Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Kołowrotek do feedera do 200 złotych – na jaki wariant się zdecydować?

Do połowu ryb metodą feeder potrzeba nam odpowiedniego ekwipunku. Jaki kołowrotek do feedera wybrać?

Metoda gruntowa, bo tak inaczej określa się feeder, cieszy się coraz większą popularnością. By jednak łowienie ryb tym sposobem, niezbędne jest odpowiednie wyposażenia. Oprócz wędki czy też podajnika zanętowego nie może w nim zabraknąć także kołowrotka wędkarskiego do feedera. Czy jednak mając ograniczone możliwości finansowe jesteśmy w stanie kupić niezawodny sprzęt. Jaki model do 200 złotych sprawdzi się najlepiej?

Jak dobrać kołowrotek do feedera?

Kołowrotki do feedera to produkty o dużym zróżnicowaniu. Z jednej strony pozwala to na optymalne dostosowanie rozwiązania do naszych potrzeb. Z drugiej zaś utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Nie dziwi zatem fakt, że wielu wędkarzy, zwłaszcza początkujących, ma trudności z wyborem odpowiedniego modelu. Poniższa tabela powinna więc stanowić ułatwienie.

Analizując parametry techniczne kołowrotków wędkarskich do feedera, zawsze warto mieć na uwadze następujące kwestie:

  • rodzaj łowiska i warunki, jakie w nim panują,
  • gatunek ryb, które zamierzamy łowić metodą gruntową,
  • indywidualne potrzeby i preferencje.

Dzięki temu zyskamy odpowiednio dopasowany sprzęt, który nie tylko sprosta powstającym w trakcie łowienia ryb przeciążeniom, ale i zwiększy skuteczność oraz wygodę połowów. Charakteryzować będzie się również niezawodnością i długą żywotnością.

W tabeli zawarto najistotniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kołowrotka wędkarskiego do feedera. To użyteczne wskazówki, które pozwalają nam optymalnie dopasować sprzęt, zwiększając tym samym skuteczność i wygodę połowów.

Kołowrotek feeder do dalekich rzutów

Jeżeli zależy nam na oddawaniu dalekich rzutów, musimy zadbać o lekkość całego zestawu wędkarskiego. Kołowrotek do feedera nie może być więc zbyt ciężki. W tym przypadku dobrze sprawdzają się modele, których waga nie przekracza 350 gramów. Wówczas nawet kilkukrotne wykonywanie dalekich rzutów i zwijanie zestawu nie będzie bardzo męczące.

Istotna jest również pojemność szpuli. By wykonywać daleki rzuty, 200-300 metrów to minimum. Co więcej, żyłka/plecionka powinna ładnie się nawijać. Użyteczny będzie więc system wolnej oscylacji szpuli, w który wyposażone są niektóre kołowrotki do feedera, w tym te do 200 złotych.

Warto przy tym pamiętać, że kołowrotek wędkarski to nie jedyny czynnik, który wpływa na długość rzutu. Równie istotne są parametry takie jak: długość wędziska, jego praca, ciężar podajnika, grubość żyłki, a także technika rzutu. Niemniej warto zadbać o jego odpowiednią jakość.

Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg kołowrotków wędkarskich do feedera do 200 złotych. Odznaczają się one płynnością działania, skutecznością i niezawodnością. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto przeanalizować najważniejsze parametry techniczne sprzętu. Przyjrzyjmy się również materiałom, z których został wykonany. Mają one bowiem niebagatelny wpływ na jego jakość.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.