Udostępnij
Skomentuj

Jaka ładowarka indukcyjna do Xiaomi Mi 9? Która najlepsza?

Ładowarek bezprzewodowych można używać w domu, biurze, a nawet samochodzie. Jaką ładowarkę indukcyjną do Xiaomi Mi 9 kupić?

Polecane ładowarki indukcyjne

Z możliwości bezprzewodowego ładowania smartfonów korzysta coraz więcej osób. Podstawki indukcyjne są wygodniejsze niż tradycyjne ładowarki – „podpięty” do nich telefon można w każdej chwili zdjąć, odebrać rozmowę, a po jej zakończeniu odłożyć na miejsce. Nie wymaga to uciążliwego przepinania kabli, nie grozi też uszkodzeniem styków w smartfonie. Większość oferowanych przez producentów nowych urządzeń mobilnych – zarówno telefonów, jak i tabletów wspiera standard Qi, co oznacza, że można je ładować bezprzewodowo. Funkcjonalności tej nie mogło zabraknąć w najnowszym flagowcu Xiaomi – modelu Mi 9. Jaką ładowarkę bezprzewodową do Xiaomi Mi 9 wybrać? Prezentujemy najlepsze rozwiązania.

Xiaomi Mi 9 – ładowarka 27 W

Smartfon Xiaomi Mi 9 poza doskonałymi parametrami – wydajnym ośmiordzeniowym procesorem, dobrej jakości aparatem (a właściwie czterema aparatami), sporą ilością miejsca na dane (128 GB), a także 6 GB pamięci RAM wspiera wiele standardów zwiększających jego funkcjonalność. Jednym z nich jest technologia bardzo szybkiego ładowania przewodowego o mocy do 27 W oraz ładowania indukcyjnego o mocy do 20 W. Niestety najnowszy flagowiec chińskiego producenta nie został zaopatrzony we wspomniane modele ładowarek. Chcąc cieszyć się z możliwości bardzo szybkiego ładowania smartfona – przewodowego lub bezprzewodowego, odpowiednie akcesorium trzeba dokupić osobno.

Xiaomi Mi 9 ładowanie bezprzewodowe – na czym polega?

Zasada działania ładowarek indukcyjnych opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Zarówno ładowarka, jak i smartfon, tablet czy inne urządzenie mobilne muszą być wyposażone w specjalne cewki – zwoje drutu. Po podłączeniu ładowarki bezprzewodowej do źródła zasilania (gniazdka elektrycznego, portu USB lub zapalniczki samochodowej) wokół cewki nadawczej utworzone zostaje pole elektromagnetyczne. Umieszczenie smartfona z cewką odbiorczą w wygenerowanym polu skutkuje wytworzeniem prądu zasilającego baterię. Aby ładowanie bezprzewodowe było możliwe, zarówno podstawka indukcyjna, jak i urządzenie mobilne muszą wspierać taki sam standard, w większości rozwiązań jest to specyfikacja Qi opracowana przez konsorcjum WPC zrzeszające takich producentów jak: HP, ASUS, Xiaomi, Huawei, Samsung czy Apple.

Ładowanie bezprzewodowe daje dużą swobodę i jest znacznie wygodniejsze niż korzystanie z tradycyjnych przewodowych ładowarek. Nie ma tutaj mowy o plączących się kablach, zajętych wszystkich gniazdkach elektrycznych albo uszkodzeniu portu w telefonie ciągłym, nieostrożnym wpinaniem i wypinaniem przewodu zasilającego. Ładowanie indukcyjne sprowadza się do podłączenia ładowarki do źródła zasilania i umieszczenia smartfona na podstawce indukcyjnej. W razie potrzeby telefon można w każdej chwili zdjąć, a po skończonej rozmowie odłożyć na miejsce. Mówiąc o wygodzie ładowarek bezprzewodowych, warto wspomnieć również, że dostępne są modele (także wśród ładowarek indukcyjnych do Xiaomi Mi 9), które pozwalają na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń.

Z jednej strony ładowarki bezprzewodowe oferują znacznie większą wygodę, z drugiej jednak nie można zapominać o ich wadach. Ładowanie kilku urządzeń jednocześnie pozwala co prawda „zwolnić” gniazdka elektryczne, jednak należy mieć na uwadze, że znacznie wydłuża czas pełnego naładowania baterii telefonu, tableta i innych urządzeń „podpiętych” równocześnie do podstawki. Również ładowanie jednego urządzenia, np. smartfona Xiaomi Mi 9 ładowarką bezprzewodową trwa dłużej, niż ta sama czynność wykonana z pomocą tradycyjnej ładowarki sieciowej. Jednym z największych mankamentów ładowarek indukcyjnych jest ich sprawność. Podczas ładowania smartfona około 20% czerpanej ze źródła zasilania energii elektrycznej jest marnowane.

Xiaomi Mi 9 ładowarka indukcyjna – jaką wybrać?

Jak widać, ładowarki bezprzewodowe nie są pozbawione wad. Niemniej jednak nie można odmówić im funkcjonalności i komfortu, jaki zapewniają podczas pracy. Decydując się na zakup ładowarki indukcyjnej Xiaomi Mi 9, można wybierać spośród kilku dostępnych rozwiązań, do których zaliczają się:

 • Ładowarka indukcyjna płaska podkładka – zazwyczaj ma kształt koła lub elipsy, spotkać można również modele kwadratowe bądź prostokątne. W tego typu podstawkach telefon znajduje się poziomo do podłoża, co niestety utrudnia jego użytkowanie w czasie ładowania.
 • Ładowarka indukcyjna podstawka – to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Ładujące się urządzenie ustawiane jest tutaj pod kątem i bardzo często można samemu regulować nachylenie telefonu.
 • Ładowarka indukcyjna samochodowa ma postać uchwytu przytwierdzanego na desce rozdzielczej bądź kratce nawiewu samochodu, może być też mocowana do przedniej szyby. Smartfon umieszcza się tutaj w ramionach uchwytu, a ładowarkę podłącza do portu USB lub zapalniczki samochodowej. To niezwykle przydatne akcesorium dla osób często podróżujących oraz dla zawodowych kierowców.
 • Ładowarka indukcyjna do blatu – nie tylko pełni funkcję urządzenia do ładowania telefonu czy tableta, jest też świetną dekoracją przestrzeni biurowej. Tego typu ładowarki bezprzewodowe montuje się do blatu stołu lub biurka, nie ma wówczas obawy, że podczas użytkowania akcesorium zostanie z niego strącone.

Czym kierować się podczas zakupu ładowarki indukcyjnej do Xiaomi Mi 9?

Ładowarka indukcyjna do Xiaomi Mi 9 powinna być przede wszystkim wydajna, wytrzymała oraz niezawodna. Zakup urządzenia o wymienionych standardach nie jest niemożliwy. W czasie poszukiwania dobrego modelu wystarczy kierować się najważniejszymi parametrami: kompatybilnością, natężeniem prądu, napięciem ładowania, materiałem wykonania, a także producentem danego rozwiązania.

 • Kompatybilność – poszukując ładowarki bezprzewodowej do Xiaomi Mi 9, należy sprawdzić, czy dany model będzie współpracował ze smartfonem. Można zdecydować się na zakup podkładki indukcyjnej oferowanej przez chińskiego producenta lub modelu uniwersalnego pochodzącego z asortymentu innej marki. W tym drugim przypadku należy sprawdzić, czy ładowarka obsługuje standard Qi.
 • Natężenie prądu i napięcie ładowania – obydwa wymienione parametry mają znaczenie dla szybkości ładowania urządzeń mobilnych. Dobrze, jeśli ładowarka do Xiaomi Mi 9 wyróżnia się natężeniem prądu 1-2 A oraz napięciem ładowania na poziomie 5-9 V.
 • Materiał wykonania – powinien wyróżniać się wytrzymałością i być odporny na uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. upadkiem czy wstrząsami. Tani i słabej jakości plastik może pęknąć, gdy ładowarka spadnie ze stołu, a w przypadku uchwytów samochodowych podczas wstrząsów spowodowanych nierównościami jezdni. Dobrą praktyką stosowaną przez cenionych producentów jest zaopatrzenie podstawki indukcyjnej w warstwę antypoślizgową, która zmniejsza ryzyko upadku smartfona.
 • Kształt i design ładowarki – dostępne ładowarki bezprzewodowe różnią się między sobą kształtem oraz wielkością. Niezależnie od gabarytów i budowy nie można odmówić im jednak eleganckiego i niesztampowego wyglądu. Designerskie podkładki z powodzeniem można postawić na komodzie w salonie czy na biurku w gabinecie. Będą stanowiły niecodzienną i atrakcyjną dekorację.
 • Sygnalizacja stanu ładowania – informuje o poziomie naładowania baterii. Sygnalizacja może odbywać się za pomocą LED-owych diod lub wyświetlacza LCD.
 • Producent – kupując ładowarkę indukcyjną do Xiaomi Mi 9, warto wziąć pod uwagę również producenta danego rozwiązania. Niestety na rynku dostępnych jest wiele wątpliwiej jakości produktów, których użytkowanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zakup ładowarki pochodzącej z oferty jednego ze znanych i cenionych producentów to gwarancja, że nabyło się towar solidny, wytrzymały i wydajny.

Ładowarka indukcyjna do Xiaomi Mi 9 – polecane modele

Zakup ładowarki indukcyjnej Xiaomi Mi 9 nie jest łatwy. Wynika to przede wszystkim z dość szerokiej oferty tego rodzaju sprzętu. Aby ułatwić podjęcie decyzji, poniżej prezentujemy dwa modele ładowarek bezprzewodowych do Mi 9 chętnie wybieranych przez naszych klientów.

 • Ładowarka Trust Yudo X2 – wyróżnia ją nie tylko designerski wygląd, ale również funkcjonalność. Prezentowana podkładka indukcyjna pozwala na jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń mobilnych, kompatybilnych ze standardem ładowania Qi. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu zmieści się na nocnej szafce, komodzie w salonie, nie zajmie też wiele miejsca na blacie biurka.
 • Ładowarka Baseus indukcyjna QI Baseus Simple 10W bezprzewodowa – to urządzenie z najwyższej półki, które obsługuje technologię szybkiego ładowania. Kompatybilne jest ze wszystkimi urządzeniami współpracującymi ze standardem Qi. Niewątpliwie jedną z zalet prezentowanej ładowarki Baseus jest jej wygląd. Górna warstwa akcesorium wykonana została z przezroczystego szkła, dzięki czemu można przez nią zobaczyć wnętrze podkładki.
Udostępnij
5,0
2 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Nie rozumiem dlaczego do urządzenia posiadającego możliwość ładowania indukcyjnego 20W polecacie ładowarki indukcyjne o mocy zaledwie 5 i 10 W. Wydaje mi się ze powinienem kupić przynajmniej 20W.
Specjalista Morele | 16:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.