Udostępnij
Skomentuj

Jaki orbitrek do 2000 zł? Polecane modele

W przedziale cenowym do 2000 zł oferowanych jest wiele wysokiej jakości orbitreków. Sprawdź, który wybrać.

Dostęp do wielu zróżnicowanych sprzętów to zawsze dobra sytuacja. Czasem jednak stanowi przeszkodę, zwłaszcza wówczas, gdy nie wiemy, na co należy zwracać szczególną uwagę. Podobnie jest w przypadku kategorii do 2 tysięcy złotych. Pochopne wybory często okazują się nietrafione, dlatego przed wydaniem pieniędzy warto przemyśleć własne oczekiwania i skonfrontować je ze specyfikacją dostępnych urządzeń.

Polecane orbitreki do 2000 zł

Orbitrek za mniej niż 2000 zł – czym się wyróżnia?

Z orbitrekami jest tak samo, dlatego postanowiliśmy przeanalizować modele dostępne w sklepie i wskazać ich najważniejsze cechy. Pozwoli to odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupować orbitrek za maksymalnie 2 tysiące złotych, a jeśli tak, to który z oferowanych sprzętów ma szanse okazać się strzałem w dziesiątkę.

Orbitrek do 2000 zł – możliwe parametry

Jak widać, za mniej niż 2 tysiące złotych oferowane są tak zwane orbitreki domowe. Brak tu więc sprzętów, z których zadowoleni byliby profesjonaliści oraz użytkownicy chcący zrealizować plan treningowy o szczególnie wysokiej intensywności.

Jeśli więc zastanawiacie się, kto powinien zainteresować się orbitrekami w tej kategorii, należy podkreślić, że będą to przede wszystkim osoby szukające uniwersalnego urządzenia do treningu ogólnorozwojowego. Pozwoli on nie tylko wzmocnić mięśnie, ale również spalić sporą ilość kalorii oraz poprawić wydolność organizmu.

Parametry techniczne orbitreków do 2000 zł – na co zwrócić uwagę?

Choć orbitreki domowe zazwyczaj wykorzystywane są w podobny sposób, wcale nie oznacza to, że nie są zróżnicowane pod względem technicznym. Wręcz przeciwnie. Przyjęty budżet jest już na tyle wysoki, że dość swobodnie możemy przebierać między konkretnymi urządzeniami. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na zastosowany system hamowania.

Zdecydowanie najczęściej oferowane są orbitreki magnetyczne. Jak sama nazwa wskazuje, korzystają one z hamulców magnetycznych, dzięki którym podczas ćwiczeń wyczuwamy obciążenie. Tego typu system pozwala na jego precyzyjną regulację, co okaże się niezwykle przydatne. Zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na dokładnym dostosowywania intensywności ćwiczeń.

Nieco ograniczone pod tym względem są orbitreki mechaniczne, które w sklepach pojawiają się coraz rzadziej. Sprawdzą się wyłącznie do podstawowych ćwiczeń. Najbardziej rozbudowane pod tym względem są orbitreki elektromagnetyczne jednak one z reguły kosztują więcej niż 2 tysiące złotych. Warto jednak polować na promocje, gdyż tego typu maszyny zapewniają dostęp do przydatnej elektroniki, która umożliwia bardzo precyzyjne dostosowanie wszelkich parametrów treningowych.

Po znalezieniu optymalnego systemu oporu, musimy przeanalizować również istotne parametry techniczne sprzętu. Niezależnie od tego, czy ma być to orbitrek używany czy nowy. To one decydują bowiem o możliwościach przyrządu, a także dopasowaniu do indywidualnych preferencji użytkownika.

  • Regulacja obciążenia – w większości przypadków będzie mechaniczna (pokrętła), jednak znaleźć można też orbitreki elektroniczne, w przypadku których obciążenie zmieniane jest w komputerze.
  • Waga koła zamachowego – wpływa na zakres regulacji obciążenia. Im więc koło jest cięższe, tym intensywniejszy może być trening. Zawsze lepiej kupić koło zbyt ciężkie (no chyba że będzie się to wiązało z problematycznym transportem) niż zbyt lekkie. Zwłaszcza gdy orbitrek do ćwiczeń umożliwia wygodną regulację obciążenia.
  • Nośność – wskazuje maksymalną wagę użytkownika. Warto trzymać się tych zaleceń, w przeciwnym wypadku dojść może do uszkodzenia sprzętu.
  • Funkcje – będą to głównie pomiary aktywności. Podczas treningu, na komputerze wyświetlony zostanie czas, prędkość, ilość spalonych kalorii czy przebyty dystans. Rodzaj oraz ilość prezentowanych danych jest zależna od modelu urządzenia. Podobnie jak to, czy orbitrek będzie obsługiwał łączność Bluetooth czy też nie. Ta technologia najczęściej jest dostępna w orbitrekach elektromagnetycznych.

Oczywiście nie należy zapominać też o wymiarach, wadze i konstrukcji sprzętu. Modele z tego przedziału cenowego zazwyczaj wyróżniają się co najmniej przyzwoitą jakością wykonania. Producenci stosują sprawdzone materiały, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Potwierdzeniem jakości urządzenia mogą być opinie. Orbitreki często są oceniane przez klientów sklepu, dlatego z łatwością możemy zweryfikować, czy informacje podane przez firmę mają pokrycie w rzeczywistości.

Programy treningowe w orbitreku do 2000 zł – na czym polegają?

Sam zakup orbitreka do ćwiczeń może nie wystarczyć. Warto również wiedzieć, jak z niego korzystać. Oczywiście możemy postawić na zwykłą aktywność przez określony czas (najlepiej 60 minut) lub poszukać w sieci atrakcyjnych planów ćwiczeń. Niektóre orbitreki znacząco to ułatwiają. Wszystko za sprawą wgranych programów komputerowych, dzięki którym przy użyciu jednego przycisku można dostosować pracę sprzętu do wybranych potrzeb. Co ciekawe, programy treningowe w orbitrekach zazwyczaj dzielą się na dwie kategorie.

  • Programy manualne – czyli takie, które możemy dostosować na własną rękę. Najczęściej sprzęt pozwala wskazać, czy program ma zostać przygotowany w oparciu o konkretny dystans do pokonania, czas ćwiczeń, ilość kalorii do spalenia czy wartość pulsu.
  • Programy automatyczne – dostosowywane w zależności do stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej. Producenci opracowują więc specjalne programy dla początkujących, średnio zaawansowanych i zawodowców.

Jak można się domyśleć, takich funkcjonalności należy szukać u urządzeń o cenie zbliżonej bardziej do 2000 niż 1000 złotych. Jeśli jednak zależy Wam na większej efektywności treningu, warto rozważyć wydanie dodatkowych kilkuset złotych. Zwłaszcza że obsługa tych programów jest bardzo prosta. Wszystko odbywa się bowiem z poziomu komputera wyposażonego w wyświetlacz. Programy treningowe oferują między innymi niektóre orbitreki Spokey.

To jednak nie koniec. Orbitreki domowe tego typu w wielu przypadkach są również kompatybilne ze specjalnymi aplikacjami treningowymi, instalowanymi na urządzeniach mobilnych (np. na smartfonach). Ułatwiają one zarządzanie planem ćwiczeń, a także korzystać z wielu dodatków, takich jak chociażby wirtualne trasy, oparte o mapy Google. Współpraca między orbitrekiem a smartfonem jest możliwa dzięki łączności Bluetooth. Dostęp do tego typu dodatków zapewniają na przykład wybrane orbitreki Zipro.

Co dają ćwiczenia na orbitreku za mniej niż 2000 zł?

Powyższe informacje udowadniają, że sprzęty znajdujące się w przyjętym przedziale cenowym są naprawdę zróżnicowane pod względem parametrów technicznych. Gwarantują również dostęp do wielu przydatnych funkcji i dodatków, związanych na przykład z obsługą dedykowanych programów treningowych.

Wszystko to sprawia, że orbitreki do domu do 2000 zł będą w zupełności wystarczające w trakcie odchudzania czy poprawy kondycji. Należy nadmienić, że orbitrek aktywuje blisko 90% mięśni. Doskonale nadaje się więc do tak zwanego treningu ogólnorozwojowego. Dzięki regularnym ćwiczeniom, możecie odchudzić brzuch i uda, ujędrnić pośladki, wzmocnić mięśnie i zwiększyć wydolność organizmu. Efekty treningu na orbitreku związane są też z lepszą pracą układu krążenia, mocniejszym sercem oraz niższym cholesterolem.

Czy warto kupić orbitrek w tym przedziale cenowym? Jak najbardziej. Najpierw jednak trzeba zwrócić dokładną uwagę na wszystkie parametry oraz funkcje, o których mowa była powyżej.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.