Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartfon ze szklaną obudową kupić?

W sprzedaży można znaleźć liczne modele szklanych smartfonów. Jak wybrać telefon ze szklaną obudową?

Najnowsze modele smartfonów wyróżniają się nowoczesnym designem. Dla wielu użytkowników jest to jedna z najważniejszych cen – telefon ma mieć nie tylko świetne parametry, ale także wygląd, który robi wrażenie i niejako podnosi jego rangę. W zasadzie można powiedzieć, że są dwa obozy użytkowników – jedni poszukują modeli solidnych i wytrzymałych, najlepiej z elementami metalu czy aluminium, innym natomiast zależy nie tyle na solidności, co na ciekawym wyglądzie. Tutaj także jest podział na telefony matowe i z połyskiem. Zaletą matowych jest fakt, że nie zbierają odcisków palców (za to zarysowania rzucają się dość mocno w oczy), z kolei na połyskujących szybko widać każdą niedoskonałość, ale za to prezentują się elegancko i stylowo.

Rankingi telefonów dowodzą, że klienci znacznie chętniej sięgają po modele telefonów, które połyskują. Odbijająca światło obudowa telefonu sprawia, że telefon nabiera luksusowego charakteru. Słowem – błyskotki przyciągają, dlatego coraz chętniej sięga się po takie rozwiązanie.  Niemalże lustrzana powierzchnia telefonów często oznacza, że ich obudowa została wykonana ze szkła. Czy szklane smartfony są praktyczne w użytkowaniu? Jak wybrać telefon tego typu i czy warto?

Polecane smartfony

Jakie są cechy szklanej obudowy?

Szklana obudowa telefonu budzi mieszane uczucia i wiele wątpliwości. Osoby, które miały już okazję użytkować telefon w szklanej obudowie, doskonale wiedzą, jakie są mocne i słabsze strony tego materiału. Skoro tak wiele flagowych smartfonów posiada szklaną obudowę, to zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem. Oto najważniejsze cechy szklanej obudowy w smartfonie:

 • Estetyka – szklana obudowa prezentuje się elegancko i nadaje urządzeniu ekskluzywny wygląd. Czar pryska, gdy zaczynają się na niej odbijać odciski palców. Mimo to design szklanych smartfonów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a połyskujące modele smartfonów są bardzo chętnie wybierane.
 • Szklana obudowa umożliwia wyposażenie telefonu w opcję bezprzewodowego ładowania. Oczywiście nie tylko szkło nadaje się do tej roli, ale jest jednym z materiałów, które doskonale sprawdzają się w telefonach z ładowaniem indukcyjnym.
 • Najpoważniejszym mankamentem szklanej obudowy nie jest wcale to, że łatwo ją wybrudzić, ale fakt, że jest śliska, co może skończyć się upadkiem i uszkodzeniem urządzenia. Z tego względu wiele osób kupuje dodatkowe etui, nakładki i uchwyty do telefonów w szklanej obudowie, co jednak wpływa na ich estetykę i w zasadzie mija się z celem. Skoro telefon ze szklanym tyłem, który kupuje się między innymi ze względu na wygląd, umieszcza się w etui mającym chronić owy szklany tył, ergo go zasłaniać , rodzi się pytanie, po co w ogóle kupować smartfon z obudową ze szkła.

Obudowa ze szkła ma swoje mocne i słabsze strony, które warto poznać i przeanalizować przed zakupem.

Szklana obudowa telefonu wady i zalety

ZALETY

 • Nowoczesny i dość ekskluzywny design.
 • To obudowa świetnie przystosowana do opcji bezprzewodowego ładowania smartfona.
 • Szkło zapewnia bardzo dobry sygnał modułom łączności bezprzewodowej.

WADY

 • Szkło jest śliskie – ryzyko upuszczenia telefonu.
 • Szkło łatwo się brudzi i rysuje.
 • Szklana obudowa sprawia, że telefon staje się cięższy niż gdyby była wykonana z plastiku.

Jak wybrać telefon ze szklaną obudową?

Szklane telefony są dostępne w asortymencie wielu różnych marek. Przy zakupie smartfona ze szklaną obudową, należy wziąć pod uwagę dokładnie te same kryteria, co przy zakupie dowolnego smartfona, ale dodatkowo uwzględnić należy jakość zastosowanego szkła, a także kolorystykę, odporność na zarysowania.

Oto kilka ciekawych i bardzo popularnych modeli smartfonów ze szklaną obudową:

 • Samsung Galaxy S9+
 • Sony Xperia XZ2
 • Huawei Mate 10 Pro
 • iPhone X
 • Huawei Mate 20 Pro

To tylko kilka spośród wielu smartfonów o szklanej obudowie. To trend, który na dobre zagościł w ofercie większości topowych marek oferujących smartfony. Choć szkło może ulec uszkodzeniu łatwiej niż metal lub plastik, to trudno odmówić mu elegancji i dobrego stylu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to obudowa doskonale przystosowana do ładowania indukcyjnego, a to rozwiązanie, które jest coraz bardziej doceniane przez użytkowników ceniących wygodę i nowoczesne technologie w codziennym życiu.

O tym, czy warto wybrać smartfona ze szklaną obudową, należy zdecydować na bazie własnych przyzwyczajeń, doświadczeń i kryteriów. To, który model będzie najlepszy, zależy już tylko i wyłącznie od oczekiwań względem funkcjonalności smartfona oraz od dostępnego budżetu.

Warto też wziąć pod uwagę, że dbać należy o każdy telefon  i wcale nie jest powiedziane, że smartfon ze szklanym tyłem zniszczy się szybciej niż ten, który jest w plastikowej czy metalowej obudowie. Wszystko zależy od tego, jak się traktuje telefon. Dostępne są także różnego rodzaju zabezpieczenia, które jednak  wykorzystane na telefon ze szklaną obudową, odbierają mu – można powiedzieć – cały sens wyjątkowego wyglądu. Telefon z elementami szkła dedykowany jest tym, którym wyjątkowo zależy na dobrym designie i charakterze urządzenia, ale też potrafią o nie wyjątkowo zadbać.  Pełna odcisków palców i zarysowań szklana obudowa nawet najlepszego smartfona na nikim nie zrobi wrażenia.

Czy warto kupić telefon ze szklaną obudową?

Znając największe atuty oraz słabe strony telefonów ze szklanymi obudowami, łatwiej podjąć decyzję o zakupie. Wiele osób rozważa zakup szklanego telefonu. Czy warto? Dla kogo szklany smartfon będzie dobrym rozwiązaniem? Telefony ze szklaną obudową można polecić:

 • Osobom ceniącym elegancję – jeśli telefon jest narzędziem pracy, bywa użytkowany na spotkaniach biznesowych, staje się także elementem wizerunku użytkownika.
 • Osobom, które są ostrożne i ich codzienność pozwala na swobodne i spokojne użytkowanie szklanego telefonu – jeśli jest się zabieganym lub pracuje się w miejscu, gdzie trudno o chwilę spokoju, by ostrożnie wyjąć telefon, to szklana obudowa raczej się nie sprawdzi. To dobry wybór dla kogoś, kto pracuje przy biurku.

Z całą pewnością nie są to najlepsze obudowy na telefon dla dzieci oraz osób, które często upuszczają telefon.

Udostępnij
4,8
6 ocen
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

"Szkło zapewnia bardzo dobry sygnał modułom łączności bezprzewodowej."
Czy bardziej niż plastik ?
Specjalista Morele | 10:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.