Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki oczyszczacz powietrza do 2000zł wybrać?

Dysponując taką kwotą, ma się szeroki wybór oczyszczaczy powietrza, które znacznie poprawią komfort życia i samopoczucie.

Na wstępie warto zaznaczyć, że każdy oczyszczacz powietrza jest wart zakupu – wszystkie modele radzą sobie z podstawowymi zanieczyszczeniami, ale dysponując większym budżetem, można zakupić urządzenie precyzyjniej dobrane do oczekiwań, o większych możliwościach.

Oczyszczacze powietrza do 2000 zł

Oczyszczacze powietrza do 2000 zł

Na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze z wyższej półki cenowej mogą się pochwalić wieloma przydatnymi funkcjami, jednak planując zakup oczyszczacza, najpierw należy zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry i zakresy działania. Są to swoiste punkty wyjścia, które należy ustalić, zanim zacznie się myśleć o dodatkowych możliwościach i wybierze konkretny model. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?

 • Obszar działania – to proste: oczyszczacz należy dobrać do wielkości pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Każdy model ma podany zakres działania i zazwyczaj jest to między 20 a 40m2, ale nie ma problemu, by znaleźć urządzenia mogące obsłużyć większy lub mniejszy obszar. Warto pamiętać, że lepiej kupić urządzenie o większym obszarze działania do mniejszego pomieszczenia niż odwrotnie.
 • Moc - im większa, tym wydajniejsza praca oczyszczacza
 • Filtry – efektywność działania oczyszczacza powietrza zależy od tego, jaki rodzaj filtrów jest w nim wykorzystywany i ile poziomów filtracji oferuje. Warto skupiać się na urządzeniach, które posiadają dobrej jakości filtry, np. HEPA i oferują jak najwięcej poziomów filtrowania.
 • Głośność urządzenia – oczyszczacz nie powinien przeszkadzać. Każdy model ma podany poziom głośności, który może osiągać. W zależności od własnej – można powiedzieć – wrażliwości, powinno się zwracać szczególną uwagę na te wartości. Można znaleźć urządzenia  wyjątkowo ciche lub z dodatkowym cichym trybem, co sprawdzi się szczególnie w domach z małymi dziećmi lub jeśli będzie się używało oczyszczacza także nocą.
 • Rodzaj usuwanych zanieczyszczeń – jest to związane bezpośrednio z filtrami, jednak warto sprecyzować, na usuwaniu jakich zanieczyszczeń będzie nam najbardziej zależało. Nie każdy model oczyszczacza usuwa te same zanieczyszczenia. Standardowo są to pyły związane ze smogiem, alergeny, kurz i zapachy, ale można wybrać także urządzenia, które świetnie radzą sobie z bakteriami i wirusami czy np. dymem papierosowym. Im więcej poziomów filtracji, tym więcej różnorodnych zanieczyszczeń będzie usuwanych.
 • Dodatkowe funkcje – czyli wszystko to, czego jeszcze można oczekiwać od oczyszczacza, np. nawilżanie czy jonizacja.
 • Eksploatacja – to także ważna kwestia przed zakupem. Warto zwrócić uwagę na to, jak często będzie trzeba wymieniać filtry i ile będą one kosztowały. Jest to zależne od rodzaju oczyszczacza i marki. Należy też zapoznać się z tym, który filtr trzeba kupić nowy, a który wkład nadaje się do wyczyszczenia. Warto szukać takiego urządzenia, którego koszty eksploatacji nie będą przeszkodą. Jeśli zaś chodzi o samo używanie oczyszczacza – nie trzeba mieć obaw o znacznie wyższe rachunki, gdyż są to urządzenia raczej energooszczędne, nawet jeśli mają dużą moc, i koszty zużycia prądu wynoszą od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.
 • Marka – w przypadku niemal wszystkich urządzeń, najlepiej zwracać uwagę na popularne, dobre marki. Nie chodzi tutaj o prestiż, a raczej o fakt, że znani i cenieni producenci to gwarancja jakości samego sprzętu, sprawny serwis w razie konieczności i łatwa dostępność do części wymiennych. Obecnie na rynki najpopularniejsi producenci oczyszczaczy powietrza to Philips, Sharp, Boneco, Beurer, ART i  Fellowes, ale istnieje także wielu innych, którzy cieszą się dobrymi opiniami.
 • Design – nie jest to najważniejsza kwestia, ale z pewnością ma znaczenie. Oczyszczacz powinien stać  - można powiedzieć – w centralnym miejscu danego pomieszczenia. Będzie więc na widoku, dlatego dobrze, by nie raził domowników swoim wyglądem i dobrze wpasowywał się w otoczenie. Wiele z oczyszczaczy powietrza ma nowoczesny, ciekawy, ale nienachalny design. Jeśli chodzi o kolor – królują uniwersalne, wśród których każdy będzie potrafił coś wybrać – biały, czarny oraz szary.

Jaki oczyszczacz powietrza do 2000zł wybrać?

Jeśli już sprecyzowało się wszystkie powyższe wytyczne i wiadomo, na co zwracać uwagę, można się skupić na ciekawych funkcjach, które oczyszczacze powietrza do 2000zł mogą zaoferować.  W tej kwocie znajdzie się już wiele naprawdę solidnych urządzeń, które poza swoimi podstawowymi funkcjami, będą posiadały także dodatkowe udogodnienia. Będą to wysokiej jakości produkty, które gwarantują wysoką skuteczność działania i wygodę użytkowania.

 • Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Funkcja nawilżania pomaga zachować odpowiednią wilgotność powietrza. Przyda się tam, gdzie skutki suchego powietrza są nieprzyjemnie odczuwalne – ciągłe drapanie w gardle, suchość i podrażnienie śluzówki, częste infekcje górnych dróg oddechowych, suchość oczu. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzać z nawilżaniem. Zbyt duża wilgotność to idealne warunki do namnażania się szkodliwych mikoorganizmów. Wśród oczyszczaczy powietrza do 2000zł można wybrać już kilka modeli z funkcją nawilżania, np. Sharp KC-D50EUW lub Boneco W490

 • Oczyszczacz powietrza z jonizacją

Jonizacja pomaga utrzymać równowagę jonową w pomieszczeniach, w których jest ona zakłócona jonami wytwarzanymi przez urządzenia elektroniczne (tzw. elektrosmog). Pomaga zatrzymywać zanieczyszczenia, w tym wirusy i bakterie, przy podłożu, dzięki czemu nie rozprzestrzeniają się w powietrzu. W zasadzie jonizacja przydaje się w każdym domu, bo wszędzie obecnie można znaleźć sprzęty elektroniczne. Oczyszczacze bez jonizacji niekoniecznie różnią się cenowo, dlatego zazwyczaj lepiej wybrać model, który taką funkcję posiada. Może to być np. Blaupunkt Lavender 3537W lub Sharp KC-G40EUW.

 • Oczyszczacz powietrza dla alergików i palaczy

W tej klasie cenowej wiele urządzeń, np. oczyszczacz Airfree Lotus, będą sobie radziły z podstawowymi alergenami oraz dymem tytoniowym. Wiele z nich charakteryzuje się też   kilkoma stopniami filtracji, co pozwala na dokładne oczyszczanie powietrza, np. oczyszczacz Ideal AP30 posiada aż sześć stopni, dzięki czemu oczyszcza powietrze z zarodników pleśni, oparów chemicznych, sierści, kurzu, pyłków, wirusów, bakterii oraz wielu innych.

Jeśli chodzi o obszar działania, w tej kwocie znajdą się oczyszczacze powietrza na każdą powierzchnię. Tutaj jednak warto pamiętać, że jeden oczyszczacz, nawet dedykowany dużej powierzchni, np. 60m2, ustawiony w salonie, nie oczyści powietrza w całym mieszkaniu o tej powierzchni. Barierą będą ściany, wszelkie przeszkody architektoniczne oraz – co oczywiste – zamknięte drzwi. Dlatego warto rozpatrzyć zakup kilku urządzeń do różnych pomieszczeń lub też pamiętać o przenoszeniu jednego. Oczywiście, najważniejsze, by  oczyszczacz był tam, gdzie się zazwyczaj przebywa.

 • Dodatkowe udogodnienia w oczyszczaczach powietrza

Urządzenia kosztujące około 2000zł proponują szereg ciekawych rozwiązań. Wiele z nich posiada czujniki zanieczyszczenia oraz czujniki światła, dodatkowe tryby, np. nocny, cichy czy automatyczny, atrakcyjne, przejrzyste wyświetlacze oraz piloty zdalnego sterowania. Niektóre z nich są źródłem delikatnego, dyskretnego światła, które pięknie się prezentuje. Ponadto, oczyszczacze można dobierać według tego, komu mają służyć – czy dzieciom, czy też osobom starszym, często chorującym itp.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza za 2000zł?

Jak zostało wspomniane – każdy oczyszczacz warto kupić, bo niezależnie od ceny, każde urządzenie pomoże zwalczyć zanieczyszczenia. W przypadku oczyszczaczy za około 2000zł, można znaleźć urządzenia z szeregiem dodatkowych funkcji, które można dostosować do pory dnia czy trybu życia, a także do potrzeb domowników. Można powiedzieć, że oczyszczacze w tym zakresie cenowym są w zasadzie najlepszą opcją, jeśli poszukuje się urządzenia działającego kompleksowo, wydajnego, efektywnego i po prostu bardzo wysokiej jakości.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.