Udostępnij
Skomentuj

Jak założyć worek do odkurzacza? Podpowiadamy

Zastanawiasz się, jak założyć worek do odkurzacza? Poznaj wskazówki i sposoby higienicznej obsługi sprzętu.

Odkurzanie to sprawa prosta, ale założenie worka to nieco trudniejsza sprawa. W naszym poradniku pomożemy Ci rozwiązać wszelkie problemy związane z oczyszczeniem odkurzacza.

W jaki sposób założyć worek do odkurzacza?

Worki do odkurzaczy Philips, Zelmer czy innej marki zwykle są dedykowane konkretnym modelom urządzeń i warto pamiętać o tym, żeby odpowiednio dobrać dany wariant. W przeciwnym wypadku możesz narazić się na awarie lub założyć worek, który nie będzie właściwie filtrować powietrza. W ofercie masz także do dyspozycji produkt uniwersalny, jednak zanim postanowisz go kupić, upewnij się, że jest on dobry, trwały i dopasowany rozmiarem.

Polecane worki do odkurzaczy

Warto zachować dołączoną do odkurzacza instrukcję obsługi, którą można przestudiować na wypadek trudności z wymianą worka. Gdy spróbujesz nieumiejętnie włożyć akcesorium, spowoduje to uszkodzenie sprzętu, na przykład przez dociskanie na siłę czy wyłamanie ząbków potrzebnych do tego, aby trzymać stabilnie worek. Przemyśl wybór właściwego rozwiązania – do Twojej dyspozycji jest produkt papierowy jednorazowy bądź materiałowy wielorazowy.

Kiedy wymienić worek w odkurzaczu?

Worki do odkurzacza Zelmer czy worki do odkurzacza Karcher nie są wieczne i wymagają tego, by we właściwym momencie je zmienić. Niektóre modele urządzeń mają wskaźnik zapełnienia, który powiadomi Cię o tej konieczności. Jeśli posiadasz sprzęt bez tej opcji, wówczas co jakiś czas powinieneś zaglądać do środka odkurzacza i weryfikować poziom. Tę czynność najlepiej powtarzać po każdym sprzątaniu, co w razie braku zapasowych elementów zagwarantuje, że na czas kupisz zamiennik.

Jeśli postanowiłeś zaopatrzyć się w odkurzacz workowy, niezbędne jest pamiętanie o jego prawidłowej eksploatacji. Wykonywanie porządków z przepełnionym workiem może przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku i spowodować uszkodzenie sprzętu, a także cofać śmieci z powrotem do czystego powietrza. Ponadto informację o potrzebie wymiany akcesorium prześle Ci sam sprzęt, tracąc siłę ssania, co jest sygnałem, że pora zmienić worek do odkurzacza.

Który lepszy – worek do odkurzacza wielorazowy czy jednorazowy?

Decydując o tym, jaki worek kupić, masz wybór pomiędzy produktami jednokrotnego użytku lub materiałowymi, które możesz prać i korzystać z nich ponownie. Chciałbyś wiedzieć, które rozwiązanie jest lepsze? Wszystko zależy od Twoich preferencji – jeśli postawisz na wariant papierowy, z pewnością docenisz higieniczną obsługę i brak konieczności kontaktu z zanieczyszczeniami. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o częstym zaopatrywaniu się w zapasy.

Worek wielorazowy mały bądź duży gwarantuje Ci rzadsze odwiedziny w sklepie, ale jego eksploatacja jest związana z niezbędnym czyszczeniem i praniem. Niektórzy użytkownicy zachwycą się możliwością korzystania z akcesorium dłużej, a inni będą zniechęceni tym, że znacznie więcej czasu zajmie im wymiana i dbanie o higienę odkurzacza. Ponadto produkt jednokrotnego użytku jest antyalergiczny ze względu na brak konieczności dotykania zabrudzeń czy wdychania kurzu – wystarczy go wyjąć i wyrzucić.

Jak wyjąć zanieczyszczony worek z odkurzacza?

Worki do odkurzaczy Electrolux czy każdej innej firmy powinieneś w delikatny sposób usuwać z urządzenia tak, aby nic nie ułamać. Warto dokładnie przyjrzeć się przed wyjęciem zużytego elementu jak został on zamocowany – o wiele łatwiej poradzisz sobie z założeniem nowego akcesorium. W zależności o tego, czy postawiłeś na wariant jednorazowy, czy wielorazowy, wyjmowanie nie stanowi różnicy. Powinieneś jedynie pamiętać, że ten drugi należy prać, a oba należy regularnie kontrolować pod kątem zapełnienia.

Wybierając sprzęt workowy, pamiętaj o zaopatrzeniu na starcie w trwałe i dobre akcesoria, najlepiej dedykowane konkretnym modelom. Oprócz tego dbaj o to, by wymieniać systematycznie zużyte elementy – w przeciwnym wypadku Twój odkurzacz może ulec uszkodzeniu, głośniej wciągać śmieci bądź ssać ze zmniejszoną siłą. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, z pewnością czeka Cię długie, bezawaryjne i higieniczne użytkowanie urządzenia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.