Udostępnij
Skomentuj

Jaką podkaszarkę elektryczną wybrać?

Zastanawiasz się nad wyborem podkaszarki elektrycznej? Sprawdź, na jakie aspekty musisz zwrócić uwagę.

Asortyment narzędzi ogrodowych jest niezwykle bogaty. Sprawia to, że czasami z pozoru prosty zakup urządzeń może się okazać trudnym wyzwaniem. Jeśli zastanawiasz się, jaką podkaszarkę wybrać, to przede wszystkim postaraj się zebrać informacje na temat tego produktu. W naszym asortymencie znajdziesz wiele modeli tych urządzeń, finalnie zakup zależy od Twoich oczekiwań oraz preferencji. Najpopularniejsze są podkaszarki elektryczne. Charakteryzują się one lekkością, niską ceną oraz funkcjonalnością, dlatego na pewno zasługują na rozważenie. Dostępne są również podkaszarki akumulatorowe.

Jaką podkaszarkę elektryczną warto kupić?

Wybór odpowiedniego modelu powinien być przede wszystkim przemyślany. Podkaszarka elektryczna opinie może mieć bardzo różne, dlatego należy zwrócić uwagę także na jej parametry. Istotna będzie moc urządzenia. Aspekt ten zależy od rozmiaru Twojego ogrodu. Warto wybrać narzędzie, które jest lekkie i funkcjonalne. Jeśli zdecydujesz się na podkaszarkę elektryczną, to koniecznie zwróć uwagę na długość jej kabla. Musisz wiedzieć, że nie warto decydować się na najtańsze rozwiązania oferowane przez różne sklepy.

W przypadku urządzeń ogrodowych na uwagę zasługują te, które wykonane zostały z solidnych materiałów. Tylko wtedy zwiększasz prawdopodobieństwo, że sprzęt wytrzyma wiele lat. Gdy rozważasz, jaka podkaszarka elektryczna jest najlepsza, skoncentruj się na swoich oczekiwaniach i na ich podstawie dobierz parametry urządzenia. Najlepsza podkaszarka to taka, która spełnia Twoje wymagania i pozwala dotrzeć do najbardziej wymagających przestrzeni w Twoim ogrodzie

Polecane podkaszarki elektryczne

Jaka moc podkaszarki elektrycznej?

Podkaszarka elektryczna może mieć różną moc. Zanim zdecydujesz się na jakiś konkretny model, musisz wiedzieć, że to właśnie jego moc jest szczególnie istotna. Wybór urządzenia powinien więc zależeć od powierzchni Twojego ogrodu – im jest ona większa, tym podkaszarka powinna być mocniejsza. Pozwoli Ci to dotrzeć to każdego zakamarka i pobyć się chwastów – przy płocie, kwiatach, a także na skalniakach. Jeśli więc rozważasz, jaka podkaszarka elektryczna jest dobra, to mówisz najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, na jak dużej powierzchni ma być ona wykorzystana.

W sklepach znajdziesz podkaszarki elektryczne o różnych mocach. Minimalna ich wartość powinna wynosić około 400-500 W. Takie urządzenie będzie odpowiednie do naprawdę niewielkich ogródków, jeśli jednak dysponujesz dużym obszarem zieleni, to dostępna jest nawet podkaszarka elektryczna 1000 W. Oczywiście, im większa moc urządzenia, tym większa jego wydajność. Narzędzie o takich parametrach na pewno poradzi sobie z najbardziej wymagającymi przestrzeniami.

Pamiętaj więc, że najważniejszą częścią podkaszarki elektrycznej jest jej silnik i to on wymaga Twojej uwagi. Jego moc powinna być dostosowana do Twoich predyspozycji. Podkaszarka elektryczna 1000 W na pewno sprosta wielu zadaniom – nie tylko koszeniu trawy przy płocie, lecz także ucinaniu ogrodzenia w postaci żywopłotu. Taki produkt sprawdzi się dla najbardziej wymagających klientów, gdyż jest on najbardziej wydajny, a dodatkowo nie wymaga ładowania.

Jak działa podkaszarka elektryczna?

Gdy nie wiesz, jaka podkaszarka elektryczna będzie najlepsza, warto zapoznać się ze sposobem działania tego sprzętu. Najczęściej mechanizmem tnącym jest głowica nylonowa, która została wyposażona w żyłkę tnącą. Ma ona ułożenie w postaci dwóch wąsów, które zostają wprowadzone w ruch, dzięki czemu tną jak ostrze. Takie rozwiązanie najczęściej występuje w modelach najtańszych, które – jeśli w ogródku znajdują się twarde łodygi roślin – mogą nie sprostać Twoim oczekiwaniom. Ten model nie będzie również odpowiedni, gdy Twój ogródek jest w złym stanie.

Na rynku dostępne są urządzenia wyposażone w metalowe lub plastikowe noże tnące. Występują one w modelach z wyższej półki cenowej. Stanowią jednak bardzo dobre rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Tego typu podkaszarka elektryczna opinie ma najczęściej bardzo dobre, dlatego że ostrza tnące charakteryzują się wyższą trwałością od żyłki. Narzędzie staje się więc automatycznie odporniejsze i jest w stanie przetrwać kontakt z kamieniami lub innymi pozostałościami znajdującymi w ogrodzie. Przy zakupie podkaszarki warto wziąć te kwestie pod uwagę.

Lekka podkaszarka elektryczna to modele, w których drążek ma przyczepiony wał napędowy; umieszczany jest on w obudowie plastikowej. Bardzo często uchwyt nie ma możliwości regulacji, co dla osób wysokich może być utrudnieniem. Jeśli więc Twój wzrost nie jest przeciętny, zwrócić uwagę, czy rękojeść mechanizmu jest regulowana. Mechanizm działania tego urządzenia może również opierać się na różnych głowicach, zawsze jednak zarówno żyłka, jak i noże powinny zostać zasłonięte półokrągłą osłoną. Chronią one wtedy przed wybijanymi kamykami itp.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podkaszarki elektrycznej?

Pielęgnacja ogrodu wymaga czasu oraz wysiłku, sprawia to, że zakupienie odpowiedniego sprzętu jest szczególnie istotne. Pozwala to skrócić czas pracy i zaoszczędzić sporo energii. Latem teren zielony wymaga szczególnej pielęgnacji. Zwykła kosiarka może nie wystarczyć, jeśli w Twoim ogródku znajduje się wiele chodników lub mur. W takim przypadku trafnym wyborem będzie lekka podkaszarka elektryczna Stiga lub innej firmy. Musisz pamiętać, że warto kupić taki sprzęt, który charakteryzuje się wysoką trwałością i precyzyjnością – ułatwi to codzienne prace w ogrodzie.

Istnieje wiele parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę, gdy wahasz się, jaką podkaszarkę wybrać. Na zadowolenie z zakupu będzie wpływał przede wszystkim komfort obsługi urządzenia. Narzędzia te są wyposażone w silniki, które nie powinny znacząco Cię obciążać. W przeciwnym wypadku długotrwałe noszenie podkaszarki będzie uciążliwe, dlatego zwróć uwagę na jej wagę. Pomocą będzie dla Ciebie, jeśli urządzenie zostanie wyposażone w dodatkowy uchwyt, a nawet pas.

Jeśli szczególnie zależy Ci na wydajności, to warto, abyś zdecydował się na model, który charakteryzuje się dużą szerokością koszenia. Najczęściej podkaszarki elektryczne mają szerokość wynoszącą 40 cm. Można jednak znaleźć również takie z większą wartością. Im jest ona wyższa, tym szybciej uda Ci się wypielęgnować ogród. Ponadto bardzo ważna są również: moc silnika, regulacja rękojeści oraz regulacja kąta nachylenia – wszystkie te elementy powinieneś wziąć pod uwagę.

Dlaczego opłaca się kupić podkaszarkę elektryczną?

Wielu właścicieli przydomowych ogródków i nie tylko decyduje się na zakup podkaszarki elektrycznej. Ma ona dużo zalet. Główną z nich jest to, że narzędzie stanowi rozwiązanie bardziej ekologiczne od urządzeń spalinowych tego typu. Jedynym ograniczeniem jest kabel, który mimo wszystko w przydomowych ogródkach nie powinien stanowić problemu. Istnieją bowiem różne przedłużające przewody zasilające, które mogą być wykorzystane w przypadku dużych przestrzeni.

Nie zastanawiaj się więc, czy dobrym wyborem jest podkaszarka elektryczna. Opinie o tym narzędziu mogą być różne w zależności od producenta oraz rodzaju urządzenia. Zdarza się, że niektórzy wybierają tego rodzaju sprzęt bez zastanowienia lub decydują się na model z najniższej półki, może wtedy okazać się, że on nie spełnia ich oczekiwań. Przed zakupem dokładnie zastanów się, na czym Ci zależy – precyzyjnym cięciu, trwałości, funkcjonalności, mocy, a może na łatwym przechowywaniu? Wszystkie te elementy są istotne, gdy nie wiesz, jaką podkaszarkę wybrać.

Lekka podkaszarka elektryczna Gardena to opłacalny wybór z uwagi na wiele zalet, jakie posiada takie narzędzie ogrodowe. Wyróżnia się ono przede wszystkim świetnym stosunkiem ceny do jakości. Bardzo często drążek urządzenia jest regulowany, co zapewnia komfort pracy. Przy odpowiedniej półce cenowej podkaszarki NAC lub innych producentów charakteryzują się trwałym wykonaniem. Przede wszystkim są one łatwe w przechowywaniu i użytkowaniu. Dobrze wybrany sprzęt sprawdzi się w szczególnie wymagających ogródkach. Przy zakupie warto kierować się komfortem obsługi oraz efektywnością działania narzędzia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.