Udostępnij
Skomentuj

Jaka kosa spalinowa do 1500 zł?

Kosa spalinowa w cenie do 1500 złotych to urządzenie z górnej półki. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

W przypadku, gdy koszt zakupu podkaszarki nie może przekroczyć kilkuset złotych, kupujący musi podjąć trudną decyzję – zazwyczaj w przypadku wyboru budżetowej kosy trzeba zdecydować się na urządzenie, które ma pewne braki (np. niska moc silnika, mała ilość obrotów na minutę czy niskiej jakości materiał, z którego wykonano podzespoły). Oczywiście, taki sprzęt może być z powodzeniem wykorzystany podczas pielęgnacji niewielkiego ogródka, ale posiadanie większej działki czy ogrodu sprawia, że zakup profesjonalnego akcesorium jest konieczny.

Jaką kosę spalinową do 1500 zł kupić?

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, gdy Twój budżet na urządzenie tnące do ogrodu wynosi aż 1500 złotych – oznacza to, że praktycznie każda dobra kosa spalinowa do 1500 zł jest w zasięgu Twoich możliwości. Ponieważ większość standardowych podkaszarek kosztuje nie więcej niż kilkaset złotych, w cenie 1500 zł można znaleźć produkty o naprawdę wysokiej jakości oraz bardziej uniwersalnym zastosowaniu niż ma to miejsce w przypadku najczęściej spotykanych modeli.

Zakup kosy spalinowej do 1500 złotych to z reguły dobra decyzja. Jej podjęcie oznacza, że podczas pracy na działce czy w ogrodzie masz możliwość korzystania z najlepszego sprzętu koszącego. Z drugiej strony, aby móc cieszyć się ze wszystkich zalet takiej podkaszarki, warto podjąć taką decyzję dopiero wówczas, gdy posiadasz dużą powierzchnię do skoszenia. W przypadku niewielkiego, przydomowego ogródka zakup ten raczej mija się z celem. Podkaszarka spalinowa do 1500 zł to cenne narzędzie, które może być wykorzystane także przez profesjonalną firmę.

Polecane kosy spalinowe do 1500 zł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosy spalinowej do 1500 zł?

Zapewne przed zakupem podkaszarki zastanawiasz się nad następującą kwestią: „Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kosy spalinowej do 1500 zł?”. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważna – ponieważ można powiedzieć, że urządzenia w tej cenie to już produkty z tzw. górnej półki. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że klienci wymagają od tego typu kos licznych zalet oraz funkcjonalności przydatnych podczas pracy na działce czy w przydomowym ogrodzie.

Producenci podkaszarek spalinowych znają potrzeby konsumentów – kosy do 1500 zł cechują się, jak już wspomniano, licznymi dodatkowymi funkcjonalnościami. Oznacza to, że większość producentów udostępnia w tym przedziale cenowym urządzenia, które oprócz standardowych funkcji charakterystycznych dla kos spalinowych posiadają także cechy typowe dla:

  • urządzeń tnących – jest to szczególnie użyteczne w przypadku posiadania bujnego żywopłotu. Dzięki odpowiednim głowicom tnącym kosa może być z łatwością wykorzystana także w celu przycięcia krzewów znajdujących się w ogrodzie,
  • glebogryzarek,
  • wielu innych urządzeń przeznaczonych do pracy w ogrodzie.

Warto przy tym dodać, że urządzenia koszące w tej cenie – w przeciwieństwie do swoich tańszych odpowiedników – wyposażone są także w duże zapasy oleju, żyłki itd. Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie wydatków związanych z zakupem dodatkowych akcesoriów w przyszłości. Także komfort pracy jest znacznie wyższy, ponieważ kosy spalinowe do 1500 złotych najczęściej są wyposażone w tzw. system antywstrząsowy (antywibracyjny) – dzięki temu praca w ogrodzie staje się znacznie prostsza.

Jaki silnik w kosach spalinowych do 1500 zł?

Jaki silnik posiada kosa spalinowa do 1500 zł? Opinie na ten temat zazwyczaj wyglądają następująco: moc silnika w tego typu urządzeniach nie jest szczególnie wysoka, lecz tym, co zapewnia wysoką jakość pracy kosy spalinowej, jest odpowiednie zaprojektowanie całego mechanizmu. To właśnie dzięki jakości maszyny cechują się wysokim poziomem energooszczędności, a ich silniki są z reguły bardzo wytrzymałe (nawet przy dużym obciążeniu) i – odpowiednio konserwowane – mogą działać przez wiele lat.

W przypadku kos spalinowych w przedziale cenowym do 1500 złotych moc silnika oscyluje najczęściej w granicach od 0,8 kW do 1 kW. Co prawda według niektórych taki poziom może okazać się niewystarczający szczególnie podczas pielęgnacji dużych powierzchni, to w rzeczywistości pogląd ten jest jednak mylący. Silniki w drogich kosach spalinowych cechują się między innymi takimi cechami jak: długa żywotność oraz bardzo niski poziom awaryjności.

Ponieważ cena wielu modeli kos spalinowych (nawet tych pochodzących od uznanych producentów, którzy słyną z wysokiej jakości urządzeń koszących) oscyluje zazwyczaj na poziomie kilkuset złotych, zakup kosy spalinowej w cenie do 1500 złotych daje gwarancję nabycia w pełni profesjonalnego sprzętu, które pozwoli na skoszenie np. nierównych powierzchni. Co więcej, nie należy obawiać się, że kupując tego typu kosę spalinową, jesteś narażony na zakup urządzenia, w którym zainstalowane są podzespoły będące tanimi zamiennikami oryginalnych części.

Popularni producenci kos spalinowych do 1500 zł

Jeśli chodzi o kosy spalinowe w cenie do 1500 złotych, to dobrą wiadomość dla posiadaczy terenów zielonych stanowi zapewne fakt, że dobrej jakości podkaszarki w tym przedziale cenowym znajdują się w ofercie właściwie wszystkich renomowanych producentów. Można powiedzieć nawet, że w tym przedziale cenowym nie ma sprzedawców oferujących kosy spalinowe o niskiej jakości. W związku z tym opieranie wyboru urządzenia koszące o kryterium producenta jest niewskazane, gdyż wszystkie marki stawiają jakość na pierwszym miejscu.

Jeśli chodzi o najbardziej popularnych w obecnych czasach producentów kos, które kosztują nie więcej niż 1500 złotych, to warto zwrócić uwagę między innymi na następujące marki produktów:

  • kosa spalinowa NAC (podkaszarki stworzone przez tego producenta cechują się m.in. wysokim poziomem obrotów silnika na minutę),
  • kosa spalinowa Makita (powinieneś mieć na uwadze takie zalety urządzeń producenta jak np. wysoka moc silnika),
  • kosa spalinowa Stiga (dobra kosa spalinowa do 1500 zł marki Stiga gwarantuje przede wszystkim bardzo wysoką w porównaniu z innymi markami moc – nawet 1,5 kW – zaawansowany system antywibracyjny oraz wysokiej jakości głowice tnące),
  • kosa spalinowa McCulloh (silnik o wysokiej mocy, prędkość działania wynosząca nawet 7000 obrotów na minutę i regulowana kierownica to tylko niektóre spośród cech charakterystycznych kos spalinowych McCulloh),
  • kosa spalinowa Hecht (atutem kos spalinowych marki Hecht, obok wysokiej jakości podzespołów wchodzących w skład urządzenia oraz 3-zębowych ostrzy tnących, jest m.in. uniwersalny charakter podkaszarek, które mogą być wykorzystane także jako np. wykaszarki).

Z powyższego zestawienia wynika, że wybór kos spalinowych w opisywanym przedziale cenowym jest bardzo szeroki i obejmuje produkty od wielu renomowanych producentów o ugruntowanej pozycji na rynku. Oczywiście, nie oznacza to, że wymienione wyżej marki to jedyni producenci, którzy zapewniają wysokiej jakości sprzęt ogrodniczy. Na uwagę zasługują także urządzenia ogrodnicze stworzone przez takich producentów jak m.in. kosa spalinowa Honda. Z szerokiej ofert każdy będzie w stanie wybrać coś odpowiedniego.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.