Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jakie etui i szkło do HTC U12+?

W połowie 2018 roku na rynku pojawił się smartfon HTC U12+. Na jakie akcesoria ochronne warto się zdecydować?

Do czynienia mam z bardzo uniwersalnym urządzeniem, które cieszy się popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i użytkowników biznesowych i osób poszukujących sprawnego sprzętu multimedialnego. Jest to zasługa wysokiej jakości wykonania sprzętu, ale także zastosowanych podzespołów, które odpowiadają za jego działanie. Wspomnieć należy przede wszystkim o procesorze Qualcomm Snapdragon 845 oraz 6 GB pamięci RAM. Do tego dodać możemy także 6-calowy ekran Super LCD i podwójnym aparacie głównym.

Jak wdać, smartfon sprawdzi się w ramach wielu zastosowań, dlatego warto zwrócić na niego uwagę. Jeśli jednak zależy Wam na tym, aby posłużył on przez dłuższy czas, powinniście skorzystać również z bogatej oferty akcesoriów ochronnych, których zadaniem będzie zabezpieczenie obudowy i ekranu przed zarysowaniami i szkodzeniem konstrukcji. Warto pamiętać, że nawet najmniejsza ochrona jest lepsza niż żadna, toteż dobrym pomysłem okaże się wykorzystanie nawet najprostszych produktów.

Jaki etui do HTC U12+?

Jak można się domyśleć, omawiane produkty występują na rynku w różnych odmianach, skupiających się na ochronnie innych części obudowy. Wszystko to sprawia, że warto pokrótce omówić wszystkie oferowane na rynku akcesoria, tak aby możliwy stał się wybór produktu najlepiej dopasowanego do naszych oczekiwań, a także warunków, w jakich smartfon ma być wykorzystywany.

Na początek zajmiemy się wyborem etui. Na wstępie warto podkreślić, że rynek przepełniony jest zarówno produktami oryginalnymi, jak i zamiennikami. Co wybrać? W przypadku produktów oryginalnych, mamy pewność, że jakość ich wykonania będzie stała na odpowiednim poziomie. Nie musimy również martwić się kompatybilnością z użytkowanym smartfonem.

Pamiętać należy jednak o tym, że oryginalne etui do HTC U12+ może sporo kosztować. Problem często stanowi także dostępność poszczególnych produktów. Nie zawsze możemy liczyć na dostęp do interesujących nas modeli, zwłaszcza gdy zależy nam na etui z nietypowego tworzywa czy też wyróżniającego się konkretnym designem.

W takiej sytuacji częstym ratunkiem są zamienniki, które na rynku występują w wielu zróżnicowanych odmianach i formach. Warto jednak decydować się przede wszystkim na etui przygotowane przez sprawdzonych, uznanych producentów. Kupując modele najtańsze, musimy liczyć się z tym, że jakość ich wykonania może okazać się niewystarczająca. Często bowiem są wykonywane z cienkich materiałów słabej jakości, przez co ich żywotność jest bardzo krótka.

Skoro wiemy już, na co należy uważać, możemy w końcu przejść do omówienia konkretnych typów produktów sprzedawanych na rynku. Na co warto się zdecydować?

 • Plecki – na początek najprostsze etui do HTC U12 Plus. Mowa bowiem o specjalnej nakładce, która ochrania tył obudowy, a także jej krawędzie. Ekran pozostaje więc bez dodatkowego zabezpieczenia, dlatego należy pomyśleć o produkcie dodatkowym, na przykład o szkle hartowanym (do jego omówienia przejdziemy w dalszej części tekstu).

  Sporym atutem nakładek jest to, że nie zakrywają smartfona w pełni. Co więcej, na rynku znajdziemy także modele przezroczyste, dzięki którym będziemy mogli cały czas cieszyć się z oryginalnego designu urządzenia. Jeśli jednak chcemy jakoś zmienić jego wygląd lub zakryć spowodowane wcześniej uszkodzenia, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić etui kolorowe bądź urozmaicone poprzez ciekawe wzory lub grafiki. Oferta rynkowa jest pod tym względem bardzo szeroka, dlatego z pewnością jest z czego wybierać.

  Etui do HTC U12+ w formie nakładki zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniami tylnej obudowy i krawędzi. Co równie istotne, w pewien sposób amortyzuje upadki z dużych wysokości, dzięki czemu uniknąć możemy również rozbicia ekranu. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na etui wykonane z wysokiej jakości materiałów, na przykład ze wzmacnianego TPU. Kolejny raz możemy podkreślić, że należy uważać na produkty najtańsze. Tworzywa, z których są przygotowywane sprawiają, że wyróżniają się one kiepską sztywnością, przez co nie tylko nie są zbytnio wytrzymałe, ale również nie zatrzymują zabrudzeń, które dostają się między materiał a obudowę. Skutecznie zmniejsza to ich atrakcyjność.

 • Pancerne etui na HTC U12 Plus – pod względem wytrzymałości mechanicznej i odporności na wpływ rozmaitych czynników zewnętrznych doskonale sprawdzają się produkty wzmacniane, nazywane pancernymi. Są to specjalne odmiany opisywanych przed chwilą nakładek, które wyróżniają się doskonałą sztywnością – wszystko dzięki zastosowaniu materiałów, które zostają poddane różnym testom wytrzymałościowym. W rezultacie otrzymujemy etui odporne na mocne uderzenia, wpływ niskich i wysokich temperatur, a także wilgoci.

  Takie produkty zalecane są przede wszystkim osobom pracującym w trudnych warunkach – na przykład na budowie lub w magazynach. Takie etui stanowi doskonałą ochronę przed uszkodzeniami i intensywnymi zabrudzeniami. Gdzie jeszcze sprawdzą się modele pancerne? Na przykład podczas rozmaitych wypadków górskich i trekkingowych, a także w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych.

 • Etui z klapką – oba przedstawione do tej pory produkty chronią wyłącznie tył obudowy i jej boki. Jeśli natomiast zależy Wam na zabezpieczeniu kompleksowym, powinniście zdecydować się na etui z klapką, która osłania także ekran. Podobnie jak w przypadku nakładek, model ten występuje na rynku w wielu odmianach, zróżnicowanych pod względem kolorystycznym i ogólnego designu.

  Decydując się na konkretny produkt, warto sprawdzić, czy jego konstrukcja została dodatkowo usztywniona i czy klapka jest przytrzymywana przez magnez czy też nie. Oczywiście nie należy zapominać również o materiałach wykorzystanych w procesie produkcyjnym. Najtańsze są modele tekstylne, jednak bez większych problemów znaleźć można również produkty wzmacniane, a także wyposażone w dodatkowe kieszonki, w których zmieścimy na przykład dokumenty i kartę debetową, lub okienko, pozwalające podejrzeć godzinę bez otwierania klapki.

  Największą wadą tego produktu jest fakt, iż całkowicie zasłania on oryginalną obudowę smartfona, co dla niektórych osób może być poważnym problemem. Zwłaszcza gdy chcą pochwalić się nowym sprzętem.

Na rynku znaleźć można również kilka innych modeli, na które warto zwrócić uwagę. Wymienić można chociażby pokrowce i niewielkie torby zamykane na zamek – okażą się one dobrym wyborem podczas podróży, gdy nie chcemy, aby telefon uległ uszkodzeniu lub zarysowaniu przez inne przewożone rzeczy, takie jak klucze.

Etui na HT U12+ może również przybrać formę pasa lub powerbanka – są to produkty wyposażone w dodatkową baterię, która uaktywnia się w momencie, gdy energia smartfona spadnie poniżej określonego poziomu. Tego rodzaju etui także okaże się przydatne w podróży.

Polecane etui i pokrowce do HTC U12+

HTC U12 Plus – jakie szkło?

W ten sposób możemy przejść do ochrony ekranu, która, jak wiadomo, również jest niezwykle istotna. Pierwsze sto upadków z wysokości może nie spowodować żadnych szkód, jednak nigdy nie wiemy, czy za 101 pierwszym razem nie dojdzie do uszkodzenia ekranu, na którym pojawi się specyficzna pajęczynka. Będziemy mieć szczęście, jeśli uszkodzona zostanie tylko szybka, co umożliwi dalsze korzystanie z wyświetlacza. W skrajnych przypadkach funkcja dotyku przestanie działać, a ekran się rozleje – w takiej sytuacji konieczna okaże się wymiana całego wyświetlacza.

Smartfon HTC U12 Life 64GB Fioletowy (99HAPK005-00)

Żeby do tego nie dopuścić, możemy zakupić specjalne szkło ochronne. Występuje ono w dwóch odmianach. Znacznie częściej spotykane jest szkło hartowane HTC U12+. Jest ono tworzone z materiałów sztucznych i wyróżnia się sporą grubością, przez co jest wyczuwalne pod palcami. Zapewnia jednak skuteczną ochronę przed uszkodzeniami ekranu, a także zarysowaniami. Warto jednak pamiętać o tym, że raz uszkodzone szkło (nawet w niewielkim stopniu) straci swoje właściwości i będzie musiało zostać wymienione. Zdecydowanie lepiej pod tym względem wypada szkło hybrydowe, które wyróżnia się znacznie większą elastycznością. Dzięki temu, jego konstrukcja jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Co równie ważne, takie szkło możemy wielokrotnie ściągać i zakładać, bez utraty kluczowych właściwości. Po stronie wad tego produktu należy jednak zapisać wyższą cenę oraz gorszą ochronę przed zarysowaniami.

Jeśli nie chcecie wydawać dużo, możecie zdecydować się również na folię ochronną. Kosztuje ona kilka złotych i zawsze można ją ściągnąć. Trzeba jednak podkreślić, że zapewni ona ochronę wyłącznie przed zarysowaniem ekranu. W razie upadku telefonu z wysokości, okażę się bezużyteczna.

Ile kosztuje etui i szkło do HTC U12+?

Wszystkie przedstawione produkty różnią się między sobą budową i stopniem ochrony. Ich parametry wpływają także na cenę, która, jak wiadomo, dla wielu osób stanowi kryterium podstawowe. W przypadku etui, najtańsze produkty kosztują około 10 złotych – są to przeważnie cienkie nakładki. Jeśli zależy Wam na lepszej ochronie, powinniście liczyć się z wydatkiem od 20 do ponad 100 złotych.

Podobnie kształtują się ceny produktów chroniących ekran. Najmniej zapłacimy oczywiście za folię, która przeważnie kosztuje kilka złotych. Szkła kosztują natomiast od 10 do 40-50 złotych. W każdym przypadku warto zaznajomić się z opiniami i ocenami innych użytkowników, którzy często wskazują na ewentualne mankamenty produktów.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.