Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/jak-zorganizowac-sprawny-home-office/16318/ 2020-03-18 13:51:23.000000

Jak zorganizować sprawny home office?

Pomagamy w #zostańwdomu

Stwierdzenie, że “wszyscy jedziemy na tym samym wózku” jest chyba najtrafniejszym podsumowaniem sytuacji, w której się znaleźliśmy. Ograniczenia nałożone na nasze codzienne życie przez wydarzenia rozgrywające się wokół nas sprawiły, że musimy mocno przeorganizować swoje dotychczasowe rytuały.

W tematach zawodowych chcemy jednak inspirować Was do dobrych wyborów, które nie tylko pozwolą na sprawne ułożenie pracy zdalnej ale również na efektywne wykorzystanie czasu spędzonego w domu nad tematami zawodowymi. Bo choć słowo “praca zdalna” może brzmieć niczym wymarzona pozycja w ogłoszeniu o pracę dla młodego adepta wszelkich treści zawodów, to wiemy że wielu z Was stoi przed trudnym zadaniem i wieloma pytaniami z serii “jak to wszystko ogarnąć”. Szczególnie jeśli dochodzi do tego konieczność dzielenia domowych obowiązków z drugą osobą czy opieka przez najbliższe 2 tygodnie nad dziećmi.

Oprócz zorganizowania wszystkiego od strony logistycznej, ułożenia harmonogramu czasu pracy czy wdrożenie nowego wymiaru samodyscypliny w wykonywaniu zadań na odległość, pozostaje również temat “zabezpieczenia” odpowiednich narzędzi.

Laptop, który stanie sią naszym centrum dowodzenia wszechświatem na najbliższy czas. Problemem jest często ogromny wybór i techniczna specyfikacja produktów. Poniżej wybór laptopów sporządzony przez naszych specjalistów, które sprawdzą się do biurowej pracy ale zostaną również jako towarzysz w późniejszym czasie. Charakteryzują się uniwersalnością, niezawodnością i dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Najpopularniejsze laptopy w morele.net

Monitor, pozwalający na jeszcze sprawniejsze dowodzenie wszechświatem jako dodatkowy ekran do laptopa. W wielu wypadkach przyda się obrotowy ekran, możemy też wybrać wyższą rozdzielczość od standardowego Full HD. Przedstawiamy Wam najlepsze i najpopularniejsze monitory w swoich kategoriach i zakresach cenowych.

Komputer stacjonarny, do sprawnego kontynuowania wymagającej pracy zdalnej czy to przy obróbce zdjęć, składaniu video, projektowaniu czy szeregu aktywności biurowych. Obok konfiguratora zestawów PC możesz skorzystać również z dedykowanych, “szytych” pod konkretne potrzeby zestawów z serii MorelePRO Studio - wydajnych ponad normę i przeznaczonych do kreatywnej pracy jednostek oraz serii Morele Media Center, do prostszych zastosowań i codziennego użytku.

Najpopularniejsze komputery stacjonarne morele.net

Kamerki internetowe do zaplanowanych, z ponadprzeciętną niż dotychczas intensywnością, wideokonferencji. Nabierają szczególnego znaczenia jeśli nie posiadasz laptopa, a z kamery w smartfonie nie możesz skorzystać bo ten cały czas musi być pod ręką. Sięgając po odpowiedni produkt pamiętaj o częstych problemach takich rozmów wideo na odległość jak np. utrudnienia z płynnością obrazu czy problemy z nagrywaniem w ciemniejszych połączeniach. Rejestracja 30 klatek na sekundę czy opcja trybu nocnego mogą okazać się pomocne.

Mikrofon żeby nie przyprawiać współpracowników o dodatkowe nerwy podczas “przerywanych połączeń”. Aktualnie dobra i sprawna komunikacja nabierają szczególnego znaczenia. Aby sprawnie przeprowadzić Cię przez gąszcz różnych pojęć związanych wyborem odpowiedniego sprzętu do rejestrowania dźwięku przygotowaliśmy szereg propozycji, które pozwolą na zagwarantowanie odpowiedniej jakości rozmowy.

Najpopularniejsze kamery internetowe w morele.net

Myszki i klawiatury również te w wersjach bezprzewodowych - bo nigdy nie wiesz czy akurat starczy Ci kabla na świeżo zaaranżowanym stanowisku pracy. Poza tym dodatkowa klawiatura do laptopa czy myszka to kolejny, skuteczny sposób na podniesienie komfortu pracy. Szczególnie jeśli liczy się czas i efektywność.

Oprogramowanie to bez wątpienia ten element pracy zdalnej bez którego ciężko myśleć o jakiejkolwiek aktywności w takiej formie. system Windows dla profesjonalistów czy ten do zastosowania domowego, pakiet office czy w końcu zabezpieczenie naszego stanowiska pracy przed niechcianymi zagrożeniami za pomocą właściwego programu antywirusowego to podstawowe rekomendacje dla komfortowej pracy zdalnej.

Jesteśmy od tego żeby pomóc. Obok inspiracji produktowych, które załączamy poniżej, jesteśmy również do Waszej dyspozycji w zapytaniach na LIVEchat, wiadomościach w panelu Klienta czy Social Media. Pomagamy w #zostańwdomu.

 

Udostępnij
5,0
2 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Brakuje mi tu jeszcze wyboru dobrych mikrofonów bluetooth. Komunikacja to podstawa.