Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Który monitor o formacie 21:9 warto wybrać? Sprawdź polecane modele

Dziś poruszymy temat monitorów o standardzie 21:9. Jakie parametry techniczne mogą zaoferować? Oto poradnik.

Czym jest format ekranu 21:9?

Format ekranu to nic innego, jak stosunek ich szerokości do wysokości. Standard obrazu 21:9 mówi, więc o 21 jednostkach szerokości oraz 9 jednostkach wysokości. Tego typu ekrany stosowane są w monitorach o najwyższych rozdzielczościach. Nikogo nie dziwią już monitory 4K o formacie 21:9. W tym poradniku przeanalizujemy wszystkie najważniejsze informacje i pomożemy wybrać jak najlepszy monitor.

W przypadku omawianych monitorów możemy wybierać wśród różnego typu ekranów. Dużą popularność zyskują zakrzywione monitory 21:9. Nic dziwnego, gdyż stanowią ciekawą innowację na rynku monitorów. Sprzęty oferują dużo wyższe parametry, niż najczęściej kupowane monitory 16:9, które odbiegają jakościowo od sprzętów, które dziś opisujemy.

Polecane monitory komputerowe 21:9

Monitory komputerowe 21:9

Monitory 21:9 – jakość obrazu

Monitory o tym formacie charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością ekranu. Najczęściej spotkamy tu technologię 4K, która idealnie sprawdzi się przy oglądaniu filmów, czy graniu w gry. Oto wszystkie rozdzielczości, jakie możemy spotkać wśród omawianych sprzętów:

  • UWQHD – 3440 x 1440 pikseli
  • UWHD – 2560 x 1080 pikseli
  • UW4K/WQHD+ – 3840 x 1600 pikseli

Jak widzimy, przy formacie 21:9 nie ma miejsca na słabą jakość obrazu i niską rozdzielczość. Przeciwnie, mamy tu bardzo wysokiej klasy możliwości, które mogą zaskoczyć wszystkich użytkowników. Rozdzielczość 3440 x 1440 pixeli potrafi wyświetlić ok. 2,5 raza większą gęstość pikseli niż w przypadku Full HD. Ostrość obrazu będzie bardzo wysoka przy wszystkich zastosowaniach monitorów.

Technologia UWHD również oferuje duże bogactwo szczegółów. Zarówno gry, jak i codzienna praca to aktywności, które będziemy wykonywać bardzo komfortowo. To samo możemy powiedzieć o rozdzielczości UW4K/WQHD+ w zakresie  3840 x 1600 pikseli. Monitory oczywiście różnią się między sobą, jednak innowacyjność, rewelacyjny obraz i szeroki wachlarz przeróżnych zastosowań to ich cechy wspólne.

Uwaga!

Mamy do czynienia z ekranami o najwyższym standardzie jakości. Praktycznie każdy z nich pokaże wysoką ostrość obrazu. Także pozostałe parametry sprzętów będą stały na znakomitym poziomie. Szerokość ekranów to elementy, do których przez jakiś czas będziemy się przyzwyczaić, jeżeli wcześniej użytkowaliśmy monitory o innym standardzie.

Monitory 21:9 – polecane modele

Czas zwrócić uwagę na polecene modele monitorów 21:9, które możemy znaleźć na rynku. Należy zauważyć, że technologia sprzętów tak wysokiej klasy dopiero się rozwija. To powoduje, że ilość dostępnych na rynku modeli nie jest jeszcze tak duża, jak w przypadku modeli 16:9. Warto na bieżąco śledzić ofertę naszego sklepu, gdyż stale rośnie. Polecane modele monitorów przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Sprawdź, które z nich spełnią Twoje oczekiwania.

Jak łatwo zauważyć, mamy do czynienia z szerokim spektrum różnych parametrów technicznych. To co wyróżnia monitory 21:9 to oczywiście bardzo duże ekrany. Sprzęty mogą być z powodzeniem stosowane do gier, użytku domowego, a także dla profesjonalnych zadań, takich jak projektowanie grafiki, czy programowanie.

Warto wiedzieć!

Gracze powinni zdecydować się na sprzęt o jak najwyższej rozdzielczości. Innym ważnym parametrem jest częstotliwość odświeżania ekranu. Możemy tu liczyć nawet na monitor 21:9 o odświeżaniu 144 Hz. Te parametry znacznie poprawią jakość rozgrywki. Warto dokładnie przeanalizować opinie innych miłośników gier, aby wybrać jak najlepszy model.

Monitory 21:9 – cena

Średnia cena omawianych monitorów jest stosunkowo wysoka. Jednak najtańsze sprzęty o tym formacie możemy zakupić już w cenie od 649 zł. Górna półka cenowa sięga nawet kwoty ponad 6000 zł. W jej okolicach możemy liczyć na monitor 21:9 o ekranie 34 cali. Stosunek ceny do jakości będzie jednym z najważniejszych kryterium zakupu.   

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.