Udostępnij
Skomentuj

Jaka wyrzynarka do 200 zł, jak wybrać najlepszą?

Szukasz dobrej wyrzynarki w cenie do 200 zł? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy model.

W cenie do 200 złotych na rynku znajdziesz budżetowe modele wyrzynarki elektrycznej. Na jakie parametry wyrzynarki warto zwrócić uwagę?

Jak wybrać budżetową wyrzynarkę w cenie do 200 zł?

Niedrogie wyrzynarki sprawdzają się one świetnie w codziennych zastosowaniach, ale korzystając z nich, trzeba mieć świadomość ich ograniczeń. W przypadku trudnych zadań związanych z cięciem bardzo twardych materiałów ich wydajność może być niewystarczająca, żeby skutecznie oddzielać od siebie dane fragmenty tworzywa. Takie narzędzia pracują za to na tyle efektywnie, aby radzić sobie na przykład z obróbką drewna.

Ze względu na szeroką ofertę popularnych producentów trudno wybrać idealne urządzenie tego typu, które spełni wszystkie oczekiwania. Najlepiej skup się na kluczowych aspektach, pomijając te mniej istotne, żeby nie przekroczyć wysokości założonego budżetu. Pamiętaj, że zakup sprzętu do 200 zł wiąże się z koniecznością zrezygnowania z określonych udogodnień dostępnych w droższych konfiguracjach. Jeśli jednak przyrząd ma służyć Ci do amatorskiego majsterkowania, tania wyrzynarka Graphite albo prosta wyrzynarka Sthor powinny w zupełności sprostać Twoim wymaganiom.

Co powinna mieć budżetowa wyrzynarka do 200 zł?

Wyrzynarka za maksymalnie 200 zł spełnia skutecznie swoją funkcję tylko wtedy, kiedy wyposażono ją w dobry mechanizm skokowy wprawiający wbudowaną piłkę w szybki ruch posuwisto-zwrotny i czasem również oscylacyjny. Bez niezawodnego systemu do automatycznego przekazywania siły z silnika bezszczotkowego lub silnika szczotkowego do ostrej końcówki nie jest możliwe efektywne przecinanie materiałów. Nie zapominaj też o zaopatrzeniu się w model z opcją łatwej wymiany brzeszczotu do drewna na inny, dopasowany chociażby do obróbki tworzywa sztucznego. To podstawowe elementy decydujące o rezultatach pracy i wpływające na komfort użytkowania.

Polecane modele wyrzynarek

Jaką moc i głębokość cięcia powinna mieć wyrzynarka do 200 zł?

Moc silnika stanowi niezwykle ważny parametr w wyrzynarkach elektrycznych i pneumatycznych. Wartość wspomnianego atrybutu powinna wynosić minimum 600 W. W przypadku egzemplarzy do 200 zł dochodzi ona do nawet 800 W, ale najczęściej spotkasz w sklepach konfiguracje na poziomie między 650 W a 700 W. Wyrzynarka akumulatorowa o napięciu zasilania od 12 do 18 V charakteryzuje się zazwyczaj nieco mniejszymi osiągami niż wyrzynarka elektryczna podpinana bezpośrednio do gniazdka.

Jeśli chodzi głębokość cięcia, zależy ona od rodzaju obrabianego materiału. W budżetowych modelach z półki cenowej do 200 zł nie przekracza ona 100 mm dla drewna i 10 mm dla metalu oraz stali. W profesjonalnych zakładach produkcyjnych nie wystarczy to do skutecznego realizowania skomplikowanych zdań, ale w domowych zastosowaniach daje pełen komfort. Przyrząd za 200 zł potrafi bez problemu rozdzielać grube panele i cienkie blachy czy profile.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyrzynarki do 200 zł?

Przede wszystkim zwróć uwagę na wydajność wewnętrznego mechanizmu skokowego, ponieważ on w głównej mierze decyduje o efektywności danego wariantu w trakcie pracy. Oprócz tego połóż nacisk na jakość wykonania zewnętrznej konstrukcji. Płacąc mniej niż 200 zł, nie możesz oczekiwać najlepszych tworzyw i idealnego dopasowania do siebie poszczególnych części, ale powinieneś wybrać najlepszy sprzęt pod tym kątem. Wytrzymałość obudowy i ergonomiczny kształt wpływają na Twoją wygodę i bezpieczeństwo, a zatem nie zapominaj o tych kwestiach.

Zastanów się ponadto, jaki typ urządzenia kupić. Za 200 zł raczej trudno znaleźć bardzo dobrą wyrzynarkę stołową, choć na rynku wyszukasz ciekawe propozycje. Ten model sprawdza się doskonale w sytuacji, gdy obróbkę elementów przeprowadzasz na przygotowanym stanowisku w swoim warsztacie. Masz jeszcze opcję zaopatrzenia się w mobilną konfigurację zasilaną z wbudowanego ogniwa litowo-jonowego – na przykład wyrzynarki oscylacyjnej lub wyrzynarki włosowej o kompaktowych rozmiarach.

Pomyśl także nad tym, czy chcesz ciąć materiały tylko w linii prostej prostopadle do ich powierzchni, czy interesuje Cię też cięcie pod kątem. W pierwszym przypadku wystarczy wersja ze standardowym mechanizmem wyposażonym w prowadnicę równoległą wraz z odpowiednim brzeszczotem, natomiast w drugim należy korzystać z przyrządów o specjalnym systemie działania. W cenie do 200 zł spokojnie znajdziesz na rynku sprzęt skuteczny w obu wymienionych sytuacjach. Słusznym wyborem może być wyrzynarka Makita albo wyrzynarka Einhell, które sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Jakie akcesoria w zestawie powinna mieć wyrzynarka do 200 zł?

Nawet tanie modele za mniej niż 200 zł są sprzedawane razem z zestawem akcesoriów. Warto postawić na urządzenia, które posiada na przykład walizkę do przenoszenia go w dowolne miejsce – dotyczy to w szczególności elektronarzędzi akumulatorowych odznaczających się świetną mobilnością. Oprócz tego w dodatkach powinny się znaleźć zapasowe elementy i ewentualnie kompatybilne z konstrukcją klucze do naprawy gadżetu w razie usterki. Ze względu na wydajność, jakość wykonania oraz udogodnienia opłaca się rozważyć opcje takie jak wyrzynarka Yato lub wyrzynarka Black&Decker. Cieszą się one sporą popularnością wśród konsumentów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.