Udostępnij
Skomentuj

Jaką zmywarkę Bosch wybrać? 45 czy 60cm?

Sprawdź, którą zmywarkę Bosch lepiej wybrać – węższą 45 czy szerszą 60 centymetrów.

Posiadanie zmywarki w domu to nie tylko przyjemność i wygoda, ale także oszczędność. Jak się okazuje, większość domów nie może się obejść bez tego urządzenia, a wiele osób wymienia je jako ważniejsze niż piekarnik, co pokazuje, jak ważna stała się w naszej codzienności. Dzięki temu, że nie musisz już przejmować się ograniczeniami, a technologia wciąż idzie naprzód, to obecny wybór różnych modeli zmywarek jest ogromny. Warto więc zrobić przegląd najbardziej topowych modeli marki Bosch i zobaczyć, na co postawić.

Dlaczego wybór między zmywarką 45 a 60 centymetrów jest tak ważny?

Podstawowy parametr, który trzeba omówić, zanim powiemy o konkretnych cechach danych modeli, to wielkość. Właściwie dokładniej jest to pojemność, która wynika z szerokości. Na rynku są co prawda różne, nie zawsze standardowe modele, jednak większość producentów ogranicza się do dwóch wymiarów – 45 i 60 centymetrów. To właśnie między nimi rozgrywa się zwykle walka i to między nimi decydują Polacy, gdy próbują zmieścić zmywarkę w swojej małej, zwykle w aneksie kuchni. A że miejsca często nam szkoda, to nie zawsze patrzymy na to, czy rzeczywiście ma ona wiele funkcji. Za to zawsze wybieramy zmywarkę o odpowiedniej szerokości.

Co ciekawe różne modele zmywarek Bosch mają jeszcze inny sposób na informowanie kupujących o pojemności. Istotna wydaje się informacja o liczbie kompletów, którą można zmieścić do środka. Chodzi oczywiście o maksymalne załadowanie jednego mycia – wszystkich miejsc, które zostały do tego przeznaczone. Tutaj możesz spotkać różne liczby – 6, 9, 12 i inne. Dlaczego? Jeden komplet w rozumieniu producentów zmywarek, np. w najnowszej zmywarce Bosch, będzie oznaczał 1 talerz głęboki, 1 talerz deserowy, 1 talerz płaski, 1 zestaw sztućców, na który składa się łyżka, łyżeczka, widelec oraz nóż, a także 1 kubek, ewentualnie filiżanka. Warto jednak zauważyć, że nie ma tu uwzględnionych garnków czy patelni, więc lepiej mieć to z tyłu głowy przy wyborze odpowiedniej zmywarki.

A na co powinno się zwrócić uwagę, podejmując decyzję odnośnie do rozmiaru zmywarki? Przede wszystkim musisz popatrzeć na miejsce, które masz w swojej kuchni. To determinująca informacja, ponieważ, jeśli nie będziesz miał dość przestrzeni na dużą zmywarkę czteroosobową 60 cm, to nie uda Ci się jej wstawić, choćbyś bardzo chciał. Sprawdź dokładnie podłączenia, które masz i w jaki sposób możesz zmieniać układ szafek, by wstawić odpowiednią zmywarkę. Czasami masz do czynienia z już urządzoną kuchnią i nie możesz nawet przez chwilę próbować czegoś zmienić. W takich sytuacjach musisz wybrać mniejszy czy większy wariant.

Polecane zmywarki do zabudowy Bosch

Przy wyborze musisz się kierować jeszcze jedną zmienną. Załóżmy, że masz wystarczająco dużo miejsca i bez problemu zmieścisz każdy rozmiar zmywarki. W takiej sytuacji o wyborze najnowszej zmywarki Bosch decydować będzie liczba członków rodziny. Jak już wspomnieliśmy, zmywarka o szerokości 60 centymetrów jest zwykle kierowana do rodzin z dziećmi, to znaczy dla 4 osób. Oczywiście to uproszczenie i np. trzyosobowa rodzina także bez problemu znajdzie sobie w niej miejsce i nie będzie czekać godzinami na jej zapełnienie. Z kolei w przypadku mniejszych rozmiarów, 45 centymetrów, mówi się o tym, że to zmywarka stworzona dla dwóch osób. To też nie musi być prawdą, bo często, np. gdy masz więcej do umycia, gotujesz obszerny obiad lub robisz ciasto, może się okazać, że maluch czterdziestopięciocentymetrowy będzie o wiele za mały. Zależy to zatem od okoliczności.

Czym wyróżniają się najlepsze modele zmywarek Bosch 45 centymetrów?

Warto więc przyjrzeć się konkretnym modelom i sprawdzić, co oferują, by móc korzystać z rożnych funkcji, nie tylko z wielkości. Zacznijmy od zmywarek o szerokości 45 centymetrów. Polecane są przede wszystkim osobom, które mają ograniczone możliwości metrażowe. Jeśli nie mieszczą Ci się różne modele zmywarki Bosch o szerokości 60 cm, to nie dasz rady decydować się na większą. Mniejsze modele są polecane singlom oraz młodym małżeństwom, które nie zdecydowały się na dzieci i na razie ich nie planują. Przy pojawieniu się kolejnego członka rodziny, 45 centymetrów będzie za mało. To także zmywarki dla osób jadających dużo poza domem – nie mają czasu gotować i nie mają czego myć.

A jakie są największe zalety zmywarek 45 centymetrów? Mamy tu wiele funkcji, nie są ograniczone pod tym względem, a wiele technik, jak choćby technika naprzemiennego mycia sprawdza się w tego rodzaju modelach o wiele lepiej. Plusem są oczywiście niewielkie rozmiary, niemalże kompaktowe, które udaje się wpasować nawet w najbardziej nieforemne kuchnie. Do tego plusem w przypadku małej liczby naczyń w domu i małego przerobu ich jest to, że taka zmywarka się szybciej zapełnia i nie trzeba czekać wielu godzin na to, by wymyć jedną szklankę, co często jest problemem singli z większymi zmywarkami. I tak ich wówczas nie mogą wykorzystywać i kończy się na zwykłym zlewie.

Są oczywiście także i wady, bo nie może być tak, że dane urządzenie jest dobre dla każdego. Co ciekawe największą wadą może być to, że mała zmywarka jest droższa niż szerszy model. Wciąż, choć jest ich na rynku wiele i niejedna najnowsza zmywarka Bosch jest właśnie w takim rozmiarze, to zmywarki niszowe, uchodzące za niestandardowe, a za takie produkty zwykle trzeba dopłacić. Dalej mamy także to, że przy większych naczyniach zmywarka sobie nie radzi. Zapełnienie jej naczyniem żaroodpornym po kurczaku czy wielkim garnkiem rosołu może być problematyczne. Co jeszcze można uznać za minus? Być może także to, że przy większej rodzinie, przy większym przemiale musiałaby być częściej włączana, więc nie byłaby ekologiczna. Ale to tylko mały problem.

Czy warto wybrać najpopularniejsze zmywarki Bosch 60 cm

Jakie funkcje oferują duże zmywarki? Często jest ich naprawdę dużo, między innymi lepsze czyszczenie talerzy i sztućców dzięki funkcji Higiena Plus czy też dzięki technice naprzemiennego mycia. Do tego dochodzą takie technologie jak VarioSpeed, które wpływa na szybsze mycie z taką samą jakością, dzięki czemu zmywarka jest w stanie pracować wydajniej. Z pewnością większe modele są polecane rodzinom z dziećmi, osobom, które pracują w domu lub często w nim przebywają. To także świetne rozwiązanie dla miłośników gotowania, którzy potrzebują więcej miejsca na specjalistyczne naczynia.

Jakie są największe zalety tego rodzaju zmywarek o szerokości 60 centymetrów? Na pewno duża pojemność, dzięki której zmieści się o wiele więcej naczyń za jednym razem, co przekłada się na bardziej ekonomiczne funkcjonowanie. Do tego fakt, że można ją o wiele rzadziej włączać, a przy normalnym użytkowaniu zapełni się akurat w odpowiednim momencie. Ważne jest także to, że w takich najnowszych zmywarkach Bosch możesz zmieścić większe garnki oraz patelnie. A wad praktycznie nie ma. Jedyną może być to, że nie nadają się one do mniejszych przestrzeni, więc w kuchniach w aneksie mogą się nie sprawdzić. Choć to akurat zależy od modeli zmywarki Bosch.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.