Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jakie słuchawki pasują do iPhone? Jakie są rodzaje? Jakie warto wybrać?

Przydatnymi akcesoriami do iPhone'a są słuchawki. Jaki model wybrać? Czym się kierować?

Słuchawki do iPhone`a powinny dysponować odpowiednim złączem lub pracować bezprzewodowo. Można sięgnąć zarówno po modele marki Apple, jak również po modele innych firm. Czy warto kupić oryginalne słuchawki iPhone? Które wybrać?

Dlaczego warto wybrać oryginalne słuchawki iPhone?

Oficjalne i oryginalne słuchawki iPhone są małe i wygodne, a przy tym zapewniają idealną kompatybilność z telefonem lub innymi urządzeniami tej marki. Choć mogą być droższe niż słuchawki innej marki, to i tak jest wiele powodów, dla których warto po nie sięgnąć. Oto one:

 • Kilka modeli do wyboru – słuchawki Apple są dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu można dopasować je do własnych potrzeb i oczekiwań. Mogą to być zarówno słuchawki przewodowe EarPods, jak również bezprzewodowe, jak Apple BeatsX lub Apple AirPods 2.
 • Design dopasowany do iPhone`a – oraz do innych urządzeń marki Apple. Dzięki temu taki zestaw będzie spójny i elegancki.
 • Wygoda – każde słuchawki marki Apple mają coś co zaoferowania pod tym względem. Bezprzewodowe słuchawki Apple AirPods 2 mają ergonomiczny kształt, są lekkie i dobrze leżą w uszach. Przewodowe słuchawki nauszne Apple Beats EP mają elastyczny pałąk i miękkie muszle o półotwartej konstrukcji, dzięki czemu zapewniają uszom wentylację.
 • Nowoczesne funkcje – nie chodzi tu bynajmniej o kwestie takie, jak łączność bezprzewodowa Bluetooth lub pilot z regulacją głośności, ale np. o automatyczne włączanie się słuchawek po ich wyjęciu z etui – tak działają słuchawki AirPods z etui ładującym.
 • Bezproblemowa kompatybilność – obecnie wiele urządzeń marki Apple posiada złącze Lightning i to właśnie ta kwestia powoduje, że słuchawki przewodowe innych firm nie są kompatybilne (można jedynie zastosować przejściówkę). Przewodowe słuchawki Apple są oferowane z fabrycznym złączem Lightning, ale też ze złączem 3,5 mm (wówczas pasują do starszych modeli iPhone`a, jak również do sprzętów innych marek). W sprzedaży są również obecne słuchawki Apple bezprzewodowe. 

Wybierając słuchawki do iPhone`a należy koniecznie zwrócić uwagę na kompatybilność złącza. Starsze modele telefonów Apple dysponowały złączem słuchawkowym 3,5 mm, a nowsze są wyposażane w złącze Lightning. Z tego względu w sprzedaży znajdują się zarówno słuchawki Apple ze złączem 3,5 mm, jak i ze złączem Lightning.

Polecane słuchawki bezprzewodowe Apple

Jakie słuchawki bezprzewodowe do iPhone`a wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jakie słuchawki do iPhone wybrać, warto wziąć pod uwagę modele bezprzewodowe, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Brak kabli to spory atut – można korzystać ze słuchawek w nieco większej odległości od telefonu, przewód nie pląta się i nie przeszkadza. Jakie bezprzewodowe słuchawki do iPhone wybrać? Możliwości jest kilka, a to wybrane z nich:

 • Słuchawki Apple AirPods 2 2019 – to słuchawki z eleganckim i minimalistycznym etui ładującym. Po pełnym naładowaniu, słuchawki Apple AirPods 2 mogą działać przez 5 godzin podczas słuchania muzyki lub przez 3 godziny podczas prowadzenia rozmów. Słuchawki te można naładować w szybkim tempie – w ciągu 15 minut naładują się na tyle, by zapewnić działanie nawet na 3 godziny. Słuchawki te mają zasięg do 10 metrów, szerokie pasmo przenoszenia i są kompatybilne z różnymi urządzeniami marki Apple, a także z asystentką głosową Siri.
 • Słuchawki Apple AirPods Pro – ekskluzywne słuchawki bezprzewodowe do iPhone. Wyposażono je w funkcję aktywnego redukowania hałasu, dzięki czemu zapewnią bardzo wysoką jakość dźwięku. Posiadają również bezpieczny tryb kontaktu, dzięki któremu mogą przepuszczać dźwięki otoczenia – sprawdzą się w tej roli np. na mieście. Mają zasięg 8 metrów i szerokie pasmo przenoszenia. Po naładowaniu będą działać do 4,5 godziny. 
 • Słuchawki Apple Beats Studio3 Wireless – kolejne dobre słuchawki do iPhone bezprzewodowe. Tym razem jest to model nauszny. Słuchawki Apple Beats Studio 3 mają dopracowane parametry dźwiękowe, wyposażono je w skuteczną redukcję szumów i w niezwykle wytrzymałą baterię. Maksymalny czas pracy słuchawek wynosi nawet 40 godzin. Zastosowano w nich także szybki tryb ładowania – w ciągu 10 minut naładujesz je tak, by zapewnić sobie 3 godziny działania słuchawek. 

Oczywiście do iPhone`a można kupić także dowolne słuchawki innej marki, które będą komunikowały się poprzez Bluetooth, ale to właśnie słuchawki Apple są najbardziej kompatybilnym i oczywistym wyborem. 

Jakie słuchawki nauszne do iPhone`a?

Słuchawki douszne i dokanałowe są kompaktowe i wygodne, ale wielu użytkowników uważa, że najlepsze efekty dźwiękowe zapewniają słuchawki nauszne, których również nie brakuje w asortymencie marki Apple. Są to zarówno modele przewodowe, jak również bezprzewodowe. Które wybrać? Oto polecane modele:

 • Słuchawki Apple BEATS EP (ML992ZM/A) – nauszne słuchawki przewodowe marki Apple, które wyposażono w złącze 3,5 mm. Jeśli zastanawiasz się, jakie słuchawki do iPhone 5 wybrać, to może być świetna opcja. Z uwagi na obecność złącza 3,5 mm słuchawki te podepniesz także do wielu urządzeń innych marek. Ich konstrukcja jest półotwarta, dlatego doznania muzyczne będą bardzo dobre, a słuchawki pozostaną lekkie i wygodne, a uszy będą dobrze wentylowane. 
 • Słuchawki Apple Beats Solo3 Wireless (MNET2ZM/A) – kolejne słuchawki nauszne do iPhone, ale tym razem bezprzewodowe. Ich maksymalny czas działania to nawet do 40 godzin, a szybkie ładowanie w trybie Fast Fuel wystarcza, by naładować je na 3 godziny działania. Zasięg tych słuchawek wynosi 10 metrów, wyposażono je w regulację głośności. 
 • Słuchawki Apple Beats Solo Pro Wireless (MRJC2EE/A) – dopracowane słuchawki nauszne Apple z aktywną redukcją szumów, a także z trybem Transparency, który filtruje dźwięki otoczenia, ale nie blokuje ich w pełni, dzięki czemu słuchawki sprawdzą się np. podczas spaceru lub jazdy na rowerze. Wyposażono je w wydajny akumulator, który zapewni do 22 godzin działania w trybie ANC lub Transparency albo do 40 godzin, gdy tryby te nie są aktywne. Zasięg tych słuchawek to 10 metrów, wyposażono je również w opcję regulacji głośności. 

Oczywiście do iPhone`a można kupić także słuchawki nauszne innych marek. W przypadku słuchawek przewodowych trzeba jednak zwrócić uwagę na kompatybilność złącza (złącze 3,5 mm pasuje tylko do niektórych urządzeń marki Apple, a w pozostałych przypadkach można wykorzystać przejściówkę z 3,5 mm na Lightning). 

Udostępnij
3,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 08:50
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.