Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Który oczyszczacz powietrza Xiaomi wybrać?

Każdy znający Xiaomi od strony smartfonów, powinien zwrócić uwagę na oczyszczacze powietrza tej marki.

Jaki oczyszczacz powietrza Xiaomi wybrać?

Wybór nie jest zbyt duży, ale wystarczający dla tych, którzy oczekują znaczącej poprawy jakości powietrza w swoim domu.  W każdym oczyszczaczu tej marki za czyste powietrze odpowiedzialna jest trzystopniowa filtracja, w tym filtry HEPA. Każdy z modeli cechuje się też wyjątkowo niskim poborem energii, co sprawia, że ich eksploatacja jest niemalże niezauważalna na rachunkach, za to wydajność nie mniejsza niż w innych modelach. Posiadają także wszelkie czujniki.

Oczyszczacze powietrza marki Xiaomi

Oczyszczacze powietrza marki Xiaomi

Dobra jakość wykonania i minimalistyczny design sprawiają, że obecnie oczyszczacze powietrza Xiaomi są jednymi z najbardziej popularnych na rynku. Nie ma co ukrywać, że ma na to wpływ także wyjątkowo atrakcyjna cena – oczyszczacz powietrza Xiaomi można kupić już do 900zł za urządzenie o największym zasięgu i wydajności. Oczyszczacze Xiaomi, sprzedawane w trzech modelach Air Purifier i mogą być także sterowane za pośrednictwem aplikacji Mi Home, która umożliwia pełną kontrolę nad urządzeniami. Posiadają także szereg innych wygodnych rozwiązań i to, jaki oczyszczacz powietrza Xiaomi się wybierze, zależy głównie od metrażu pomieszczenia oraz właśnie dodatkowych udogodnień.

  • Oczyszczacz powietrza Xiaomi z nawilżaczem

Niestety, żaden z modeli nie posiada funkcji nawilżania. Oczywiście, nie jest ona niezbędna i nie wpływa bezpośrednio na sposób oczyszczania powietrza.  Być może to właśnie tutaj ma swoje źródło cena urządzenia, kilkukrotnie niższa niż innych producentów. Z pewnością ma ona też związek z faktem, że oczyszczacze xiaomi nie są z jonizacją. To po prostu klasyczne oczyszczacze, które nie posiadają żadnej dodatkowej funkcji. Z kolei jakość oczyszczanego powietrza jest porównywalna do tej, jaką oferują inne marki, więc z pewnością nie można uznać, że brak dodatkowów jest jakąkolwiek wadą – podstawowe i najważniejsze zadanie jest spełnione na najwyższym poziomie.

  • Oczyszczacz powietrza do samochodu Xiaomi

To coś wyjątkowo ciekawego. Urządzenie cechuje jednostopniowa filtracja o dużej wydajności, a zastosowany rodzaj filtra to oczywiście HEPA. W ciągu dwóch minut oczyszcza wnętrze całego samochodu. Doskonale sprawdzi się zarówno dla alergików, jak i do usunięcia z samochodu szkodliwych pyłów związanych ze smogiem. Filtr ma także właściwości antybakteryjne oraz usuwa roztocza. Design oczyszczacza samochodowego jest minimalistyczny i dyskretny, a niewielkie rozmiary sprawiają, że pasuje zarówno do dużych, jak i małych samochodów.  Jest również sterowany za pomocą aplikacji, co czyni bardzo wygodnym w obsłudze.

Koszty eksploatacji oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Podobnie, jak w przypadku większości sprzętów AGD, także w przypadku oczyszczaczy powietrza pojawiają się pytania o podstawowe kwestie, takie jak koszty eksploatacji czy zużycie prądu. Oczyszczacze powietrza Xiaomi są jednymi z najbardziej energooszczędnych, ale mimo wszystko nie ma między nimi a innymi oczyszczaczami aż takiej przepaści. Z pewnością można powiedzieć, że ich używanie się opłaca, bo korzyści z czystego powietrza są ogromne. Inną kwestią jest koszt niejako utrzymania urządzenia, które, jak każdy sprzęt, po prostu się zużywa.

  • Oczyszczacz powietrza xiaomi – wymiana filtra

Producent zaleca wymianę filtrów co 3-6 miesięcy. Jest to jednak umowny czas. Jeśli pomieszczenie jest mocno zabrudzone, zakurzone, to należy to robić częściej. Koszty jednego filtra to wydatek rzędu 150zł.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi – czy warto?

Produkty marki Xiaomi cieszą się sporą popularnością i zainteresowaniem. Można się przekonać, że oczyszczacz powietrza xiaomi opinie ma zazwyczaj pozytywne, niezależnie od modelu. W bardzo niskiej, a więc wyjątkowo kuszącej , otrzymuje się produkt wysokiej jakości, o ciekawym designie. Swoje zadanie spełni dobrze, ale nie można powiedzieć, że lepiej, niż inne. Nie posiada funkcji nawilżania i jonizacji i to działa nieco na jego niekorzyść. W podobnej cenie można bowiem kupić oczyszczacz Sharp z jonizacją, a niewiele drożej także z nawilżeniem.  Warto więc się zastanowić.

Mimo wszystko jednak, oczyszczacze powietrza marki Xiaomi są bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy nie są pewni konieczności używania oczyszczacza, są ciekawi, czy spełni swoje zadanie i czy różnica będzie zauważalna, ale nie chcą wydawać większej kwoty na urządzenie, które może się okazać zbędne. Cena jest zdecydowaną zaletą, a i sam fakt, że oczyszczacz proponuje tylko jedną, główną funkcję, także. Wszak jest ona najważniejsza i to tutaj powinna być zauważalna największa poprawa.  Jest to więc dobra propozycja na rozpoczęcie przygody z oczyszczaczami. Jeśli się sprawdzi – można zainwestować w droższy model innej marki lub też pozostać wiernym Xiaomi, w końcu najważniejsze, to móc odetchnąć czystym, zdrowym powietrzem, a to chiński producent może zagwarantować.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.