Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaką walizkę 40x20x25 wybrać? Najlepsze walizki

Pomagamy w wyborze walizki podróżnej o wymiarach 40x20x25 cm. Na co zwrócić uwagę?

Wymagania dotyczące bagażu podręcznego stawiane przez linie lotnicze oraz przewoźników autobusowych sprawiają, że wybór walizki nie może być przypadku. Konieczne jest zwrócenie uwagi na wiele istotnych kwestii, które zadecydują o jej przydatności.

Sporą popularności na rynku cieszą się modele o wymiarach 40x20x25 cm. Są to niewielkie walizki, które zmieszczą się w każdym luku bagażowym – niezależnie od tego, czy mówimy o samolocie, pociągu czy też autobusie. Okażą się również dobrym wyborem do samochodu. Określenie maksymalnych wymiarów nie wystarczy jednak, by wybrać walizkę wysokie jakości. Modele oferowane na rynku są zróżnicowane także pod względem sposobu wykonania.

Jaka walizka 40x20x25 – twarda czy miękka?

Naszą analizę warto rozpocząć od wskazania głównego podziału walizek podróżnych, który wskazuje na modele miękkie oraz twarde. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety – sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Walizka miękka polecana jest przede wszystkim przy krótkich podróżach, w trakcie których przewozimy głównie odzież oraz produkty, których budowa nie jest narażona na uszkodzenia. Związane jest to oczywiście z dość niskim poziomem ochrony przewożonych rzeczy. Tworzywa tekstylne i miękka konstrukcja takich walizek sprawia, że o uszkodzenie wierzchniej powłoki jest znacznie łatwiej niż w przypadku modeli twardych. Podkreślić należy również to, że rzeczy znajdujące się we wnętrzu podczas podróży mogą zmieniać swoje położenie. Zwłaszcza wówczas, gdy walizka nie zostanie zapełniona w całości.

Jakie są zalety walizek miękkich? Przede wszystkim niższa cena, ale również możliwość zmniejszania i zwiększania jej wymiarów. Jeśli przewozimy niewiele rzeczy, wystarczy ścisnąć walizkę, by ta zajmowała mniej miejsca. W sytuacji, gdy okaże się ona nieco zbyt mała, możemy próbować nieco ją wypchać, pakując do wnętrza tyle rzeczy, na ile pozwalają na to zamki. W ten sposób zmieścimy w środku więcej, niż przewidział producent.

Walizka twarda zagwarantuje nam przede wszystkim skuteczną ochronę bagażu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Otarcia, uderzenia i przerzucanie walizki nie doprowadzi do łatwego uszkodzenia jej konstrukcji, toteż okaże się dobrym wyborem przede wszystkim podczas długich podróży. Warto podkreślić także to, że wnętrze takiej walizki zostaje zazwyczaj podzielona na dwie oddzielne komory, a bagaż zostaje zabezpieczony poprzez specjalny pas lub zamknięcie. Dzięki temu rzeczy nie poruszają się w walizce.

Warto pamiętać jednak, że tego typu torby zawsze zajmują tyle samo miejsca, niezależnie od tego, ile rzeczy znajduje się w środku. Takich walizek nie wypchamy również tak, jak modele miękkie, dlatego zmieści się w nich tylko tyle, na ile pozwala pojemność.

Walizka 40x20x25 – jak wybrać?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na model miękki czy też twardy, przed wydaniem pieniędzy warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów technicznych, a także sposób wykonania interesującej nas walizki.

  • Choć mówiliśmy już o podziale na walizki miękkie i twarde, warto wspomnieć o jeszcze jednym. W omawianej kategorii znajdziemy bowiem modele z kółkami, a także bez nich. Walizka 40x20x25 z kółkami pozwoli na wygodne przenoszenie bez obciążania rąk. Okaże się przydatna przede wszystkim w miastach. Walizki z uchwytami i pasami wybierane są wówczas, gdy przenosimy rzeczy lekkie, a także wtedy, gdy zależy nam na szybkim przemieszczaniu się po dworcu.
  • Pojemność i maksymalne obciążenie. Niezwykle ważne parametry, które należy dobrać w zależności do tego, co chcemy przewozić. Ze względu na wspomniane wymiary walizki, nie możemy oczekiwać sporej pojemności – przeważnie wynosi ona od 16 do 18 litrów.

Maksymalne obciążenie wskazuje natomiast na to, jak ciężki może być nasz bagaż. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza przy walizkach z kółkami. Jeśli bowiem przekroczymy maksymalne obciążenie, bardzo szybko dojść może do uszkodzenia kółek. Często wystarczy przejechać kilkadziesiąt metrów, by uległy one stopieniu.

  • Sposób wykonania. Mowa tu nie tylko o użytych materiałach i wzmocnieniach, ale również rozplanowaniu wnętrza walizki, jakości wykonania uchwytów i zamków, a także o dodatkowych warstwach chroniących wnętrze przed przemakaniem. Wiele o przydatności i wytrzymałości interesującej nas walizki dowiemy się z opinii innych klientów, którzy mieli już okazję z niej skorzystać.

Walizka 40x20x25 – jaka cena i firma?

Dla wielu osób podstawowym kryterium wyboru jest cena. Nie zawsze warto jednak decydować się na walizki najtańsze. Przeważnie są one bowiem wykonywane ze słabej jakości materiałów, których wytrzymałość mechaniczna stoi na niskim poziomie. Tyczy się to zarówno warstwy wierzchniej, jak i zamków czy też kółek, które ulegają zniszczeniu nawet przy lekkim obciążeniu.

Wszystko to sprawia, że warto czasem zainwestować kilkanaście-kilkadziesiąt złotych więcej, by kupić coś, co okaże się po prostu przydatne. Obecnie dobrej jakości walizki 40x20x25 cm zakupimy za około 60-100 złotych. Modele bardziej rozbudowane, wyróżniające się większą wytrzymałością, kosztować mogą nawet kilka razy więcej. Jeśli chodzi o firmy, warto celować w modele przygotowane przez renomowanych producentów. W omawianej kategorii oferowane są między innymi walizki takich firm jak Solier, National Geographic, VIP Collection, Saxoline, American Tourister oraz Trunki.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.