Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartfon Xiaomi z dobrym aparatem kupić?

Xiaomi oferuje wiele smartfonów z dobrymi aparatami. Dowiedź się, na jakie modele z Chin warto zwrócić uwagę.

Które smartfony Xiaomi posiadają dobry aparat?

Kiedyś, aby zrobić wysokiej jakości zdjęcie dobrze odwzorowujące rzeczywistość, trzeba było posiadać profesjonalny aparat. Dzisiaj moduły zastępujące są obecne w każdym nowoczesnym telefonie komórkowym z dotykowym ekranem. Z pomocą niektórych modeli można wykonać naprawdę niesamowite ujęcia wręcz zapierające dech w piersiach. Pod tym kątem w ostatnich latach mocno rozwinęły się między innymi chińskie firmy działające w tej branży. Regularnie ukazują się chociażby świetne smartfony fotograficzne Xiaomi.

Jako konsument w ofercie wspomnianego przedsiębiorstwa masz coraz więcej opcji do wyboru. Obecnie na rynku elektronicznym urządzenie mobilne Xiaomi z bardzo dobrym aparatem nikogo już nie zaskakuje — powstało wiele wariantów i wciąż pojawiają się nowe propozycje. Asortyment producenta z Chin jest bardzo szeroki i podjęcie właściwej decyzji nierzadko stanowi wyzwanie. Czym należy kierować się w trakcie poszukiwania sprzętu? Jeśli zależy Ci głównie na możliwości fotografowania i właśnie w tym aspekcie model ma spełniać Twoje oczekiwania, kilka kwestii powinno szczególnie zwrócić Twoją uwagę.

Czym charakteryzuje się dobry aparat w smartfonach Xiaomi?

W pierwszej kolejności Twoje zainteresowanie niech wzbudzi moduł fotograficzny. Na początku nie zwracaj uwagi na inne parametry telefonu – skup się wyłącznie na tym, co oferuje dany model w tej części. Najistotniejsza jest dla Ciebie jakość zdjęć, więc nawet mając na oku atrakcyjny smartfon Xiaomi Dual SIM albo smartfon Xiaomi 5G z wydajnymi podzespołami, najpierw sprawdź koniecznie wszystkie dane dotyczące obiektywu i jego funkcjonalności. Warto omówić każdą właściwość z osobna, abyś dokładnie wiedział, na jakie elementy kłaść nacisk.

Przede wszystkim matryca — zdecydowanie najistotniejszy element w telefonie przeznaczonym do wykonywania fotografii. Tutaj ważna jest między innymi rozdzielczość mierzona w megapikselach. Pamiętaj po prostu, że im większa jej wartość, tym w teorii lepsza jakość zdjęć. W świecie elektroniki nieustannie trwają dyskusje na ten temat, ponieważ wiele osób sądzi, że wspomniana właściwość nie ma aż tak dużego wpływu na ujęcia. Mimo wszystko zawsze warto mieć ten parametr na wyższym poziomie. Na rynku spokojnie znajdziesz tani Xiaomi z dobrym aparatem ze sporą ilością pikseli.

Pozostając w powyższym temacie, trzeba podkreślić, że dany smartfon może mieć więcej niż tylko jeden obiektyw. Dzisiaj wśród producentów dominuje instalowanie w urządzeniach kilku soczewek w celu zwiększenia funkcjonalności całego modułu fotograficznego. Nie inaczej jest w przypadku produktów opisywanej w tym tekście chińskiej marki. Wystarczy spojrzeć na dowolny telefon Xiaomi Redmi z dobrym aparatem — każdy wyposaża się dzisiaj w przynajmniej dwie matryce. Najlepiej szukaj jednak wariantów z jeszcze jedną, bo trzy dają już o wiele więcej opcji.

Dzięki takiemu zabiegowi masz możliwość uzyskania na fotografiach efektu głębi — bliższy element na zdjęciu zostanie rozmazany, a aparat w pełni wyostrzy ten znajdujący się w dalszej odległości. Wygląda to fantastycznie, ale pamiętaj, że nie każdy model telefonu Xiaomi radzi sobie świetnie z tą funkcją. Jeśli Ci na niej zależy, zorientuj się, czy dany smartfon skutecznie wykonuje opisane zadanie. Xiaomi z bardzo dobrym aparatem raczej nie ma z tym żadnego problemu.

Polecane smartfony Xiaomi

Co dalej? Wracając do matrycy, istotna jest nie tylko wspomniana już rozdzielczość mierzona w megapikselach, ale również wartość przysłony. Ta część aparatu, krótko mówiąc, decyduje o tym, ile światła wpada do obiektywu. Działa ona automatycznie, ale każdy użytkownik telefonu może regulować ją też ręcznie w odpowiedniej sekcji ustawień. Smartfon Xiaomi do zdjęć zazwyczaj gwarantuje właściwą pracę wspomnianego elementu bez ingerencji człowieka, co na pewno stanowi spory atut.

Poza tym naprawdę dobry aparat w Xiaomi powinien charakteryzować się dodatkowymi funkcjami, które usprawniają wykonywanie fotografii i dostarczają wielu przydatnych opcji. Warto tu wymienić na przykład szybki i celny autofocus gwarantujący niezwłoczne wyostrzenie danego obrazu, czy tryb szerokokątny pozwalający na robienie zdjęć obejmujących dużą scenerię. Większość modułów w urządzeniach mobilnych Xiaomi ma te usprawnienia, więc nie musisz się o ten aspekt martwić.

Trzeba jeszcze nadmienić, że istotną kwestią jest również aplikacja aparatu. Od jej działania oraz ergonomiczności menu zależy Twoja wygoda podczas fotografowania. W przypadku Xiaomi Redmi z dobrym aparatem każdy model ma podobny program, wystarczająco komfortowy w użytkowaniu. Nie musisz się zatem obawiać, ale mimo wszystko nie zapominaj o istotności tego elementu przy wyborze konkretnego modelu dla siebie.

Możliwości aparatów w smartfonach Xiaomi

Jeśli chodzi o możliwości aparatów telefonów Xiaomi, to nie da się postawić jednoznacznej oceny, bo to zależy od każdego modelu. Jeden wariant urządzenia na papierze ma być może doskonały moduł fotograficzny, ale w praktyce zawodzi podczas robienia zdjęć. Inny z kolei na przykład nie zachwyca specyfikacją, ale osiąga niesamowite efekty przy poszczególnych ujęciach. Takie różnice są wynikiem rozwoju technologicznego i coraz mocniej widocznego przerostu wyposażenia software nad hardware. Właśnie dlatego tak trudno konkretnie wskazać smartfon Xiaomi z dobrym aparatem. 2020 rok nie ułatwia zadania, bo nowych urządzeń przybyło.

Ogólnie należy jednak uczciwie stwierdzić, że na tle innych producentów Xiaomi dobrze radzi sobie w zakresie mobilnej fotografii. W ciągu ostatnich kilku lat firma zadbała o rozwój aspektu i dzisiaj widać tego pozytywne skutki. Telefon Xiaomi z najlepszym aparatem potrafi wykonywać wysokiej jakości zdjęcia, które realistycznie odwzorowują rzeczywistość. Pod tym kątem marka nierzadko przewyższa flagowe modele innych popularnych firm na rynku dotykowych urządzeń mobilnych. Ten fakt potwierdzają opinie wielu konsumentów, w tym również klientów Morele.

Czy warto kupić smartfon Xiaomi dla dobrych zdjęć?

Biorąc pod uwagę powyższą informację, niewątpliwie warto przynajmniej zainteresować się sprzętem Xiaomi. Jeżeli chcesz kupić niedrogi smartfon idealny do fotografowania otaczającego Cię świata, to wśród produktów chińskiej firmy powinieneś wyszukać coś dla siebie. Choćby w asortymencie Morele znajdziesz tani Xiaomi z dobrym aparatem do 1000 złotych odznaczający się świetnymi parametrami, które spełnią Twoje oczekiwania.

Masz wysokie wymagania względem modułu odpowiedzialnego w telefonie za wykonywanie ujęć? Możesz zatem zdecydować się na model kosztujący nieco więcej. Dopłacając minimum kilkaset złotych, otrzymasz urządzenie gwarantujące doskonałą jakość przechwytywanego obrazu — zarówno w dzień, jak i w nocy. Xiaomi ma w swojej ofercie warianty smartfonów z najwyższej półki, dostosowane do potrzeb miłośników fotografii. Xiaomi z najlepszym aparatem na rynku to doskonały wybór, jeśli kochasz robić zdjęcia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.