Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Który oczyszczacz powietrza Sharp wybrać?

Oczyszczacze Sharp warto wziąć pod uwagę, jeśli chce się zadbać o przyjemne, czyste powietrze w domu.

Jak działa oczyszczacz powietrza Sharp?

Trzeba przyznać, że nie jest to żadna odkrywcza technologia – powietrze przechodzi przez filtry, które usuwają z niego zanieczyszczenia. Wiele modeli oczyszczaczy Sharp ma aż pięciostopniową filtrację, co oznacza, że zanieczyszczenia są usuwane na poziomie 4 litrów  (z czego każdy usuwa inny rodzaj zanieczyszczeń) i Plasmacluster, czyli generator jonów, które są nieszkodliwe, bo występują naturalnie w przyrodzie. Jony te unieszkodliwiają wirusy, zarodniki pleśni i trujące substancje z dymu papierosowego oraz wiele innych szkodliwych alergenów i zanieczyszczeń, także związanych ze smogiem.

Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach użyteczności publicznej, szatniach, salach szpitalnych czy też w prywatnych domach, gdzie mieszkają np. osoby palące czy alergicy. Niemal każdy oczyszczacz powietrza Sharp ma także funkcję nawilżania, co sprawia, że jakość wdychanego powietrza osiąga niemalże najwyższy poziom.

Oczyszczacze powietrza marki Sharp

Oczyszczacze powietrza marki Sharp

Oczyszczacz powietrza sharp – który wybrać?

O tym, jaki oczyszczacz powietrza Sharp wybrać, powinno zadecydować wiele czynników. Przede wszystkim, aby urządzenie dobrze spełniało swoje zadanie, musi być odpowiednio dopasowane do pomieszczenia. To, jaki metraż jest w stanie oczyścić urządzenie, wskazane jest w jego opisie producenckim. Następnie należy dopasować parametry urządzenia do swoich zapotrzebowań, ustalić, jaki rodzaj zanieczyszczeń jest szczególnie dokuczliwy i wybrać odpowiedni model, który będzie sobie z nimi radził. W zasadzie każdy model oczyszczacza powietrza radzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń, od bakterii i wirusów, po szkodliwe związki chemiczne pochodzące ze środków czystości czy powietrza. Wiadomo jednak, że nadrzędną cechą oczyszczaczy jest niwelowanie szkodliwych substancji związanych ze smogiem i alergenów, dlatego bez problemu można znaleźć modele, które świetnie sobie z nimi radzą.

  • Oczyszczacz powietrza Sharp dla alergików

W walce z uporczywymi alergenami może pomóc oczyszczacz Sharp FP-F30EUH lub Sharp FU-Y30EU-W. To jednak nie jedyne modele, które będą skutecznie przeciwdziałać alergiom. Co ciekawe, są to dość tanie oczyszczacze, do tego energooszczędne, więc to kusząca propozycja dla tych, którzy nie chcą wydawać majątku, ale chcąc zapobiegać nawrotom objawów alergii.

  • Oczyszczacz powietrza sharp bez nawilżania

Wydawałoby się, że zakup oczyszczacza powietrza bez nawilżania jest bezzasadne, szczególnie, jeśli funkcja ta zaczyna być niemal standardowym udogodnieniem. Znaczenie może mieć jednak cena. Wskazane wyżej dwa modele oczyszczaczy powietrza sharp dla alergików nie posiadają funkcji nawilżacza i można je zakupić w granicach 600 – 800zł, podczas gdy inne, którymi można nawilżać powietrze, bywają kilkaset złotych droższe. Jednak odpowiedni poziom nawilżenia powietrza jest niezwykle ważny dla zdrowia i może pomóc w walce z przewlekłymi infekcjami dróg oddechowych, co powinno być wystarczającą zachętą do zakupu modeli z nawilżaczem.

  • Oczyszczacz powietrza Sharp kostki lodu

Mowa o modelu Sharp KC-A60EUW. Ten dość duży oczyszczacz świetnie sprawdzi się na większych powierzchniach, do 48m.kw. Działa niezwykle wydajnie, przy niewielkim wykorzystaniu prądu. Nie tylko oczyszcza powietrze, ale także jonizuje oraz nawilża. Zastosowano w nim nieco większy pojemnik na wodę, do którego latem można wrzucić kostki lodu. Dzięki temu nawilżacz powietrza sharp pełni funkcję klimatyzera  (klimatyzatora ewaporacyjnego). Większy zbiornik jest też wygodniejszy do utrzymania w czystości. Taki odświeżacz powietrza sharp, z kompleksowym działaniem, z pewnością sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Poza tym, ten oczyszczacz powietrza posiada szereg innych udogodnień, z którymi warto się zapoznać.

Zamierzając kupić oczyszczacz powietrza sharp, warto wcześniej zapoznać się z odpowiedziami na kluczowe pytania, które z pewnością pojawią się w trakcje użytkowania. Zazwyczaj najbardziej interesującą kwestia jest opłacalność zakupu oczyszczacza. Oczywiście, korzyści dla zdrowia są niepodważalne, ale liczą się też koszty eksploatacji. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że choć same oczyszczacze do tanich nie należą, to  jednak są energooszczędnymi urządzeniami i w zasadzie koszty ich użycia nie są bezprośrednio odczuwalne – to zaledwie kilka złotych na miesiąc.

Zawsze warto, a nawet powinno się, zapoznać z opiniami użytkowników, którzy z doświadczenia potrafią ocenić zarówno wady, jak i zalety poszczególnych produktów.  Nie trzeba dużo szukać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „oczyszczacze powietrza sharp opinie”. Jeśli szuka się ocen konkretnego produktu, wystarczy „oczyszczacz powietrza sharp” z podaniem dokładnej nazwy produktu.  Zazwyczaj każdy oczyszczacz sharp opinie ma pozytywne, ale warto wczytywać się dokładnie i brać pod uwagę wszystkie. A na jakie pytania warto znać odpowiedzi, zanim zakupi się konkretny model oczyszczacza?

  • Oczyszczacz powietrza Sharp – czyszczenie filtrów

Podobnie, jak w przypadku innych oczyszczaczy, tak i tutaj filtr wstępny należy czyścić co kilka tygodni, w zależności od tego, w jakim miejscu stoi oczyszczacz, z kolei wszystkie inne należy wymieniać.  Do niektórych modeli dołączone są filtry, które wystarczą nawet na 10 lat użytkowania! Zazwyczaj filtry cieszą się dużą żywotnością, a ewentualne koszty wymiany wynoszą około 300zł.

  • Czyszczenie oczyszcza powietrza Sharp

Jak każde urządzenie, należy go czyścić wilgotną szmatką i pilnować, by ewentualne zabrudzenia nie osadzały się na obudowie i mniejszych elementach. Należy także pamiętać o czyszczeniu zbiorników wody, by nie powstawały w nim osady. Zazwyczaj zbiorniki są małe, co uniemożliwia włożenie całej ręki, dlatego poleca się używanie wąskich szczotek, tak jak do czyszczenia naczyń czy butelek. W modelu oczyszczacza, do którego można wrzucić kostki lodu, zbiornik jest na tyle duży, że można go wyczyścić ręcznie.

Gdzie kupić oczyszczacz powietrza Sharp?

Można to zrobić na stronie producenta lub w dobrych sklepach internetowych tudzież stacjonarnych.

Ostatnim, niby prostym, ale jednak kluczowym pytaniem jest czy warto kupić oczyszczacz powietrza Sharp?  Z całym przekonaniem można powiedzieć, że tak i niemal każdy okres w roku jest odpowiednim momentem. W lato doskonale sprawdzi się do nawilżania suchego, gorącego powietrza oraz ochładzania go, a przede wszystkim będzie zwalczał pyłki i alergeny pochodzące z roślin, które są obecne także w pomieszczeniach, z kolei zimą doskonale oczyści powietrze z zanieczyszczeń związanych ze smogiem. Niezależnie od tego, czy jest się alergikiem czy nie, należy dbać o jakość powietrza, które się wdycha. Choć niektórych zanieczyszczeń nie widać i nie czuć – one są ciągle obecne, a ich świadome wdychanie jest zdecydowanie niekorzystne.

Oczyszczacz powietrza Sharp pozwala na niemal 100% oczyszczenie powietrza ze szkodliwych związków, wyraźnie poprawiając jakość życia i redukując problemy zdrowotne. I choć oczyszczacze nie należą do najtańszych urządzeń, wszelkie koszty z pewnością zwrócą się w dobrym samopoczuciu i nowej energii z czystego, zdrowego powietrza.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.