza powinien się zacząć od sprecyzowania oczekiwań i możliwości, a następnie skonfrontowania ich z oferowanymi przez daną firmę parametrami. Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Obszar działania oczyszczacza – musi być odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia, więc warto zaznajomić się z metrażem pokoju, w którym najczęściej będzie stał oczyszczacz.
 • Moc – im większa moc, tym lepsza i bardziej wydajna praca. Na szczęście, oczyszczacze są dość energooszczędne, więc nie trzeba się martwić o zbytnie zwiększenie rachunków.
 • Funkcje – oczyszczacze powietrza mogą posiadać jedną ,główną funkcję, lub też być wzbogacone np. o jonizację i nawilżanie.
 • Rodzaj usuwanych zanieczyszczeń – niektóre oczyszczacze są bardziej lub mniej specjalistyczne. Warto zwrócić uwagę, z jakim rodzajem zanieczyszczeń radzi sobie dany model.
 • Głośność – ważne, by praca urządzenia nie wpływała na nasz komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Jeśli w domu przebywają dzieci lub chce się oczyszczać powietrze nocą – należy mieć to na uwadze.
 • Filtry – ilość, rodzaj, koszty eksploatacji. Należy się zapoznać, jak wygląda wymiana/czyszczenie filtrów, jakie są tego koszty, jak często należy to robić. Słowem - należy wybrać takie urządzenie, które nie zrujnuje naszego budżetu
 • Design – zarówno wygląd, jak i automatyka urządzenia, będą wpływały na przyjemność korzystania z niego. Jako sprzęt, który stoi na widoku, oczyszczacz nie powinien razić swoim wyglądem, a jego obsługa powinna być wygodna i intuicyjna, z czytelnym wyświetlaczem. Niektóre modele oczyszczaczy mogą posiadać funkcję sterowania np. za pomocą aplikacji

Warto wiedzieć!

Jeśli chodzi o obszar działania, oczyszczacz powinien być idealnie dobrany do metrażu pomieszczenia. Oczyszczacz, który dedykowany jest do dużych pomieszczeń, równie efektywnie oczyści mniejsze, ale nie będzie tak w odwrotnym wypadku.

Oczyszczacze Boneco – co można wybrać?

Wiedząc już, na czym się skupić, poszukując odpowiedniego oczyszczacza powietrza, spójrzmy, co ma do zaoferowania firma Boneco.

To najważniejsze cechy oczyszczaczy Boneco. Wygląd jest kwestią gustu i każdy w chwili zakupu powinien dobrać odpowiedni pod tym względem model. Widać jednak, że oczyszczacze sprawdzą się w większości pomieszczeń i można je dopasować do swoich potrzeb.

Jeśli chodzi o rodzaj usuwanych zanieczyszczeń, niemal każdy oczyszczacz powietrza Boneco radzi sobie z:

 • Kurzem
 • Smogiem
 • Sierścią
 • Alergenami, w tym roztoczami
 • Nieprzyjemnymi zapachami
 • Elektrosmogiem (w przypadku jonizacji)

Uwaga!

Żeby oczyszczacz mógł działać skutecznie i wydajnie, musi stać na otwartej przestrzeni. Obszar działania np. 70m2 nie oznacza, że urządzenie jest w stanie oczyścić całe mieszkanie – przeszkodą będą twory architektoniczne, np. ściany, meble, kąty, zamknięte drzwi, które w oczywisty sposób hamują cyrkulację powietrza w całym domu/mieszkaniu. Jeśli chce się oczyścić różne pomieszczenia, wymaga do przenoszenia oczyszczacza w inne miejsce.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza Boneco?

Wszystkie oczyszczacze powietrza Boneco stosują filtry HEPA oraz węglowe, które są najskuteczniejsze w walce z zanieczyszczeniami powietrza, pyłami, alergenami i przykrymi zapachami.  Ich ilość może się różnić w zależności od modelu oczyszczacza. Kilkustopniowa filtracja zapewnia niemalże 100% oczyszczenie powietrza, a szereg dodatkowych opcji umożliwi jeszcze większą poprawę jego jakości. Aby wybrać odpowiedni do swojego domu oczyszczacz powietrza, należy zwrócić także uwagę na szereg innych kryteriów, dzięki którym uda się zakupić urządzenie niemal idealnie dostosowane do potrzeb  i wymagań. Co powinno się brać pod uwagę i co oferują oczyszczacze powietrza Boneco?

 • Oczyszczacz powietrza Boneco do małych i dużych pomieszczeń. Obszar działania oczyszczacza to jedna z kluczowych kwestii. Należy wybrać urządzenie, które będzie potrafiło obsłużyć metraż zbliżony do powierzchni pomieszczenia, w którym ma oczyszczać powietrze. By oczyszczanie było efektywne, lepiej wybierać urządzenie o większym zasięgu do mniejszego pokoju niż odwrotnie. Firma Boneco oferuje oczyszczacze  z obszarem działania do 100m2, począwszy od takich poniżej 15m2. Zakres jest więc spory i nikt nie powinien mieć trudności z wyborem. Warto jednak pamiętać, że oczyszczanie powietrza odbywa się tylko wtedy, gdy urządzenie nie ma żadnych ograniczeń architektonicznych. Słowem – by oczyścić drugi pokój, należy przenieść oczyszczacz w inne miejsce.
 • Oczyszczacz powietrza Boneco z jonizacją i nawilżaniem. Nie są to niezbędne funkcje, jednak mogą wspomóc efektywność działania oczyszczacza. Nie każdy model oczyszczaczy Boneco je posiada. Jonizacja sprawdzi w pomieszczeniach, w których występuje sporo urządzeń elektronicznych – pomaga w walce z tzw. elektrosmogiem, z kolei nawilżenie – rozsądnie stosowane – może pomóc w pozbyciu się wielu problemów zdrowotnych, związanych ze zbyt suchym powietrzem, np. suchości i podrażnienia oczu i błon śluzowych, uporczywego kaszlu.
 • Ciche oczyszczacze powietrza Boneco. Wszystkie oczyszczacze powietrza szwajcarskiej firmy charakteryzują się cichą pracą, dzięki czemu z powodzeniem mogą być używane zarówno w nocy, jak i w dzień podczas drzemek dzieci czy pracy – w niczym nie będą przeszkadzały.  Niektóre dodatkowo posiadają tryb nocny lub przeznaczony do użytku przy dzieciach. To spory plus, szczególnie, jeśli zamierza się używać oczyszczacza regularnie i o różnych porach.
 • Prosty, elegancki wygląd. Oczyszczacze powietrza Boneco stworzone są z myślą o nowoczesnych wnętrzach, choć ich minimalizm sprawi, że także w aranżacjach retro znajdą swoje miejsce. Są proste i eleganckie, nie zdominują wystroju żadnego pomieszczenia, a ich rozmiary także nie będą zbyt inwazyjne. To ważne, ponieważ oczyszczacz powinien stać w dość otwartym miejscu. Z pewnością wygląd urządzeń tej firmy nie będzie drażniący dla osób czułych na estetykę wnętrza.

Koszty eksploatacji oczyszczaczy Boneco

Dla wielu to kluczowa kwestia. Pytanie o to, czy opłaca się kupić oczyszczacz powietrza, jest wyjątkowo częste. Ceny samych urządzeń są bardzo różne, można znaleźć modele budżetowe, jak i droższe, słowem – ze wszystkich półek cenowych. W przypadku oczyszczaczy Boneco ceny nie należą do najniższych, ale wraz z nimi idzie naprawdę wysoka jakość zarówno samych urządzeń, jak i ich działania. Z kolei w dalszym toku eksploatacji można się mile rozczarować, bowiem oczyszczacze powietrza są urządzeniami energooszczędnymi i nie jest inaczej w przypadku modeli Boneco. Zawsze jednak warto zapoznać się z dokładną specyfikacją i wczytać się w zalecenie producenta, odnośnie częstotliwości czyszczenia lub wymiany filtrów i kosztów z tym związanych. W przypadku oczyszczaczy powietrza Boneco, budżet związany z wymianą filtrów nie przekracza 300zł na rok, w zależności od modelu oczyszczacza. Oznacza to, że miesięczny koszt wynosi kilkanaście złotych, co jest ceną wyjątkowo niską, biorąc pod uwagę to, co otrzymuje się w zamian – czyste, zdrowe powietrze.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Boneco?

Z całą pewnością można powiedzieć, że tak. Lata badań, szwajcarska precyzja i ogromne przywiązanie do wysokiej jakości już na etapie konstrukcji urządzeń pozwala stwierdzić, że Boneco jest jednym z najsilniejszych liderów na rynku oczyszczaczy powietrza. Wydajność, efektywność, cicha praca i energooszczędność to świetne połączenie dla wszystkich, którzy poszukują w pełni zadowalającego urządzenia do oczyszczania powietrza w domu czy biurze. Mnóstwo atrakcyjnych funkcji i udogodnień, a do tego przyjemny dla oka design, a przede wszystkim – gwarancja solidnej pracy sprawią, że nikt nie poczuje się zawiedziony. Można stwierdzić, że każdy Boneco oczyszczacz powietrza posiada wszystko, czego można oczekiwać od tej grupy urządzeń.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.