Udostępnij
Skomentuj

Jakie buty na zimę dla dziecka? Jakie obuwie dla noworodka i niemowlaka?

Zima to okres, kiedy szczególnie trzeba dbać o odpowiednie ubranie dzieci.

Trzeba dobrać ciepłe buty, które ochronią nogi nawet najmłodszych dzieci. Fajne buty dla malucha muszą być bezpieczne. Nieodpowiednie zabezpieczenie nóg w bardzo prosty sposób może doprowadzić do ciężkiej do pokonania infekcji, dlatego trzeba przywiązywać dużą wagę do wyboru odpowiedniego zimowego obuwia.

Jak dobrać buty na zimę dla dziecka?

Przy wyborze butów dla dziecka trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich kształt. Powinny wyglądać dobrze, być wygodne i podobać się maluchowi, by chętnie je nosił, powinny być dobrze dopasowane. Odpowiedni rozmiar oraz kształt mają kluczowe znaczenie przy wyborze właściwego obuwia.

Warto wiedzieć!

By stopy dziecka rozwijały się prawidłowo, nodze niezbędna jest odpowiednia przestrzeń. Zbyt ciasne buty mogą spowodować zniekształcenie stóp malucha, co w konsekwencji może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych w przyszłości. Dlatego przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar obuwia!

Nie w pełni rozwinięte zakończenia nerwowe dzieci sprawiają, że nie są one w stanie ocenić, czy buty są na nich odpowiednie, dlatego – mimo zmierzenia wielkości stopy dziecka i braku narzekań z jego strony – powinno się pamiętać, by zachowywać odpowiedni zapas miejsca, szczególnie w butach dla malucha, którego stopa rośnie w ciągu pierwszych dwóch lat życia 2 centymetry rocznie. Fajne buty dla dziecka mogą być drogie, ale nie powinno się na nich oszczędzać.

Jak kupować buty na zimę dla dziecka?

Oprócz wybrania odpowiedniego rozmiaru, należy również wziąć pod uwagę kształt buta, jego wysokość, materiał, z którego został wykonany oraz rodzaj jego zapięcia.

Najskuteczniejszym sposobem odpowiedniego dopasowania butów do nogi dziecka są regulowanie zapięcia, takie jak rzepy. To rozwiązanie dużo wygodniejsze od rozwiązujących się sznurówek, pozwalające precyzyjnie wyregulować but.

Warto wiedzieć!

Specjaliści radzą, by nie wybierać dla dzieci butów modelujących łuk stopy. Ich zdaniem ta część stopy malucha doskonale rozwija się sama.

Ważny jest też materiał. Fajne buty dla dziewczynki i chłopca muszą mieć antypoślizgowe podeszwy, by zapewniać maluchowi bezpieczeństwo, a materiał części okrywającej wierzchnią część stopy powinien być odpowiednio miękki, zapewniający ciepo i przepuszczający powietrze. W tej roli najlepiej sprawdzają się naturalne tworzywa, dzięki którym stopa dziecka może oddychać, co minimalizuje szansę na przeziębienie i wystąpienie grzybicy. Wnętrze buta powinno być wypełnione odpowiednio miękkim materiałem, by izolować stopę od chłodnego materiału, który z kolei powinien być nieprzemakalny, by zapewnić komfort noszenia.

Jakie buty na zimę wybrać?

Przed wyborem obuwia warto zapoznać się z jego najważniejszymi cechami, na które zwracają uwagę rodzice dzieci w różnym wieku, podczas wybierania butów dla swoich pociech.

  • Obuwie na zimę dla niemowlaka – najlepsze i najczęściej wybierane dla dzieci w tej grupie wiekowej są buty produkowane przez godne zaufania marki, oferujące obuwie z materiałów wysokiej jakości. Najlepszym wyborem dla 10 miesięcznego dziecka, jak również dla dzieci młodszych, są buciki na rzepy, których prosta regulacja pozwala odpowiednio dopasować je do nogi malucha. Najbezpieczniej wybrać buty co najmniej do kostek, by lepiej zabezpieczyć skórę przed chłodem.
  • Obuwie na zimę dla rocznego dziecka – dobre dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki, są buty posiadające certyfikat zdrowej stopy. W tym wieku stopa dziecka znacznie się rozwija, kluczową rolę odgrywa więc odpowiedni kształt obuwia. Dlatego najlepszym wyborem na zimę są ocieplane buty z miękką wyściółką, bez wkładki kształtującej łuk stopy, nieprzemakalne, których pudełka opatrzone są znakiem zdrowej stopy. Oczywiście największą popularnością cieszą się buty za kostkę z regulowanymi zapięciami, jednak większa uwagę należy również zwrócić na antypoślizgowość butów, która znacznie zyskuje na znaczeniu, gdy maluch zaczyna chodzić.
  • Obuwie na zimę dla 1.5 rocznego dziecka – polecane butami dla dzieci w tym wieku to takie, których materiał zapewnia dobry przepływ powietrza i odporność na przemakanie. Fajne buty dziecięce powinny być kolorowe, ale nie można zapominać o tym, że muszą być dobrze regulowane, ich zapiętek odpowiednio twardy a podeszwa odporna na ślizganie się. W dalszym ciągu największa popularnością cieszą się buty za kostkę. Chronią przed śniegiem, który może dostać się pod nogawki i usztywniają kostkę, zmniejszając ryzyko skręcenia nogi
  • Obuwie na zimę dla dwulatka – wybierając fajne buty dla chłopca i dziewczynki w tym wieki należy zwrócić dużą uwagę na nieprzemakalność. Im maluch starszy, tym więcej ma sił na zabawę, a jej czas się wydłuża, dlatego przy wyborze obuwia najistotniejsze jest zapewnienie zabezpieczenia przed zimnem i ślizganiem, oczywiście nie zapominając o innych, równie ważnych funkcjach butów, takich jak odpowiednia ochrona przed zimnem i antypoślizgowość.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.