Udostępnij
Skomentuj

Jaka gra planszowa jest najlepsza? Ranking gier planszowych 2024

Prezentujemy najnowszy ranking gier planszowych 2024 roku.

Sprawdź, jak prezentuje się ranking gier planszowych 2024 roku. Zebraliśmy kilka ciekawych propozycji w wybranych kategoriach kupowanych najczęściej przez klientów Morele.net. Każdego miesiąca w rankingu znajdą się najlepsze i najbardziej polecane planszówki dostępne w naszym sklepie. Ranking najlepszych gier planszowych wszechczasów pozwala na zorientowanie się, które gry uważane za dobre i popularne osiągnęły rekordową liczbę sprzedaży i najlepsze oceny. Z pełną ofertą mnóstwa ciekawych i wciągających gier można się zaś zapoznać, przechodząc do kategorii gry planszowe. Dzięki przyjaznej opcji sortowania wyników wyszukiwania w niezwykle wygodny sposób można szybko odnaleźć poszukiwane gry planszowe. Tanie pozycje dla dwojga w wybranej kategorii wiekowej jeszcze nigdy nie były tak proste do znalezienia!

Zapraszamy do regularnego przeglądania rankingu gier planszowych.

Popularne gry planszowe dla dzieci

Ranking gier planszowych dla dzieci zawiera zbiór dziesięciu najpopularniejszych pozycji z tej kategorii, które w ostatnim czasie cieszyły się wśród klientów sklepu największym zainteresowaniem. Wśród planszówek dla najmłodszych znaleźć można wiele edukacyjnych pozycji, które doskonale wpływają na wszechstronny rozwój maluchów. Warto więc zapoznać się z tymi grami, zwłaszcza gdy poszukujesz sprawdzonego prezentu dla malucha. Taką grą planszową jest na przykład „Było sobie życie”.

Ranking gier planszowych dla dzieci

Warto wiedzieć!

Jeśli chcesz, by Twoje karty były trwalsze, nie zapomnij o koszulkach ochronnych. Utwardzane protektory zapewniają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jak dobrać ich odpowiedni rozmiar?

Sprawdź poradnik: Koszulki na karty - Jak dobrać rozmiar protectora?

Popularne gry planszowe rodzinne

To kategoria, która przeznaczona jest do wspólnej zabawy dziadków, rodziców oraz ich pociech. Pozycje z tej kategorii pozwalają miło spędzać chwile w gronie najbliższych. Budują więzi międzyludzkie. Pomagają zbliżyć się emocjonalnie do swoich dzieci i oderwać je zwykle od ekranów smartfonów, komputerów czy telewizorów. Ranking gier planszowych rodzinnych obejmuje kilka propozycji. Nie mogło tu zabraknąć popularnego „Wsiąść do pociągu”.

Ranking gier planszowych rodzinnych

Popularne strategiczne gry planszowe

Gry strategiczne doskonale nadają się na imprezę. Wspaniale sprawdzają się dla dwóch graczy, czterech, a także i większej ich liczby. Dzięki temu pozwalają ciekawie spędzić czas w gronie zapalonych graczy lubiących intelektualną rozrywkę pełną wrażeń, podejmowania trudnych decyzji i intensywnego myślenia. Poniższe zestawienie zawiera kilka najchętniej wybieranych planszowych gier strategicznych, które w ostatnim czasie osiągnęły najlepsze wyniki pod względem popularności.

Najlepsze gry planszowe strategiczne

Popularne planszowe gry fantasy (RPG)

Najlepsze gry planszowe RPG o tematyce fantastycznej pozwalają graczom przenieść się do pełnego emocji, magicznego świata, w którym wszystko jest możliwe, a jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia. Przygotowany przez nas ranking gier planszowych nie mógł zatem pominąć tej kategorii. Pozycje te wspaniale sprawdzają się na spotkaniach towarzyskich zarówno w młodszym, jak i nieco starszym gronie. Poniższy ranking zawiera kolejnych kilka najczęściej wybieranych gier, które zdaniem klientów zasłużyły na docenienie.

Najpopularniejsi z producentów gier planszowych to m.in. Rebel, Granna, Hasbro, Alexander. Każdy z opisanych producentów posiada w swojej ofercie zarówno mniej, jak i bardziej popularne planszówki. Ranking gier planszowych w naszym sklepie pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Najczęściej wybierane gry planszowe fantasy

Jak wybrać najlepsze planszówki?

Szukając najlepszej gry planszowej, należy kierować się przede wszystkim oznaczeniem wiekowym oraz zainteresowaniami osoby, dla której ma być przeznaczona. W przypadku najmłodszych dzieci niezwykle ważnym czynnikiem są walory edukacyjne zabawek. Dobrze jest bowiem postawić na propozycję, która nie tylko uprzyjemni wolny czas malucha, ale także korzystnie wpłynie na jego rozwój intelektualny. Gra planszowa może bawić i uczyć jednocześnie.

Trzymając się tego argumentu, że gry planszowe to wspaniały sposób na połączenie dobrej zabawy i nauki, dzięki której maluchy znacznie szybciej przyswajają wiedzę na wybrane tematy, należy zwracać szczególną uwagę na tematykę planszówek, by dostosować je zgodnie z zainteresowaniami dziecka, a także odpowiednio do wiedzy, którą pragnie się wpoić maluchowi.

Wybierając zaś gry planszowe dla dorosłych, warto zwrócić uwagę na szerokie możliwości ingerencji w mechanizm rozgrywki, które uwzględnia wiele z oferowanych na rynku produktów. Dzięki elastycznym zasadom, mnóstwie możliwych scenariuszy rozgrywek i zmiennemu stopniowi trudności planszówki mogą służyć przez długi czas, ciągle zaskakując nowymi rozwiązaniami. Możliwość dostosowania poziomu trudności do wieku graczy sprawia, że planszówki stają się uniwersalną rozrywką, która bawi i zbliża do siebie całe rodziny oraz znajomych w różnym wieku.

Więcej porad na temat wybierania gier planszowych towarzyskich, imprezowych, familijnych, kooperacyjnych oraz z innych kategorii znajdziesz w pozostałych naszych artykułach. Warto więc się z nimi zapoznać.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Karty i gry karciane - Szachy i warcaby - Quizy

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.