Udostępnij
Skomentuj

Jaki korektor na przebarwienia twarzy wybrać? Jak używać?

Jaki korektor na przebarwienia na twarzy wybrać? Który kolor sprawdzi się najlepiej? Jak nakładać ten kosmetyk?

Rodzaje korektorów

Z pomocą korektora można zakryć różne niedoskonałości skóry: zaczerwienienia, plamy, blizny trądzikowe, pryszcze czy naczynka. Korektory mają różne kolory, które idealnie sprawdzają się przy kryciu określonych niedoskonałości. Kosmetyki tego typu mają też różną formę - dostępne są w kilku rodzajach. Można podzielić je ze względu na kolory lub ze względu na ich rodzaj. Do przebarwień polecane są zielone, fioletowe i żółte. Korektor na przebarwienia zielony. Jest bardzo uniwersalny. Idealnie sprawdza się jako korektor na czerwone przebarwienia. Zielonego koloru używa się także przy kryciu zmian trądzikowych. Jeśli ktoś szuka kosmetyku, który sprawdzi się w różnych sytuacjach, to zielony korektor na wypryski i przebarwienia sprawdzi się bardzo dobrze.

Jak nakładać korektor na przebarwienia?

Oprócz podziału na kolory, kosmetyki kryjące dzielą się też ze względu na formułę, od której zależeć będzie to, jak używać korektora na przebarwienia. Wyróżnić można:  Korektory w płynie. Mają lekką konsystencję, przypominają trochę podkład w płynie. Mogą sobie nie poradzić z bardzo ciemnymi plamami. Nakłada się je palcem lub specjalną gąbką do makijażu. Korektory w kremie. Kryją silniej niż te płynne. Nakłada się je palcem lub pędzelkiem. W kredce lub w sztyficie. Nakłada się je bezpośrednio z opakowania przykładając do wybranego miejsca. Korektor w sztyfcie na przebarwienia jest bardzo wygodny w użyciu, nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. Korektor z aplikatorem. Jest płynny, łatwo się go nakłada z pomocą dołączanego aplikatora.

Czy warto kupić korektor na przebarwienia?

Przebarwienia często stanowią duży estetyczny problem. Chcąc skutecznie je zakryć trzeba wykonać dość mocny makijaż, który może wyglądać nienaturalnie. Kosmetyki o wysokiej zawartości kryjących pigmentów mogą pomóc w zakryciu niedoskonałości bez stworzenia efektu maski. Korektory na przebarwienia można zaliczyć do takich właśnie kosmetyków. Z ich pomocą można skutecznie zakryć ciemne plamy na twarzy. Wysoka zawartość pigmentu pokryje przebarwienia, a w połączeniu z bazą i dobrym podkładem twarz będzie wyglądać idealnie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.