Udostępnij
Skomentuj

Jaki wózek do samolotu najlepszy? Jak przewieźć wózek samolotem?

Jaki wózek najlepiej sprawdzi się w podróży? Jak odpowiednio go zabezpieczyć?

Jaki wózek do samolotu najlepszy?

Wybierając się w podróż samolotem, należy wybrać odpowiedni wózek, by jego transport był łatwy i nie przysparzał zbyt wielu problemów. Przede wszystkim najlepiej jest postawić na wózek składany. Dzięki możliwości prostego zmniejszenia jego wielkości, staje się bardziej poręczny i przeważnie można przewieźć go za darmo. Im bardziej da się złożyć wózek, tym mniejszy będzie stanowił problem. W przypadku przewożenia liniami lotniczymi większej liczby akcesoriów dziecięcych (fotelików, łóżeczek), może zostać naliczona dodatkowa opłata, dlatego warto wybrać odpowiedni wózek, najlepiej taki, którego można używać zarówno jako wózka jak i nosidełka, by zaoszczędzić miejsce i uniknąć dodatkowych opłat.

Jak przewieźć wózek samolotem?

By przewieźć wózek samolotem, należy zgłosić ten fakt obsłudze, by zostały odpowiednio oznaczone w punkcie bagażowym. Z wózka można korzystać aż do odprawy, podczas której zostaje zostaje zabrany, zabezpieczony i umieszczony w luku bagażowym. Dziecko na teren samolotu trzeba więc wziąć ze sobą na rękach. Gdy samolot wyląduje, zaraz po wyjściu z jego wnętrza, wózek zostaje zwrócony pasażerowi, by mógł swobodnie poruszać się wraz z maluchem po terenie lotniska. Nie trzeba więc się martwić, że zostanie się bez niego. Obsługa samolotu dba o to, by zapewnić klientom najlepsze warunki podróży.

Jak zapakować i zabezpieczyć wózek w samolocie?

By odpowiednio zadbać o wózek, żeby nie martwić się, że w trakcie podróży zostanie uszkodzony, nie należy szczególnie się martwić. Wózki traktowane są podobnie jak pozostały bagaż – obsługa samolotu dba o to, żeby zostały odpowiednio zabezpieczone. Warto jednak wspomnień, w jaki sposób dany wózek się składa, by pomóc pracownikom i uniknąć ich ewentualnych błędów. Jeśli, wybierając się na lotnisko, nie korzysta się z wózka i od początku traktuje się go jako bagaż, można owinąć go folią lub skleić taśmą, jeśli jednak korzysta się z niego do samego odlotu, można ten etap pominąć.

Przede wszystkim trzeba zgłosić wózek, by został zarejestrowany jako akcesorium dla dziecka – dzięki temu nie zostaje naliczona za niego opłata i nie wlicza się do limitu bagażowego przypadającego na pasażera. W zależności od linii lotniczych, warunki transportowania wózków mogą się jednak różnić, dlatego warto zwrócić na to uwagę, nim wybierze się na lotnisko.

Zasady przewożenia wózka przez popularne linie lotnicze

Linie lotnicze w swoim regulaminie zbierają zasady, które opisują transport zarówno osób, jak ich bagażu. Wśród nich znajdują się również prawne regulacje dotyczące przewozu wózków, w których zawierają się poniższe uwagi:

  • liczba wózków – na każde dziecko transportować można nieodpłatnie tylko jeden wózek i jedno dodatkowe akcesorium (na przykład fotelik). Akcesoria powinny zostać zgłoszone i odpowiednio zapakowane (w przypadku tych, których, które nie są używane aż do samego odlotu)
  • rodzaj wózka – zasady transportu wózków z reguły nie określają dokładnie rodzaju wózka, który może zostać wykorzystany do przewodu akcesoriów. Można więc nieodpłatnie transportować zarówno parasolki jak i gondole. Rodzaj wózka nie wpływa na to, czy zostanie za niego naliczona opłata
  • Pakowanie do luku bagażowego – w przypadku wózków, które używane są aż do samego odlotu, zabiera się je przy schodach do samolotu (nie można wejść z nimi na pokład), wszystkie akcesoria, które mają znaleźć się w luku bagażowym, należy jednak wcześniej oznakować w odpowiednim punkcie. 

Jaki dziecięcy wózek do samolotu najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na wózek, który ma służyć dziecku w podróży, warto się zastanowić, jak bardzo będzie on potrzebny. Wyboru należy dokonać w oparciu o indywidualne potrzeby dziecka. Najlepiej sprawdzają się jednak spacerówki, szczególnie te nieco głębsze – łatwo je przetransportować i złożyć. Możliwość złożenia wózka jest niewątpliwie dodatkowym udogodnieniem w podróży, jednak nawet bez tego większość linii lotniczych pozwala na darmowy transport. Dobrze jest również zadbać o to, by wózek (złożony lub też nie) znajdował się w jednej części – w ten sposób zwiększa się pewność, że w trakcie składania i odbierania bagażu nic się nie zgubi.

Najwięcej zależy od miejsca docelowego lotu i wieku dziecka: dla najmłodszych dzieci lepiej sprawdzą się duże wózki zabezpieczające przed słońcem, szczególnie na wyprawy w pełne słońca zakątki świata, na wycieczkę po górach dla nieco starszego dziecka – odpowiednio zabezpieczona spacerówka.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)