Udostępnij
Skomentuj

Jaką podkaszarkę akumulatorową wybrać?

Podkaszarka to proste i szybkie urządzenie, które zdecydowanie ułatwia wykonywanie prac w ogrodzie.

Podkaszarka akumulatorowa z nożami przydaje się przede wszystkim na niewielkich powierzchniach i w ogrodach średniej wielkości. Idealnie nadaje się do koszenia trawy oraz usuwania chwastów na nierównych obszarach, gdzie dominują pagórki, rowy i wzniesienia. Urządzenie do działania nie potrzebuje benzyny i oleju, czyli jest przyjazne środowisku i jednocześnie wymaga od Ciebie zdecydowanie mniejszych nakładów pracy. Pojawia się jednak pytanie: jaka podkaszarka akumulatorowa z akumulatorem i ładowarką sprawdzi się najlepiej?

Którą podkaszarkę akumulatorową kupić?

Podkaszarka akumulatorowa do trawy powinna zostać dopasowana do Twoich potrzeb i wymagań. W trakcie zakupów zwróć szczególną uwagę na parametry techniczne, dzięki którym sięgniesz po wytrzymały model ułatwiający wykonywaną pracę i sprawi, że pielęgnacja ogrodu będzie miła oraz przyjemna. Sprawdź, na jak długo wystarcza jedno ładowanie. Jeśli masz do skoszenia dużą i trudną powierzchnię, postaw także na większą moc i trwałość — podkaszarka akumulatorowa Bosch nie zawiedzie Cię nawet w najtrudniejszych warunkach.

Przed zakupem dowiedź się, czy mała podkaszarka akumulatorowa, oprócz pożądanej wielkości, powstała także z trwałych materiałów. Doskonale sprawdza się metalowy drążek, który oznacza wspomnianą wytrzymałość i jednocześnie zwiększa tempo wykonywania pracy. Twoja podkaszarka akumulatorowa Makita powinna umożliwiać Ci szybkie i bezproblemowe przestawianie głowicy z jednego trybu na inny. Na początku upewnij się, że możesz zmieniać funkcję i korzystać zarówno z trybu podkaszania, jak i przycinania przy krawężnikach oraz blisko budynków.

Kup urządzenie, w którym żyłka wysuwa się w sposób całkowicie automatyczny. Wpłynie to nie tylko na tempo Twojej pracy, ale dodatkowo będziesz odczuwał zdecydowanie większy komfort w trakcie operowania sprzętem. Jednocześnie pamiętaj, że najlepiej sprawdzą się całe zestawy, gdyż akumulatory oraz ładowarki zostały dopasowane do mocy urządzenia oraz jego potrzeb. Źle dobrane elementy przyczyniają się do przeciążania sprzętu używanego do pielęgnacji ogrodu albo wręcz przeciwnie — podkaszarka akumulatorowa Dewalt nie naładuje się do pełna.

Polecane podkaszarki akumulatorowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podkaszarki akumulatorowej?

Właściwie dobrana podkaszarka akumulatorowa z nożami powinna przede wszystkim pracować efektywnie, dlatego zwróć szczególną uwagę na system tnący. Możesz zdecydować się na model wzbogacony o żyłkę albo noże wykonane z metalu bądź plastiku. Pierwsza opcja to rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej do przycinania trawy oraz cienkich roślin. Jedną z podstawowych zalet kosy jest łatwość w obsłudze i brak problemów w trakcie wymiany elementu tnącego. Możesz zdecydować się na różne grubości włókna (delikatne rośliny od 1,2 do 2 mm, a chwasty 2,7-3 mm).

Twoja mała podkaszarka akumulatorowa może mieć wytrzymałe noże, które doskonale poradzą sobie nie tylko z trawą, ale rozprawią się także z suchymi gałęziami i łodygami. Co ważne nie musisz wymieniać elementów tnących, gdyż po rozmontowaniu urządzeniu możesz je szybko naostrzyć. Jednocześnie noże są bardzo łatwe w czyszczeniu – wystarczy, że przetrzesz je wilgotną ścierką i będziesz ich używał przez co najmniej kilka lat. Kolejny parametr, który powinieneś skontrolować to średnica cięcia, gdyż przekłada się na szybkość pracy.

Podkaszarka akumulatorowa do trawy ze sporą średnicą sprawi, że szybko skosisz nawet dużą powierzchnię, a mniejszy model doskonale sprawdzi się do trudno dostępnych miejsc (jest bardziej mobilny). Skontroluj także akumulator, gdyż dobrej jakości sprzęt ma wytrzymałą baterię. Jeśli Twoje urządzenie będzie się regularnie rozładowywało, praca w ogrodzie będzie trwała znacznie dłużej. Jeszcze przed zakupami dowiedź się, ile zajmuje naładowanie i jak długo można na nim pracować. Dobrej jakości urządzenie pozwoli Ci kosić nawet przez 2 godziny bez żadnych przerw.

Jednym z ostatnich parametrów, który powinieneś sprawdzić jeszcze przed zakupem, jest kształt głowicy. Są dostępne końcówki okrągłe oraz trójkątne. Pierwsza opcja jest znana z delikatności i doskonale sprawdza się w przypadku niskiej trawy i niewielkich roślin. Dodatkowo nie pracuje zbyt głośno, a każdy ruch charakteryzuje się płynnością. Z kolei druga propozycja powstała z myślą o usuwaniu grubych łodyg, gdyż siła noży jest większa – wiąże się to z głośniejszą pracą, ale i również precyzją w trakcie wykonywania każdego ruchu.

Jakie jest zastosowanie podkaszarki akumulatorowej?

Jeśli marzy Ci się zadbany ogród, warto zdecydować na dobrej jakości sprzęt do pielęgnacji, który sprawi, że efekty będą bardzo atrakcyjne i jednocześnie nie wymagają dodatkowych nakładów pracy. Podkaszarka elektryczna umożliwia równe przystrzyżenie trawnika oraz szybkie usunięcie chwastów, które rosną wokół krawężników, pod drzewami czy w niewielkiej odległości od budynku mieszkalnego albo garażu. Duża mobilność sprawia, że sprzęt jest używany zarówno przez panie, jak i panów.

Dzięki dobrze dobranej podkaszarce wykonywane w ogrodzie prace przebiegają szybko i sprawnie, nie musisz już dłużej własnoręcznie wyrywać chwastów, gdyż do tego celu posłuży Ci odpowiednio skonstruowane urządzenie. To idealne rozwiązanie dla nierównych powierzchni, w których dominują rowy, wzgórza i nierówności. Usuniesz wysoką trawę i rośliny w miejscach, gdzie klasyczka kosiarka nie dojedzie. Oszczędzasz więc dużo czasu i jednocześnie możesz całkowicie zmienić sposób postrzegania prac ogrodowych.

Wady i zalety podkaszarek akumulatorowych

Podkaszarki to urządzenia, które doskonale nadają się do usuwania trawy i chwastów z trudnodostępnych miejsc, gdyż tradycyjne kosiarki mogą okazać się po prostu za duże. To doskonała alternatywa dla innych urządzeń wykorzystywanych do pielęgnacji ogrodu, gdyż są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Podkaszarka akumulatorowa NAC poradzi sobie z wieloma zadaniami – przytnie trawę, usunie chwasty z trudnodostępnych miejsc i jednocześnie usuniesz zbyt rozłożyste krzaki.

Na uwagę zasługuje mobilność, gdyż podkaszarka elektryczna będzie służyć Ci w ogródku, ale zabierzesz ją także na działkę. Wymiana elementów tnących nie powinna sprawiać większych trudności, gdyż wszystkie informacje na ten temat znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia. Dobrej jakości kosa tnąca po pełnym naładowaniu pracuje nawet 2 godziny. Niestety, omawiane urządzenia mają również kilka wad.

Podkaszarka akumulatorowa Makita wymaga wprawy i doświadczenia, gdyż stosunkowo duża moc może utrudniać kierowanie urządzeniem od razu po zakupie, ale nabycie doświadczenia jest tylko kwestią czasu. Elementy tnące są stosunkowo nietrwałe, dlatego musisz mieć na względzie konieczność regularnego serwisowania i wymiany mechanizmu cięcia. Plastikowa obudowa może być sporym problemem, często pęka w kontakcie z ostrym kamieniem i może ulec zniszczeniu. Urządzenia pracują na niższej mocy niż na przykład klasyczne kosiarki (maksymalnie 2,2 KM).

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.