Udostępnij
Skomentuj

Jak sprawdzić oryginalność perfum?

Oryginalność perfum można sprawdzić na kilkanaście sposobów. W tym poradniku znajdziesz najlepsze metody.

Podrabiane perfumy to norma i ogromny problem w całej Unii Europejskiej, pomimo że kary czekające na oszustów są wysokie, i dobrze znane. O zlikwidowanie rynku podróbek najbardziej walczy Francja, gdzie za samo posiadanie jednej podróbki perfum grozi więzienie lub ogromna grzywna.

Popularne perfumy damskie

Dlaczego oryginalne perfumy są droższe?

Oryginalne, markowe perfumy są droższe, ponieważ płacimy za jakość i nasze bezpieczeństwo. Proces powstawania perfum w największych domach mody to około dwa lata, przez ten czas nad jednym zapachem pracuje ogromna ilość osób, która dba o każdy, najmniejszy szczegół, nawet o przyciągające wzrok opakowanie i kształt perfum. Dlatego warto uszanować tak czasochłonną pracę kreatorów i kupować perfumy w sprawdzonych, bezpiecznych miejscach.

Oprócz tego, pamiętaj, że oryginalne perfumy są bardziej trwałe, a zapachy są ciekawsze i bardziej skomplikowane. W oryginałach mamy też doczynienia z najlepszymi składnikami budującymi nuty zapachowe. W podróbkach z kolei możesz się natknąć nawet na substancje rakotwórcze.

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

Po pierwsze sprawdź numer seryjny. Znajdziesz go na spodzie albo na tyle butleczki perfum. Zobaczysz go albo na naklejce, albo bezpośrednio na szkle. Jeśli znajdziesz numer seryjny, to już połowa sukcesu, teraz wystarczy go wpisać w wyszukiwarkę oryginałów – checkcosmetic.net. Może się zdarzyć, że system nie znajdzie twojego numeru, może to oznaczać, że perfum to egzemplarz z praserii, prasowy albo z serii lotniskowej. Te trzy opakowania perfum mają zupełnie inne numery, które rzadko kiedy są w bazie takich wyszukiwarek.

W dzisiejszych czasach o numerze seryjnym wiedzą także producenci podróbek, którzy na bieżąco kontrolują aktualne oznaczenia i nanoszą je na buteleczki perfum. Taki napis jest najczęściej bardzo słabej jakości, czasem prawie niewidoczny. Producenci markowych perfum szybko reagują na takie zjawisko, dlatego często zmieniają swoje numeracje, żeby przechytrzyć oszustów... ale i system wyszukiwania, który po prostu nie nadąża.

Kolejnym krokiem powinno być porównanie opakowania perfum i podróbki, żeby to sprawdzić wystarczy pooglądać oryginalne opakowania w Internecie lub podejść do pobliskiej perfumerii. Powinnaś zwrócić uwagę głównie na czcionki i wielkości liter. Różnicę widać w wysokości, grubości i szerokości tekstu. Weź pod uwagę inne napisy niż logo, bo ono jest najczęściej prawie identyczne. Najłatwiej rozpoznać podróbkę w dolnej części opakowania perfum. Oryginały są dopracowane w każdym szczególe i wszystko jest idealne, w podróbce widać więcej niedociągnięć, takich jak nierówne zagięcia krawędzi.

Porównaj też kształt buteleczki perfum i jej jakość. Oryginał nie będzie mieć rys, bąbelków powietrza i innych skaz. Producenci podróbek najczęściej nie potrafią podrobić nakrętek zapachów, to tam właśnie może tkwić kolejna różnica. Zwróć też uwagę na kolor zapachu.

W ostatnim kroku, koniecznie sprawdź jeszcze dół buteleczki perfum. Porównując podróbki i oryginały to właśnie tam najczęściej oszuści nie dopracowują szczegółów i napisy są niechlujne.

Jeśli chodzi o rozróżnienie nut zapachowych pomiędzy podróbką a oryginałem, sprawa wygląda gorzej, ponieważ są lepsze i gorsze podróbki. Jedne będą lepiej odwzorowywać nuty głowy, serca i bazy, a inne spłaszczą zapach, używając różnych zamienników. Najczęściej producentom podróbek udaje się podrobić tylko nutę głowy, którą czujemy zaraz po otwarciu buteleczki perfum.

Gdzie kupić oryginalne produkty?

Zapomnij o kupowaniu oryginalnych perfum podczas wakacji w Grecji, tam rynek podróbek jest największy w całej Europie. Jeśli koniecznie chcesz przywieźć perfumy z tego kraju pójdź do drogerii, albo zrób zakupy na lotnisku. Niebezpiecznym źródłem są także uliczne stragany.

Żeby kupić oryginalne perfumy nie musisz wychodzić z domu, w Internecie są miejsca gdzie okazyjnych cenach znajdziesz takie produkty, na przykład w naszym sklepie internetowym Amfora.

Czy oryginale perfumy są bardziej trwałe?

Zdecydowanie tak. Oprócz tego, markowe perfumy nie podrażniają skóry, tak jak mogą to zrobić podróbki. Pamiętaj też, że podróbki zapachów zawierają substancje groźne dla zdrowia, w tym składniki rakotwórcze, które zostały wycowane z użycia w markowych perfumach.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.