Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki aparat natychmiastowy wybrać? TOP aparatów, które drukują zdjęcia

Jaki aparat natychmiastowy wybrać, aby odczuć stuprocentowe zadowolenie z zakupu? Sprawdź dostępne urządzenia.

Najprostszy, niedrogi aparat natychmiastowy do 300 zł

Fujifilm Instax Mini 9 to aparat analogowy do wykonywania zdjęć natychmiastowych na samowywołującym papierze. Zastanawiasz się, czy aparat fujifilm jest dobry? Zależy czego szukasz. Biorąc pod uwagę funkcjonalność i specyfikację modelu, to będzie świetny wybór. Szczególnie jeśli chcesz poznać bliżej tę metodę uwiecznienia obrazu, a jednocześnie nie zamierzasz na wstępie inwestować dużych pieniędzy. Spraw radość sobie oraz bliskim.

Wspomniany sprzęt to jeden z najpopularniejszych modeli aparatów natychmiastowych. Charakteryzuje się prostotą obsługi i podstawowymi możliwościami. Aparat zasilany jest dwoma bateriami AA, posiada wbudowaną lampę błyskową i oferuje minimalny dystans ostrzenia 60 centymetrów. Instax Mini 9 zawiera ponadto małe lusterko obok obiektywu pomagające w robieniu selfie. Jego banalna obsługa i niska cena (ok. 250 zł) zdecydowanie zachęca do kupna.

Do intuicyjnego aparatu natychmiastowego przeznaczone są wkłady o efektywnej wielkości obrazu 62 mm × 46 mm o czułości ISO 800. Ich cena zaczyna się od 32 zł za 10 sztuk. Do wyboru masz filmy kolorowe lub czarno-białe. Ponadto producent udostępnia wielobarwne ramki. Montowanie kasetki z wkładami oraz obsługa Fujifilm należą do prostych czynności, więc nie musisz martwić się o trudności związane z użytkowaniem. Wywoływanie obrazu trwa ok. 2 minuty, a wykonane zdjęcia posiadają przyjemną dla oka kolorystykę. 

Aparaty natychmiastowe do 300 zł

Aparat natychmiastowy do 500 zł – z podglądem i korektą zdjęć

Jeśli nie jesteś fanem spontanicznych ujęć i wolisz mieć większą kontrolę nad wykonywanymi zdjęciami, to z pomocą przychodzi Ci model Kodak Mini Shot. Cyfrowe urządzenie pozwala na wykonywanie i drukowanie obrazu w ciągu niecałej minuty na papierze prostokątnym o rozmiarze 2,1 x 3,4″. 

Sprzęt posiada matrycę o rozdzielczości 10 MP, wbudowany ekran LCD z podglądem LifeView oraz moduł Bluetooth, który umożliwia łączenie się aparatu z zewnętrznymi urządzeniami z systemem Android lub IOS i natychmiastowy wydruk zdjęć. Jesteś w stanie je rozpowszechnić za pomocą smartfona lub tabletu poprzez dedykowaną aplikację pozwalającą na zapis, a także obróbkę obrazu.

Ekran LCD o przekątnej 1,7″ umożliwia podgląd podczas wykonywania zdjęć. Dzięki temu możesz wybrać idealny kadr. Dodatkowo cyfrowy aparat natychmiastowy posiada wbudowaną stabilizację obrazu, lampę błyskową LED oraz mocny akumulator. Sprzęt zawiera również opcję ładowania z powerbanku. Nie musisz się dłużej martwić o rozładowanie urządzenia w plenerze. Masz też do wyboru różne filtry i ramki, które sprawią, że uwiecznione ujęcie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe. A to wszystko za niecałe 500 zł. 

Aparaty natychmiastowe do 500 zł

Jeszcze więcej opcji, czyli aparat natychmiastowy do 1000 zł

Kiedy jesteś w stanie przeznaczyć ok. 1000 zł na aparat natychmiastowy, masz wiele opcji, m.in. Fuji Instax Square SQ 20 za ok. 800 zł oraz Polaroid Snap Touch. Pierwszy z nich korzysta z trybu przechwytywania ruchu. Pozwala Ci na wybranie najlepszego ujęcia w kilka sekund z prostą i wygodną funkcją przewijania. Tuż przed wciśnięciem przycisku do drukowania możesz dopracować zdjęcie z paletą specjalnych filtrów, zarówno dla ruchomych, jak i statycznych obrazów.

Kolejną funkcją Instax Square SQ 20 jest tryb kolażu. Urządzenie umożliwia wykonywanie zdjęć z przesunięciem czasowym (w zakresie od 0,2 s do 2 s). To pozwala zarejestrować jednocześnie 4 kadry, które bez problemu wywołasz na jednym filmie światłoczułym i tym samym stworzysz zlepek różnych ujęć. Sprzęt posiada również opcję podwójnej ekspozycji, dzięki niej nałożysz na siebie 2 obrazy w taki sposób, aby się przenikały, co w efekcie daje niesamowite kompozycje. 

Cyfrowy Polaroid Snap Touch posiada możliwość zapisu zdjęć na karcie Micro SD i natychmiastowego wydruku. Ma wbudowany duży, dotykowy ekran LCD – 3,5″, który pozwoli Ci na kontrolę ujęć oraz późniejszej edycji. Podobnie do poprzedników łączy się ze sprzętami mobilnymi poprzez Bluetooth oraz dedykowaną aplikację. Idealnie nadaje się do selfie. W tej półce cenowej funkcjonalnych aparatów natychmiastowych masz zapewnioną pewną kontrolę nad swoim działaniem. Oba modele różnią się przede wszystkim rozmiarem i kształtem. Pierwszy z nich drukuje w kwadracie o rozmiarze 62 × 62 mm, a drugi oferuje prostokątne wydruki w wielkości 76 x 50 mm. 

Aparaty natychmiastowe do 1000 zł

Profesjonalny aparat natychmiastowy za ponad 1000 zł

FujiFilm Instax Square SQ 10 należy do najdroższych aparatów natychmiastowych. W tym przypadku otrzymujesz sprzęt cyfrowy z matrycą CMOS w rozmiarze 1,4". Wyposażony jest w technologię drukowania zdjęć znaną z drukarek Instax Share. Masz możliwość fotografowania z odległości 10 cm oraz wykonywania ujęć w słabym świetle bez lampy. Oszczędzasz też na wkładach, bo drukujesz tylko to, co sam wybierasz.

Na przodzie aparatu znajdziesz obiektyw z tarczą włącznika. Powyżej są dwa spusty migawki, więc jeśli jesteś osobą leworęczną, to na pewno docenisz wprowadzoną opcję. Dookoła obracanej tarczy znajduje się 6 przycisków funkcyjnych odpowiadających za odtwarzanie, kontrolę winiety, filtrów i ekspozycji, drukowanie oraz powrót do panelu głównego. Odkryjesz również przełącznik – auto/manual. W trybie auto po każdym naciśnięciu spustu migawki Twoje zdjęcie drukuje się automatycznie, tryb manual pozwala Ci na wydrukowanie obrazu dopiero po jego wyborze z poziomu menu.

Menu jest bardzo intuicyjne, samo fotografowanie nie powinno Ci sprawić żadnej trudności. Jedyne co musisz zrobić, to wcisnąć jeden ze spustów migawki. Wszystkie dostępne opcje możesz dodatkowo zaprogramować, dzięki temu urządzenie w łatwy sposób dopasujesz do swoich potrzeb. Filtry oraz inne ustawienia, jak winieta czy jasność zastosujesz za pomocą funkcji podglądu. Aparat Instax Square SQ 10 posiada uzupełniające, różnorakie tryby tworzenia fotografii oraz 11 różnych filtrów. Opisanym sprzętem bez problemu wykonasz kadry makro z odległości około 10 cm, co skutkuje zachwycającą głębią ostrości. 

Jaki zatem aparat natychmiastowy wybrać?

Musisz zadać sobie pytanie czy jesteś bardziej fanem klasyki czy nowoczesności. To pierwszy krok, który naprowadzi Cię do podjęcia decyzji o kupnie. Aparaty natychmiastowe różnią się od siebie nie tylko sposobem rejestrowania obrazu, ale też techniką przenoszenia go na papier – klasyczna odbitka, jak w przypadku Instaksów i starych Polaroidów bądź wydruk ZINK na odpowiednim papierze. Pomiędzy wydrukiem na kartce ZINK, a Instaksową odbitką istnieją różnice przekładające się na odbiór gotowego zdjęcia.

Zdjęcia z aparatów cyfrowych przypominają bardziej druk na papierze matowo-błyszczącym z drukarki atramentowej. Odbitka Instaksowa wygląda jak klasyczne ujęcie z czasów sprzętów analogowych. Ma też charakterystyczną ramkę, która pozwala na umieszczenie napisu lub daty pod spodem. Trudno wskazać jednoznacznego zwycięzcę, jednak wiele osób częściej wybiera Fujifilm. W dużej mierze jest to zasługa otoczki towarzyszącej wywoływaniu zdjęcia wykonanego Instaksem. Chodzi o cały proces – machanie i czekanie, aż pojawi się obraz wywołuje pewnego rodzaju ekscytację i ma swój urok. W ostatecznym rozrachunku to Ty podejmujesz decyzję. Wybierz najlepszą opcję, dopasowaną do swoich potrzeb.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.