Udostępnij
Skomentuj

Jaka golarka do 300 zł?

Szukasz golarki elektrycznej maksymalnie do 300 zł? Poniższy poradnik pomoże Ci wybrać odpowiedni model.

Dysponując budżetem w wysokości 200 -300 zł możemy z powodzeniem nabyć całkiem niezłą golarkę foliową. Zanim jednak zdecydujemy się na ów krok, warto dowiedzieć się kilku rzeczy na temat tego rodzaju urządzeń.

Polecane golarki do 300 zł

Jaką golarkę do 300 zł wybrać?

Maszynka do golenia jest podstawowym akcesorium, gdy dbasz o swój wygląd. Wybór nowej golarki powinien być bardzo dobrze przemyślany, aby taki sprzęt był odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb i służył Ci przez długi czas. Jeżeli ustaliłeś budżet, jaki możesz przeznaczyć na urządzenie i zastanawiasz się, jaka golarka elektryczna do 300 zł spełni Twoje oczekiwania, musisz rozważyć kilka czynników.

Jest kilka sposobów podziału maszynek elektrycznych. Dzielimy je m.in. w zależności od zasilania oraz systemu golącego. W każdej z klasyfikacji znajdzie się dla Ciebie odpowiednia golarka męska do 300 zł. Pierwszą z propozycji jest golarka foliowa. Jej głowicę pokrywa folia z otworkami oraz podłużne, wąskie ostrza. Powłoka zmniejsza ryzyko skaleczenia skóry, a jednocześnie przepuszcza do środka ścięte włoski. Sprawdzi się, gdy zależy Ci na czasie przy codziennym goleniu. Warte polecenia w tej kategorii są golarki Panasonic.

Drugą opcją są golarki głowicowe. Te sprzęty działają dzięki okrągłym głowicom golącym, które poruszają się niezależnie od siebie. Mają specjalne linie tnące, przez które przechodzą włosy. Korzystając z maszynki tego typu, musisz golić się ruchem okrężnym, aby uniknąć zacięcia. To dobry wybór w przypadku gęstego, szorstkiego zarostu i szybko rosnących włosów. Najczęściej wybieranymi modelami golarek głowicowych są produkty marek Philips oraz golarki Braun.

Na rynku dostępne są różne typy maszynek do golenia zależnie od sposobu zasilania. Golarka sieciowa działa po podpięciu do gniazdka elektrycznego. Ponieważ nie pracuje na silnik, dlatego jest lżejsza od pozostałych maszynek. Dużą zaletą jest to, że golarki akumulatorowe nie muszą być podpięte do kontaktu, aby z nich korzystać. Ich pracę umożliwia wbudowana wewnętrzna bateria. Golarka akumulatorowo-sieciowa łączy dwie wcześniejsze opcje. Możesz zarówno podpiąć ją do kontaktu, jak i korzystać z niej, gdy działa bez kabla.

Bezprzewodowe golarki do 300 zł

Wspomniane golarki akumulatorowe są jednocześnie maszynkami bezprzewodowymi. Wybierając taki typ ładowania, musisz zwrócić uwagę na długość trwania golenia oraz czas zasilania modelu, zanim będziesz mógł go ponownie uruchomić. Przyjęło się, że standardowo maszynka akumulatorowa działa przez 60 minut. Długość ładowania może wynosić minimum godzinę w zależności od sposobu zasilania sprzętu (golarki bezprzewodowe muszą się dłużej ładować). Maszynka do golenia do 300 zł powinna bez problemu spełnić te wymogi.

Golarka bezprzewodowa jest bardzo dobrym wyborem, jeżeli dużo podróżujesz. Korzystając z niej, nie musisz gorączkowo szukać gniazdka do naładowania sprzętu albo obawiać się o ograniczoną swobodę ruchów. Weź pod uwagę, że ze względu na zamontowany akumulator może być cięższa od maszynki sieciowej. Wśród sprzętów działających dzięki akumulatorowi znajdziesz zarówno golarki głowicowe, jak i foliowe.

Najważniejsze cechy golarek do 300 zł

Maszynka do golenia do 300 zł ma pewien zestaw cech charakterystyczny dla tej półki cenowej oraz dla tańszych modeli. W tej granicy znajdzie się dla Ciebie zarówno golarka sieciowa, jak i jej pozostałe warianty. Urządzenia z akumulatorami powinny mieć dobrze widoczny wskaźnik ładowania. Dzięki niemu łatwo odczytasz, ile zostało czasu do zakończenia pracy sprzętu, zanim będziesz musiał go podpiąć do zasilania.

Warto zwrócić uwagę na to, żeby maszynka była wielofunkcyjna i mogła zastąpić także inne urządzenia w Twojej łazience. Dobrym wyborem może być golarka hybrydowa, jeżeli zależy Ci zarówno na pozbyciu się zarostu, jak i jego szybkiej stylizacji. Taka maszynka ma trymer, który podpinasz zamiast oryginalnej głowicy, aby wypielęgnować brodę lub wąsy. Golarka hybrydowa może być wyposażona także w zestaw z dodatkowymi końcówkami, aby Twój zarost wyglądał perfekcyjnie.

Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy maszynka ma system łatwego czyszczenia głowicy. Najlepiej, gdy wystarczy do tego pojedynczy przycisk do opróżnienia wnętrza urządzenia z włosków. Aby dokładnie usunąć zawartość ze środka i wydłużyć działanie golarki, upewnij się, że można ją wypłukać pod bieżącą wodą. Jest to kwestia priorytetowa dla Twojego bezpieczeństwa. Musisz także uważać, aby nie zalać ostrzy maszynki i jej wewnętrznych podzespołów.

Jeżeli lubisz zarówno golenie na sucho, jak i za pomocą żelu do golenia, możesz zwrócić uwagę na maszynki, które działają jako golarki na sucho i mokro. Zwróć jednak uwagę, że golarka akumulatorowo-sieciowa nie da Ci takiej możliwości ze względu na konieczność podpięcia jej do gniazdka elektrycznego. Wymóg podłączenia do kontaktu stwarza ryzyko zwarcia. To samo dotyczy jej sieciowych odpowiedników.

Aby dodatkowo zwiększyć komfort z korzystania ze sprzętu, golarka męska do 300 zł powinna mieć na tyle ergonomiczny kształt, aby dobrze dopasować się do twarzy i odpowiednio leżeć w dłoni. Podstawowym elementem jest także antypoślizgowy materiał na rączce, który znacząco wpływa na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. W tej cenie golarki posiadają średnio 3 elementy golące bez względu na zastosowany system golenia.

Polecani producenci golarek do 300 zł

Jeżeli nadal masz wątpliwości, jaka golarka elektryczna do 300 zł będzie dla Ciebie odpowiednia, warto przyjrzeć się bliżej firmom oferującym te sprzęty w sklepach. Gdy decydujesz się na foliową maszynkę do golenia, warto wziąć pod uwagę golarki Panasonic. Jako producent sprzętów elektronicznych z długą tradycją, modele tej marki charakteryzuje wysoki standard użytkowania. Poza tym wyróżnia je elegancki design oraz poręczność.

Równie często wybieranymi produktami są golarki Philips. Ten producent może się pochwalić najbogatszą ofertą maszynek hybrydowych z dodatkowymi końcówkami w cenie do 300 zł, będzie zatem bardzo dobrym wyjściem, jeżeli potrzebujesz sprzętu wielozadaniowego na każdą okazję. Poszczególne modele mają specjalną nasadkę zabezpieczającą, dzięki której głowica pozostaje czysta, nawet jeśli nie używasz jej przez dłuższy czas.

Kolejną marką godną uwagi jest Braun. Maszynki niemieckiego producenta charakteryzują się najwyższym poziomem precyzyjności i są niezwykle dokładne. Firma wykorzystuje nowoczesne technologie, aby korzystanie z maszynek było intuicyjne. Urządzenia te samodzielnie dopasowują tryb pracy sprzętu do zarostu i skóry użytkownika. Ponadto, niektóre modele posiadają nawet wskaźnik zużycia głowicy, dzięki czemu nie przegapisz momentu, kiedy ją wymienić. Tak jak poprzednicy firma ma w swojej ofercie golarki na sucho i mokro.

Jeżeli już zdecydowałeś się na konkretny model maszynki do golenia, nie pozostaje Ci nic innego jak zakupić golarkę i cieszyć się nienagannym wyglądem, jaki Ci zapewni. Gdy nadal się wahasz, zawsze możesz zasięgnąć dodatkowej porady lub przemyśleć raz jeszcze, na jakich funkcjach sprzętu najbardziej Ci zależy. Wtedy będziesz pewny, że dokonałeś właściwego wyboru, a będąc zadowolony z zakupu, będziesz cieszył się sprzętem, nie myśląc o jego wymianie.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.