Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka gra planszowa jest najlepsza? Ranking gier planszowych 2022

Prezentujemy najnowszy ranking gier planszowych 2022 roku.

Listy zawierają zbiór dziesięciu gier w wybranych kategoriach kupowanych najczęściej przez klientów Hulahop.pl. Każdego miesiąca w rankingu znajdą się najlepsze i najbardziej polecane planszówki dostępne w naszym sklepie. Ranking gier planszowych wszechczasów pozwala na zorientowanie się, które gry uważane za dobre i popularne osiągnęły rekordową liczbę sprzedaży i najlepsze oceny. Z pełną ofertą mnóstwa ciekawych i wciągających gier można się zaś zapoznać, przechodząc do kategorii gry planszowe. Dzięki przyjaznej opcji sortowania wyników wyszukiwania w niezwykle wygodny sposób można szybko odnaleźć poszukiwane gry planszowe. Tanie pozycje dla dwojga w wybranej kategorii wiekowej jeszcze nigdy nie były tak proste do odnalezienia!

Zapraszamy do regularnego przeglądania rankingu gier planszowych.

Popularne gry planszowe dla dzieci

Ranking zawiera zbiór dziesięciu najpopularniejszych gier planszowych dla dzieci, które w ostatnim miesiącu cieszyły się wśród klientów sklepu największą popularnością. Wśród planszówek dla najmłodszych znaleźć można wiele edukacyjnych pozycji, które doskonale wpływają na wszechstronny rozwój maluchów.

Ranking gier planszowych dla dzieci

Warto wiedzieć!

Jeśli chcesz by twoje karty były bardziej trwałe nie zapomnij o koszulkach ochronnych. Utwardzane protektory zapewniają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jak dobrać ich odpowiedni rozmiar?

Sprawdź poradnik: Koszulki na karty - Jak dobrać rozmiar protectora?

Popularne strategiczne gry planszowe

Gry strategiczne doskonale nadają się na imprezę. Wspaniale sprawdzają się dla dwóch graczy, czterech a także i większej ich liczby, dzięki czemu pozwalają ciekawie spędzić czas w gronie zapalonych graczy lubiących intelektualną rozrywkę pełną wrażeń, podejmowania trudnych decyzji i intensywnego myślenia. Poniższe zestawienie zawiera dziesięć najchętniej wybieranych planszowych gier strategicznych, które w ostatnim miesiącu osiągnęły najlepsze wyniki pod względem popularności.

Popularne gry planszowe strategiczne

Popularne planszowe gry fantasy (RPG)

Planszowe gry RPG o tematyce fantastycznej pozwalają graczom przenieść się do pełnego emocji, magicznego świata, w których wszystko jest możliwe, a jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia. Wspaniale sprawdzają się na spotkaniach towarzyskich zarówno w młodszym jak i nieco starszym gronie. Poniższy ranking zawiera dziesięć najczęściej wybieranych w ubiegłym miesiącu gier, które zdaniem klientów zasłużyły na docenienie.

Najpopularniejsi z producentów gier planszowych to m.in. Rebel, Granna, Hasbro, Alexander. Każdy z opisanych producentów posiada w swojej ofercie zarówno mniej jak i bardziej popularne planszówki. Ranking gier planszowych w naszym sklepie pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Najczęściej wybierane gry planszowe fantasy

Jak wybrać najlepsze planszówki?

Szukając najlepszej gry planszowej, należy kierować się przede wszystkim oznaczeniem wiekowym oraz zainteresowaniami osoby, dla której ma być przeznaczona. W przypadku najmłodszych dzieci niezwykle ważnym czynnikiem są walory edukacyjne zabawek.

Gry planszowe to wspaniały sposób na połączenie dobrej zabawy i nauki, dzięki której maluchy znacznie szybciej przyswoją wiedzę na wybrane tematy. Dlatego właśnie należy zwracać szczególną uwagę na tematykę planszówek, by dostosować je zgodnie z zainteresowaniami dziecka, a także odpowiednio do wiedzy, którą pragnie się wpoić maluchowi.

Wybierając zaś grę dla starszych graczy, warto zwrócić uwagę na szerokie możliwości ingerencji w mechanizm rozgrywki, które uwzględnia wiele z oferowanych na rynku produktów. Dzięki elastycznym zasadom, mnóstwie możliwych scenariuszy rozgrywek i zmiennemu stopniowi trudności planszówki mogą służyć przez długi czas, ciągle zaskakując nowymi rozwiązaniami. Możliwość dostosowania poziomu trudności do wieku graczy sprawia, że planszówki stają się uniwersalną rozrywką, która bawi i zbliża do siebie całe rodziny oraz znajomych w różnym wieku.

Więcej porad na temat wybierania gier planszowych towarzyskich, imprezowych, familijnych, kooperacyjnych oraz z innych kategorii znajdą państwo w artykule: Jakie gry planszowe wybrać dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.