Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartwatch do 300 zł wybrać? Ranking 2022 (top 10)

Szukasz smartwatcha do 300 zł? Sprawdź nasz ranking 10 najlepszych modeli w tym przedziale cenowym.

Przyjrzeliśmy się dokładnie specyfikacjom i dzielimy się naszymi spostrzeżeniami na temat funkcji jakich można spodziewać się po dobrym smartwatchu do 300 zł.

Cechy najlepszych modeli z rankingu smartwatchy do 300 zł

Design – smartwatch do 300 zł nie musi kojarzyć się ze złym wyglądem. Popularni producenci zadbali o to by dostępne modele prezentowały się przynajmniej interesująco. Znajdzie się dobry smartwatch w stylistyce odpowiedniej dla zwolenników eleganckich zegarków osobistych oraz preferujących prosty i funkcjonalny design sportowy. Smartwatche do 300 zł dedykowane dla użytkowników aktywnych mogą mieć kolorowe, zwracające uwagę akcenty. Dostępne są także zegarki z metalowymi kopertami w klasycznej czerni lub srebrne, wyposażone w gustowny pasek skórzany lub bransoletę.

Specyfikacja techniczna – decydując się na smart zegarek w kwocie do 300 zł, nie można mieć wszystkiego. Dla użytkowników poszukujących smartwatcha w tym budżecie producenci przygotowali wersje właściwe dla danego sposobu użytkowania. Przykładem może być smartwatch dla aktywnych. Jeżeli priorytetem dla turysty lub sportowca jest monitoring parametrów wydolnościowych powinien szukać sprzętu z dobrej jakości czujnikiem do nadgarstkowego pomiaru tętna. Gdy istotniejsze jest śledzenie trasy i wyników na poszczególnych odcinkach, wyposażeniem koniecznym staje się nowoczesny moduł GPS. Smartwatch do 300 zł może być wyposażony w GPS i pulsometr, jednak odbije się to wielkości i jakości wyświetlacza oraz może mieć wpływ na pojemność baterii.

Łączność z innymi urządzeniami mobilnymi – Smartwatch bez modułów łączności byłby tylko zegarkiem elektronicznym z dotykowym ekranem. Dzisiaj to o wiele za mało by zaspokoić potrzeby potencjalnych nabywców. Podstawowym standardem komunikacji z pozostałymi urządzeniami, głównie smartfonami odbywa się przez bluetooth. Niektóre smartwatche do 300 zł są wyposażone także w modem WiFi.

Ranking smartwatch do 300 zł 2021

Jaki smartwatch do 300 zł warto wybrać?

Jeżeli jesteśmy świadomi czego można oczekiwać od smartwatcha do 300 zł, to pozostaje nam lektura specyfikacji urządzeń, które zwrócą naszą uwagę.

Dla aktywnego turysty i sportowca – śledzenie postępów treningowych w dyscyplinach takich jak bieganie, jazda na rowerze, narciarstwo czy chód wymaga dobrego GPS-u, najlepiej w parze z solidną baterią. Zegarki smart w trybie lokalizacji zużywają sporo energii. Dopełnieniem czasów osiągniętych na trasie jest równoległy monitoring wydolności. Najczęściej w tym celu mierzy się tętno. Można korzystać z opaski na klatkę piersiową, ale wygodnie jest mieć na pokładzie smartwatcha pulsometr do pomiaru nadgarstkowego.

Dla tych, którzy chcą być zawsze poinformowani – odczytywanie wiadomości sms i z komunikatorów oraz e-maili przychodzących na zsynchronizowany ze smartwatchem telefon, będzie wymagać sporego, czytelnego ekranu w dobrej rozdzielczości. Jeżeli funkcja zestawu głośnomówiącego w zegarku jest istotna, przed zakupem warto dowiedzieć się na temat jakości prowadzonych w ten sposób rozmów. W sytuacji gdy oczekiwaną informacją jest lokalizacja dziecka lub podopiecznego – smartwatch lokalizujący, czyli ten dla dziecka, musi być wyposażony w GPS. Ponadto tracker z kartą SIM daje możliwość bezpośredniego kontaktu z podopiecznym gdy jest taka potrzeba.

Smartwatch do 300 zł – jaka marka?

  • Smartwatch Xiaomi – znany chiński producent elektroniki użytkowej. Oferta Xiaomi daje duży wybór dobrze specyfikowanych smartfonów z systemem Android, sprzęt AGD zdolny do pracy w sieci Internet of Things oraz komputery i urządzenia wereables, w tym popularne smartwatche.
  • Smartwatch Garett Electronics – marka polskiego producenta elektroniki użytkowej i gadżetów. W ofercie firmy dostępne są dyski przenośne, okulary VR, czy elektryczne deskorolki. Firma jest znana ze smartwatchy z funkcja lokalizatora, przeznaczone dla dzieci i osób starszych, oraz aplikacji umożliwiającej określenie obszaru ograniczonego tzw. cyfrowym geopłotem. Po przekroczeniu ustalonej odległości lub wyjściu poza dany obszar opiekun jest informowany o tym fakcie powiadomieniem na swoim smartfonie.
  • Smartwatch Overmax – marka wywodząca się z holenderskiej firmy Supportplus Europe. W 2006 roku firmę przeniesiono do Poznania o od tej pory funkcjonuje pod marką Overmax. Firma ma w ofercie szereg urządzeń elektronicznych, np.: drony latające, zdalnie sterowane modele samochodów, tablety, gadżety audiu i sprzęt RTV, kamery, alkomaty i populane smartwatche.
  • Smartwatch Kruger & Matz – polska marka obecna na rynku od 2010 roku. Bogata oferta to w przewadze dobrze wyspecyfikowane urządzenia elektroniczne takie jak: komputery, RTV, sprzęt car audio, sprzęt i akcesoria do gameingu, smartfony i smartwatche.
  • Smartwatch Xlyne – marka niemieckiego producenta i importera elektroniki użytkowej. Firma koncentruje się na urządzeniach dedykowanych branży IT oraz ekcesoriach wereables komunikujące się w popularnym standardzie IoT (Internet of Things)
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.