Udostępnij
Skomentuj

Jaka hulajnoga dla 2 latka będzie najlepsza? Polecane hulajnogi dla małych dzieci

Hulajnoga dla 2 latka umożliwia dziecku pracę nad koordynacją ruchową oraz wypracowanie dobrej kondycji psychofizycznej.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem hulajnogi dla dziecka, to zanim dokonasz zakupu, podpowiemy Ci, na jakie elementy i modele warto zwrócić uwagę. Najważniejsza sprawa to wybór modelu gwarantującego bezpieczeństwo użytkownika. Hulajnoga dla dziewczynki czy chłopca powinna być nie tylko kolorowa, ale przede wszystkim powinna zapewniać stabilizację malucha, który dopiero uczy się jeździć. Z tego względu należy szukać modelu z certyfikatem CE, który daje pewność, że wybrany egzemplarz przeszedł wszystkie testy i jest bezpieczny dla dziecka.

Jaką hulajnogę dla 2 latka wybrać?

Hulajnoga dla dwulatka powinna mieć trzy koła, gdyż model dwukołowy jest zbyt skomplikowany, a jazda na nim zbyt trudna, co może przerodzić się w zniechęcenie do aktywności ruchowej i jednocześnie wiązać się z szeregiem upadków i kontuzji. Ogromne znaczenie odgrywają także posiadane przez sprzęt atesty, co daje pewność, że hulajnoga powstała bez zastosowania szkodliwych materiałów. Jest pożądane, aby właściwy model został wzbogacony o antypoślizgowy podest (do tego celu używa się specjalnej taśmy, albo gumowych elementów).

Popularne hulajnogi dla dzieci

Hulajnoga balansowa dla 2 latka powinna mieć regulowaną kierownicę, dzięki czemu nie trzeba jej co roku zmieniać. Teleskopowa kierownica wydłuża się, a rączki pokryte antypoślizgowym materiałem ułatwiają kierowanie i zapewniają pożądaną stabilność. Kształt także ma znaczenie. Należy unikać ostrych krawędzi, które mogą stanowić dodatkowe niebezpieczeństwo w trakcie ewentualnych upadków. Hulajnoga z hamulcem ręcznym dla dzieci to również produkt, który warto wziąć pod uwagę, gdyż zatrzymywanie jest zdecydowanie łatwiejsze i dziecko szybko się tego uczy.

Hulajnogi, które rosną razem z dzieckiem

Hulajnoga dla dzieci 2 lata może równocześnie sprawdzić się przypadku starszych pociech, pod warunkiem, że posiada możliwość regulacji kierownicy. To najlepszy model, na jaki mogą zdecydować się rodzice, gdyż wiąże się nie tylko z ekonomicznym podejściem do zabawek, ale jednocześnie rodzi w dziecku potrzebę dbania o własne rzeczy. Hulajnoga z siedziskiem może zostać zmieniona w model idealny dla 6-, a nawet 8-letniego dziecka. Najważniejsze, żeby wysokość kierownicy była ruchoma.

Trzykołowa hulajnoga 3w1 doskonale sprawdzi się w przypadku najmłodszych dzieci, które pragną poznawać świat z innej perspektywy. Wraz ze wzrostem i nabywaniem nowych umiejętności można bez problemu przerobić ją na wyższy model. Bardzo ważne, żeby pojazd wyprodukowany został z delikatnego, ale jednocześnie bardzo wytrzymałego plastiku i metalu. Dzięki temu na hulajnodze nie widać będzie oznak użytkowania. Oznacza to komfort w trakcie jazdy i bezpieczeństwo oraz możliwość skorzystania z jednego z trzech poziomów wysokości kierownicy.

Ranking najlepszych hulajnóg dla małych dzieci

Hulajnoga trójkołowa dla dzieci to komfortowy i bezpieczny wybór, jednak warto wybrać jeden spośród modeli, które zyskały szczególne zaufanie rodziców oraz użytkowników. Globber SMJ to opcja idealna dla dzieci lubiących jeździć na hulajnodze, ale jednocześnie będących na tyle malutkimi, że szybko się męczą. W każdym momencie można zamontować siedzisko, które zapewnia komfortową jazdę dla maluszka, a rodzice nie muszą nieść kilkukilogramowej hulajnogi (a czasem i dziecka).

Hulajnoga trójkołowa dla 2-latka, na którą warto zwrócić uwagę, to model ScootAndRide Highwaykick. Dostępny jest w różnych kolorach, dlatego może sprostać zarówno oczekiwaniom dziewczynek, jak i chłopców. Prezentowany pojazd to jeździk i hulajnoga w jednym, dlatego zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla młodego sportowca. Aby zmodyfikować hulajnogę, nie trzeba używać narzędzi, co bardzo ułatwia zadanie rodzicom. Komfort i bezpieczeństwo w jednym sprawiają, że na ten model warto zwrócić szczególną uwagę.

Kolejna hulajnoga dla malucha, która spełnia najważniejsze normy, to hulajnoga Milly Mally. Na uwagę zasługuje jej delikatna, ale jednocześnie bardzo solidna konstrukcja. Model wykonany jest z aluminium, włókna szklanego oraz PCV. Hulajnoga wyposażona jest w wygodne rączki oraz inteligentne skręcanie, które odbywa się przy pomocy balansowania ciałem – w prawo, w lewo. Regulowana kierownica sprawdzi się zarówno dla maluszka, jak i starszego dziecka. Uwagę dzieci przykuwają przede wszystkim świecące przednie koła atrakcyjnie błyszczące w ciemności.

Rodzaje hulajnóg dla dzieci

Hulajnoga sportowa to bez wątpienia ważny zakup dla dziecka. Dla najmłodszych użytkowników doskonale sprawdzi się pojazd trójkołowy. Jest najbardziej stabilny i bezpieczny spośród wszystkich modeli. Dziecko jeździ na nim, odpychając się stopą od podłoża. Po nabraniu odpowiedniej prędkości musi utrzymać równowagę. Nie mniejszą popularnością cieszy się hulajnoga dwukołowa dla dzieci przeznaczona dla starszego dziecka, gdyż wymaga właściwej koordynacji ciała, a zastosowanie stabilniejszych elementów sprawia, że waga pojazdu jest znacznie większa.

Kolejny rodzaj pojazdów to hulajnogi składane będące dobrym rozwiązaniem dla starszych dzieci. W większości przypadków posiadają one dwa koła, a kierownica oraz uchwyty w razie potrzeby mogą zostać złożone. Dzięki wzbogaceniu hulajnogi o specjalny pas jej przenoszenie jest zdecydowanie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Z kolei hulajnoga elektryczna zadowoli miłośników szybkiej jazdy, gdyż ten model napędzany jest silnikiem. Nie wymaga to pracy mięśni, a niewielki bagażnik umożliwia przewożenie potrzebnych rzeczy.

Hulajnogi balansowe

Hulajnoga balansowa różni się od klasycznego modelu, gdyż kierowanie pojazdem odbywa się przy pomocy balansowania ciałem. Skręcanie w konkretną stronę wymaga pochylenia się w lewo albo w prawo (trzeba to zrobić zgodnie z ruchem kierownicy). Ten model pomaga pracować nad równowagą i jednocześnie doskonale nadaje się do poznawania przez dzieci zasad ruchu drogowego. Ćwicząc koordynację ruchową na tej hulajnodze, dzieci zdobywają sprawność psychofizyczną.

Balansowe hulajnogi świetnie wpływają na rozwój dzieci, jednak niezwykle ważne jest podczas ich produkcji przestrzeganie przez producenta konkretnych norm (EN71) oraz zapewnienie bezpieczeństwa – to na to należy zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Wybrany model powinien posiadać regulowaną kierownicę, którą można dopasować do wzrostu i potrzeb dziecka. Zbyt niski model sprawia, że pociecha szybko się zniechęci do jej użytkowania. Hulajnoga balansowa powinna być stabilna i jednocześnie wytrzymała, dzięki czemu jazda jest bezpieczna i komfortowa.

Hulajnoga mini micro balansowa powinna mieć dobrej jakości koła, gdyż to one przekładają się na komfort jazdy – warto rozważyć wykonanie ich z PU, czyli poliuretanu. PVC jest tańszy, ale sprawdza się niemalże tak samo dobrze. Należy też upewnić się, że wybrany pojazd można składać, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką, a spakowany w okresie zimowym nie zajmie dużo miejsca. Świecące kółka LED stanowią największą atrakcję dla maluchów, dlatego warto się upewnić, że wybrany model posiada ten dodatek.

Hulajnogi trójkołowe

Hulajnoga dla 2 latka mini micro powinna posiadać trzy koła, co absolutnie ułatwia naukę jazdy młodych miłośników sportu. Można zdecydować się na dodatkowe siedzisko, jednak sprawia ono, że dziecko bardzo często przyzwyczaja się do wygody. Ten rodzaj hulajnogi umożliwia pacę nad koordynacją ciała, a to w późniejszych latach przełoży się na szybką naukę jazdy na rowerze, czy płynną przesiadkę na dwukołową hulajnogę. Dostępne trójkołowce mogą mieć koła plastikowe, drewniane, albo gumowe.

Hulajnoga trójkołowa może powstać w dwóch różnych wariantach. W pierwszym z nich dwa kółka znajdują się z przodu, a jedno zostaje umieszczone z tyłu. To najbardziej popularna opcja, która zdecydowanie ułatwia poruszanie się pojazdem. Takie rozstawienie kółek sprawia, że hulajnoga mknie szybko, a dziecko nie ma większych trudności w utrzymaniu równowagi. Hamulec znajduje się z tyłu, dlatego maluszek bez większych przeszkód nauczy się zatrzymywać pojazd.

Trójkołowa hulajnoga może mieć także dwa kółka umieszczone z tyłu, a jedno może znajdywać się z przodu. Koło znajdujące się na przedzie odpowiada za skręcanie pojazdem i umożliwia wykonywanie różnych manewrów. W trakcie zakupów należy skontrolować największe możliwe obciążenie hulajnogi, rozstaw oraz gabaryty kół. Jeśli koła nie znajdują się we właściwym miejscu, istnieje spore ryzyko, że dziecko będzie zahaczać o nie nogą w trakcie prób rozruszania hulajnogi.

Hulajnogi z siedzeniem

Hulajnoga z siedzeniem to rozwiązanie wprost stworzone dla najmłodszych użytkowników. Pozwala na naukę balansowania ciałem, utrzymanie równowagi oraz odpoczynek w trakcie jazdy. Dzięki siedzisku najmłodsi użytkownicy nie zniechęcają się do aktywności fizycznej, a wręcz stale dążą do poprawiania swoich wyników. Te modele bardzo często posiadają pompowane koła, co daje dodatkową amortyzację i bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Hulajnogi 2w1

Hulajnoga 2w1 sprawdzi się u małych odkrywców, którzy mimo młodego wieku nie chcą siedzieć w wózku albo w związku z obecnością starszego rodzeństwa również domagają się samodzielnego pojazdu. Hulajnoga jeździk umożliwia siedzenie i odpychanie się nóżkami, dlatego posiada cechy rowerka balansowego, ale jest zdecydowanie łatwiejsza do opanowania dla tak małego dziecka. W każdym momencie hulajnogę można przerobić na klasyczny model, w którym wybiera się jedną z trzech wysokości kierownicy. W związku z tym hulajnoga 2w1 rośnie razem z dzieckiem.

Hulajnogi 3w1

Hulajnoga 3w1 to opcja dla dzieci, które szybko się nudzą i regularnie oczekują od rodziców innych form zabawy lub atrakcji. Jeden pojazd może służyć za rowerek biegowy, jeździk oraz hulajnogę. Balansowanie ciałem umożliwia pokonywanie przeszkód na drodze, a zastosowanie wytrzymałych materiałów przekłada się na jego długie używanie. W trakcie korzystania z pojazdu warto upewnić się, że dziecko posiada siedzisko oraz kierownicę dopasowaną zgodnie ze swoim wzrostem i własnymi umiejętnościami.

Hulajnogi 5w1

Hulajnoga 5w1 rośnie razem z dzieckiem, gdyż kierownica posiada kilka poziomów wysokości, tak samo jak siedzisko. W pierwszych latach życia pociecha korzysta przede wszystkim z jeździka, jednak wraz z upływem czasu rola pojazdu ulega zmianie. Trzy koła sprawiają, że możliwy jest balans ciałem oraz kierownicą. Uwagę najmłodszych przykuwają świecące kółka, które są nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie zapewniają stabilność i wytrzymałość. Antypoślizgowe rączki sprawiają, że hulajnoga jest bezpieczna i wygodna, ale jednocześnie zapewnia doskonałą zabawę.

Producenci hulajnóg dla małych dzieci

Hulajnogi Scoot&Ride zyskała ogromną popularność wśród młodych miłośników sportów. Rodzice zwracają szczególną uwagę na możliwość modyfikacji pojazdu, składane siedzisko i kilka wysokości, kiedy chodzi o kierownicę. To firma znana na całym świecie, która tworzy produkty zgodne z najbardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa oraz wysokimi standardami jakości. Marka może pochwalić się wieloma nagrodami, na przykład Toy Award 2015.

Kolejny bardzo sławny producent to marka Globber. Hulajnogi Globber dostępne są już w 85 państwach na całym świecie, a statystyki pokazują, że jeden pojazd tej marki jest nabywany średnio co 30 sekund. Producent przywiązuje szczególną uwagę do oferowania najlepszej jakości produktów, w których kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwa i komfort używania. Globber za swoje produkty uzyskał już szereg nagród, między innymi Zabawkę Roku 2021 czy Konsumencki Lider Jakości 2021.

 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.