Udostępnij
Skomentuj

Jaki orbitrek do 1000 zł? Który wybrać?

Sprawdzamy, jakie orbitrek można znaleźć w kategorii cenowej do 1000 złotych. Na co warto zwrócić uwagę?

Ćwiczenia na orbitreku mechanicznym pozwalają na skuteczne pobudzenie blisko 90% mięśni. Będą to więc dobre urządzenia do treningu ogólnorozwojowego. Skorzystać z niego powinni nie tylko sportowcy, ale również osoby chcące schudnąć i prowadzące siedzący tryb życia. Zwłaszcza że wybór orbitreków jest bardzo szeroki – dobry sprzęt zakupić można już za mniej niż tysiąc złotych.

Polecane orbitreki do 1000 zł

Wybieramy najlepszy orbitrek do 1000 zł – co warto sprawdzić?

Co ważne, nie będą to sprzęty ograniczone pod względem funkcjonalnym czy technicznym. Wiele modeli z tej kategorii cenowej zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych opcji. Ich zróżnicowanie pod względem parametrów technicznych sprawia natomiast, że trzeba przyjrzeć się im bliżej. Postanowiliśmy zrobić to za Was i przygotowaliśmy krótką rozpiskę najważniejszych cech orbitreków kosztujących mniej niż tysiąc złotych.

Orbitrek do 1000 zł – możliwe parametry

W przyjętym przedziale cenowym zmieści się przede wszystkim orbitrek do domu, a więc taki, z którego korzystają amatorzy (nie zaś profesjonalni sportowcy) chcący się odchudzić bądź popracować nad kondycją. Co ważne, sposób ich wykonania pozwala na realizację różnych planów treningowych. Także treningu interwałowego. Pod tym względem okażą się więc w zupełności wystarczające.

Orbitreki magnetyczne do 1000 zł – czy warto?

Jak pokazuje powyższa tabela, za tysiąc złotych jesteśmy w stanie zakupić głównie orbitreki magnetyczne. Należy nadmienić, że są one bardzo cenione przez tak zwanych użytkowników domowych. Z jednej strony sprzęty te nie są specjalnie zaawansowane pod względem technologicznym, jednak z drugiej zapewniają spory komfort ćwiczeń.

Wszystko za sprawą wykorzystania hamulców magnetycznych, które odpowiadają za generowanie obciążenia. Do największych zalet tego systemu zalicza się możliwość precyzyjnej regulacji tego obciążenia. Choć jest ona mechaniczna (odbywa się więc przy użyciu pokrętła), pozwala na łatwe i dokładne dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb. Dzięki temu domowy orbitrek powietrzny okaże się dobrym wyborem do:

  • spalania tkanki tłuszczowej,
  • poprawy wydolności organizmu,
  • redukcji cholesterolu,
  • zwiększania wytrzymałości organizmu,
  • budowy kondycji,
  • wzmocnienia mięśni kończyn dolnych i górnych, a także brzucha oraz pleców,
  • ujędrnienia poślaków, niwelowania cellulitu.

Warto przy tym zaznaczyć, że ćwiczenia na orbitreku magnetycznym są bardzo bezpieczne dla stawów i kości. Nie są one nadmiernie obciążane, dlatego z tego typu sprzętów z powodzeniem mogą korzystać również osoby starsze i wracające po kontuzji.

Orbitrek do 1000 zł – podstawowe parametry

Skoro omówiliśmy już charakterystykę magnetycznego mechanizmu oporu, możemy przejść do kluczowych parametrów, które mają bezpośredni wpływ na możliwości sprzętów z tej kategorii cenowej. Nigdy nie należy ich bagatelizować, ponieważ łatwo wtedy o błąd i zakup urządzenia, które po pewnym czasie okaże się niewystarczające.

Orbitreki domowe są zróżnicowane między innymi pod względem wagi koła zamachowego. Najczęściej oscyluje ona wokół 7-8 kg, jednak nie jest to regułą. Taka wartość wystarczy do realizacji podstawowych planów treningowych, jeśli jednak zależy Wam na zmniejszeniu ogólnej wagi sprzętu, a generowane obciążenie nie musi specjalnie wysokie, z powodzeniem możecie celować w orbitreki magnetyczne z lżejszymi kołami.

Spore znaczenie mają także wymiary sprzętu, jak również jego nośność, czyli maksymalna „obsługiwana” waga użytkownika. Przekraczanie tej wartości może okazać się niebezpieczne dla osoby ćwiczącej, dlatego zawsze trzeba mieć ją na uwadze.

Funkcje obsługiwane przez orbitreki do 1000 zł

Trening w domowym zaciszu okaże się znacznie wygodniejszy, jeśli orbitrek do ćwiczeń zostanie wyposażony w odpowiedni komputer. Choć korzystają z niego nawet modele najtańsze, nie oznacza to, że jego funkcjonalność zawsze będzie taka sama.

W ramach zestawu opcji dodatkowych, wspomnieć należy o wszelkich pomiarach danych treningowych. Orbitrek elektromagnetyczny wyświetli więc czas treningu, ilość spalonych kalorii, przebyty dystans oraz prędkość. Co ważne, w kategorii cenowej do tysiąca złotych znaleźć można również orbitreki z pulsometrem. Na co jeszcze możemy liczyć? Między innymi na obliczanie temperatury otoczenia czy też obrotów na minutę. Niestety, przyjęty budżet okaże się zbyt mały, by zakupić orbitrek z wgranymi programami treningowymi bądź łącznością bezprzewodową (orbitreki Bluetooth).

To oczywiści nie oznacza, że dostępne orbitreki nie są warte zainteresowania. Wręcz przeciwnie. Ich możliwości, a także jakość wykonania pozwala na realizację wielu programów treningowych. Będą to przydatne sprzęty w trakcie odchudzania i nie tylko.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.