Udostępnij
Skomentuj

Karta dźwiękowa do 300 zł - polecane modele

Jaką kartę muzyczną do 300 zł wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Oferta kart dźwiękowych do 300 zł jest dość szeroka. To podzespoły o różnorodnych parametrach, które umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości dźwięku w komputerze lub laptopie. Czy warto kupić kartę muzyczną do 300 zł? Jak wybrać?

Polecane karty dźwiękowe do 300 zł

Karty dźwiękowe do 300 zł – czego można oczekiwać w tej cenie?

Przed wyborem karty muzycznej, warto zorientować się, co mają do zaoferowania karty w wybranym przedziale cenowym. Parametry kart dźwiękowych do 300 zł prezentuje poniższa tabela.

Karty muzyczne do 300 zł mają do zaoferowania więcej niż najtańsze modele kart. To podzespoły zapewniające dobre brzmienie i przystosowane zarówno do odsłuchu muzyki, jak również do gier komputerowych.

Dla kogo karta dźwiękowa do 300 zł?

Karta dźwiękowa za 300 zł to całkiem spory wydatek. W wielu komputerach jest przecież karta zintegrowana, a nawet jeśli nie, to przecież kartę dźwiękową można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Mimo to przedział cenowy do 300 złotych cieszy się popularnością z wielu względów:

 • Karty dźwiękowe do 300 zł oferują wysoką jakość dźwięku.
 • Jeśli chodzi o karty wewnętrzne, to posługują się interfejsem PCI-Express, a nie PCI, jak tańsze modele.
 • Karty zewnętrzne w tej cenie są świetnie przystosowane do zastosowań gamingowych.

To wszystko powoduje, że po kartę dźwiękową do 300 zł powinni sięgnąć:

 • Posiadacze komputerów lub laptopów z kiepską lub uszkodzoną kartą zintegrowaną.
 • Gracze.
 • Osoby ceniące dobrą jakość brzmienia i planujące podłączyć dobrej klasy słuchawki lub głośniki do komputera.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie karty muzycznej do 300 zł?

Oferta kart muzycznych do 300 zł jest dość różnorodna, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 • Rodzaj karty muzycznej – do wyboru są, oczywiście, karty dźwiękowe wewnętrzne oraz karty dźwiękowe zewnętrzne. Jeśli szukamy karty do komputera PC i mamy jeszcze miejsce w obudowie, można rozważyć zakup modelu wewnętrznego. Jeśli szukamy karty do laptopa lub cenimy maksymalnie uproszczone rozwiązania do komputerów, to karta zewnętrzna wydaje się najlepszym wyborem.
 • Interfejs – w przypadku kart wewnętrznych w tej cenie jest to PCI-Express, który może być niekompatybilny ze starymi płytami głównymi, w których stosowano sloty PCI. W przypadku kart zewnętrznych jest to interfejs USB, a same karty muzyczne działają na zasadzie plug&play.
 • System dźwięku – w większości kart muzycznych do 300 zł jest to 5.1 lub 7.1, ale warto to zweryfikować, gdyż niektóre modele w tej cenie oferują jedynie system 2.1.
 • Złącza audio – warto zwrócić uwagę na to, w jakie złącza wyposażono kartę. W odróżnieniu od tańszych modeli, karty muzyczne do 300 zł pozwalają na podłączanie słuchawek i głośników, a nie tylko słuchawek i mikrofonu.
 • Wyposażenie – do niektórych kart dźwiękowych, a szczególnie do modeli zewnętrznych, dołączane bywają piloty zdalnego sterowania, konwertery i adaptery oraz płyty ze sterownikami.
 • Charakterystyka działania – warto zwrócić uwagę na detale dotyczące parametrów dźwiękowych. W przypadku tanich kart muzycznych nie są one nawet wymieniane przez producentów. W odniesieniu do kart do 300 zł jest już inaczej i spora część z nich jest dokładniej opisana. Warto więc zwrócić uwagę na obsługiwane standardy (na przykład Dolby Digital, X-Fi CMSS-3D), a także na szerokość pasma przenoszenia (im szerszy zakres, tym lepiej), stosunek sygnału do szumu (im wyższy parametr, tym lepiej) i na jak najniższe zakłócenia harmoniczne.
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.