Udostępnij
Skomentuj

Jakie zatyczki do uszu pływackie najlepsze? Które wybrać?

Zatyczki do uszu na basen są coraz popularniejszym gadżetem do pływania.

Szczególnie zaleca się stosownie ich dla dzieci. Przed zakupem należy, jednak zweryfikować odpowiednie parametry, a przed użyciem zwrócić uwagę na właściwą aplikację.

Zatyczki do uszu pływackie - po co?

Zatyczki do uszu do pływania chronią osoby pływające w basenach przed zapaleniem ucha zewnętrznego, czyli tzw. uchem pływaka. Do infekcji dochodzi poprzez obecność wody w zewnętrznym przewodzie słuchowym, gdzie przy wilgotności zaczynają namnażać się bakterie. Dodatkowo woda wypłukuje z ucha woskowinę, która odpowiada za jego ochronę. Co więcej, zarówno na basenach, w jeziorach, lub innych zbiornikach wodnych woda zazwyczaj nie jest w pełni czysta, co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko zakażeń.

Profesjonalne zatyczki do uszu zapobiegają wlewaniu się wody do ucha podczas pływania, a tym samym chronią przed infekcjami. Ponadto niwelują nieprzyjemne odczucie wlewającej się do uszu wody. Świetnie sprawdzą się też podczas nauki pływania dla osób nieoswojonych z wodą, lub dla dzieci.

Warto wiedzieć!

Poza infekcją bakterie mogą wywołać także inne schorzenia typu świąd ucha, gorączkę, a nawet problemy ze słuchem! Leczenie w razie zakażenia jest dość długie i wymaga zastosowania antybiotyków bądź sterydów.

Zatyczki do uszu jak zakładać?

Zatyczki do uszu na basen są bardzo proste do założenia. Wystarczy delikatnie przechylić głowę na bok po czym za pomocą jednej ręki odciągnąć małżowinę ucha do tyłu, a drugiej – umiejscowić zatyczkę w uchu. Należy jedynie pamiętać, by nie wciskać zatyczek do pływania na siłę, gdyż grozi to zatkaniem przewodu słuchowego.

Jakie zatyczki do uszu wybrać?

Wybór zatyczek do pływania jest całkiem spory. Poszczególne modele różnią się kształtem, twardością, lub materiałem wykonania. Najpopularniejsze są zatyczki do uszu na basen wykonane z gumy, lub innego tworzywa sztucznego, które są dość elastyczne i niemal niewyczuwalne po założeniu.

Przed zakupem zatyczek warto zapoznać się z opisem produktu, by zweryfikować, czy dane zatyczki będą całkowicie blokować wlewanie się wody do ucha. Ponadto trzeba sprawdzić rozmiar i dobrać odpowiedni do ucha pływaka. W przypadku zatyczek dla dzieci rozmiar powinien idealnie pasować do ucha pociechy, by podczas pobytu na basenie zatyczki nie wypadły, lub nie uciskały młodego pływaka.

Warto wiedzieć!

Profesjonalne zatyczki do uszu, dzięki specjalnej budowie membrany umożliwiają dobre słyszenie dźwięków bez konieczności wyjmowania danych zatyczek. Taka opcja zwiększa bezpieczeństwo na basenie i pozwala na stały oraz świadomy kontakt z otoczeniem.

Ile kosztują zatyczki do uszu?

Zatyczki do pływania to dość tani gadżet, którego cena waha się od około 10 do 30 złotych w zależności od producenta, materiału, czy dodatkowych udogodnień. Najbardziej popularne firmy produkujące, zarówno profesjonalne, jak i rekreacyjne zatyczki do uszu to Speedo i Arena. Z tańszych marek można natomiast wybrać Zoggs. Najdroższe modele zatyczek dostępne są na zamówienie i przygotowywane pod konkretną osobę.

Podsumowując, zatyczki do pływania świetnie chronią pływaków przed zakażeniami ucha, wywołanymi bakteriami, które namnażają się przez częste wlewanie się wody do uszu. Ich aplikacja jest bardzo prosta, a cena stosunkowo niska w porównaniu do korzyści, jakie przynoszą. Zatyczki do uszu na basen idealnie sprawdzają się w przypadku dzieci, regularnym pływaniu, jak i początkach nauki pływania.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.