Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać nawigację z rejestratorem?

Alternatywą dla odrębnej nawigacji i rejestratora jest urządzenie 2 w 1 lub nawet 3 w 1. Jak je wybrać?

Wielu kierowców nie wyobraża sobie już podróżowania bez nawigacji GPS. Rejestrator jazdy również bywa niezwykle przydatnym urządzeniem. Zamiast kupować dwa osobne sprzęty, można zastanowić się nad nawigacją z rejestratorem. Nowoczesna nawigacja z rejestratorem trasy może przydać się niemal każdemu kierowcy. W sprzedaży są obecne także nawigacje z rejestratorem i czujnikami parkowania. Jak wybrać urządzenie tego rodzaju?

Nawigacja z rejestratorem – jak wybrać najlepszą?

Oferta nawigacji z rejestratorem nie jest aż tak szeroka, jak odrębnych urządzeń, ale to nie oznacza, że należy sięgnąć po pierwszy lepszy model. Nawigacje z rejestratorem jazdy mogą mocno różnić się pomiędzy sobą, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • Przekątna ekranu – to jedna z tych kwestii, które dość istotnie wpływają na wygodę użytkowania. Nawigacja samochodowa z rejestratorem jazdy powinna dysponować czytelnym ekranem w rozmiarze od 5 cali w górę. Im większy ekran (np. 7 cali), tym czytelniejsza będzie mapa i wszelkie detale, ale za to urządzenie zajmie więcej miejsca. Warto więc pomierzyć przestrzeń, w której chcemy zamontować nawigację i upewnić się, jaki rozmiar ekranu będzie najlepszy.
  • Rozdzielczość ekranu – wpływa na czytelność wyświetlanego obrazu. Warto sięgnąć po urządzenie o rozdzielczości 800 x 480 lub wyższej.
  • Parametry nagrywania – a szczególnie rozdzielczość kamery, kąt widzenia, liczba klatek na sekundę przy maksymalnej rozdzielczości, jak również tryb nocny i ewentualnie również parkingowy.
  • Parametry nawigowania – a szczególnie ostrzeżenia przed fotoradarami, asystent pasa ruchu, informacje o korkach i natężeniu ruchu, ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości, punkty POI i wiele innych.
  • Dodatkowe funkcje – nawigacja z kamerą powinna oferować zarówno szeroką funkcjonalność typową dla nawigacji (punkty POI, możliwość wybierania dróg optymalnych, darmowych, najszybszych itp.), jak również typową dla rejestratora (opcja nagrywania w pętli, ochrona kluczowych nagrań przed nadpisaniem oraz ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości). Nawigacja i wideorejestrator powinna zapewnić te same atuty, co dwa osobne urządzenia.

Nawigacja GPS z wbudowaną kamerą i rejestratorem jazdy może być naprawdę dobrym wyborem, o ile postawimy na sprzęt o odpowiednio szerokiej funkcjonalności. Poniżej prezentujemy 3 urządzenia tego rodzaju. Jedno z nich to typowa nawigacja samochodowa z rejestratorem, a pozostałe dysponują jeszcze kamerą cofania i dodatkowymi funkcjami multimedialnymi. By podjąć decyzję, czy lepiej wybrać sprzęt taki, jak nawigacja samochodowa z wideorejestratorem, czy też może raczej urządzenie 3 w 1, warto zerknąć na poniższe zestawienie.

Typowy rejestrator samochodowy z nawigacją zapewni podstawową funkcjonalność. Urządzenia 3 w 1 są zdecydowanie bardziej zaawansowane, multimedialne i oferują możliwość samodzielnego pobierania na nie aplikacji.

Dlaczego warto kupić nawigację z rejestratorem 2 w 1?

Wideorejestrator z nawigacją GPS może być o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup dwóch osobnych urządzeń. Przemawia za tym:

  • Niższy koszt zakupu – zazwyczaj za urządzenie 2 w 1 płaci się mniej niż za dwa osobne sprzęty.
  • Mniejsze gabaryty – jedno urządzenie o dwóch funkcjach zajmie mniej miejsca niż dwa urządzenia.
  • Mniej urządzeń do zasilenia – a więc i mniej przewodów do podpięcia, a tym samym łatwiejsza instalacja.
  • Estetyka – im więcej nadprogramowych sprzętów w samochodzie, tym większy rozgardiasz.
  • Bezpieczeństwo – im więcej ekranów i elementów, które w jakimś stopniu rozpraszają uwagę lub zasłaniają szybę, tym gorzej.

Nawigacja GPS z rejestratorem trasy może być więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują obu funkcji, ale nie chcą zagracać wnętrza pojazdu nadmiarem urządzeń.

Polecane nawigacje GPS

Mapy w nawigacji samochodowej – jakie najlepsze?

Zarówno klasyczna nawigacja, jak i rejestrator jazdy z nawigacją będą dysponowały określonymi mapami. W przypadku urządzeń 2 w 1 (wideorejestrator samochodowy z nawigacją GPS) najczęściej mamy do czynienia z mapami GPS, które działają offline. Nie jest wówczas potrzebny Internet samochodowy albo funkcja Wi-Fi. Mankamentem jest jednak brak informacji bieżących o trasie – np. niedawne zdarzenia drogowe albo bieżące natężenie ruchu.

W przypadku, gdy wybranym sprzętem jest multimedialne urządzenie 3 w 1 (nawigacja GPS z rejestratorem drogi i kamerą cofania, z Wi-Fi i wieloma innymi funkcjami), najczęściej można liczyć zarówno na wgrane mapy offline, jak i na możliwość korzystania z aplikacji do nawigowania z mapami online, które są na bieżąco aktualizowane i mogą informować o realnym natężeniu ruchu w danej chwili, jak również o różnych zdarzeniach drogowych. Zwykły rejestrator z nawigacją zazwyczaj oferuje wyłącznie mapy offline.

Oba rozwiązania mają swoje mocne strony. Kupując sprzęt taki, jak nawigacja z rejestratorem jazdy warto jeszcze sprawdzić, jakie mapy w niej zastosowano i czy możliwa będzie bezpłatna aktualizacja w późniejszym czasie. Dobrze jest również upewnić się, jaki obszar obejmują mapy, jaki oferuje nawigacja z wideorejestratorem lub urządzenie 3 w 1. Najczęściej są to kraje europejskie oraz Polska.

Nawigacja GPS z rejestratorem jazdy i kamerą cofania – czy warto?

Najbardziej zaawansowanym urządzeniem, które łączy w sobie nawigację i wideorejestrator jest Urządzenie 3 w 1 czyli rejestrator jazdy z nawigacją GPS i kamerą cofania. Urządzenie tego typu ma jednak najczęściej o wiele szerszą funkcjonalność i oferuje również opcję użytkowania w nim karty SIM, korzystania z Internetu, pobierania aplikacji, słuchania muzyki i wiele innych działań.

Nawigacja GPS z wideorejestratorem i kamerą cofania to dość opłacalny wybór pod względem finansowym. Urządzenia marki GO MEDIA kosztują już od nieco ponad 500 zł w górę. Chcąc kupić pakiet, na który składa się odrębna nawigacja i rejestrator oraz jeszcze kamera cofania, trzeba wydać więcej, a urządzenia te będą działały oddzielnie. Nawigacja z kamerą cofania opinie ma dość korzystne, dlatego warto zainteresować się tą opcją. W przypadku urządzenia 3 w 1 nagrania z przodu i tyłu pojazdu zapisywane są na jednej karcie pamięci, wszystko jest ze sobą kompatybilne. Przed zakupem urządzenia tego rodzaju warto jeszcze poznać opinie samych użytkowników – wystarczy wpisać frazę nawigacja z kamerą cofania forum, by poznać oceny urządzeń tego rodzaju i wytypować najlepszy model.

Bez względu na to, czy celem zakupowym będzie nawigacja i rejestrator jazdy, czy też może raczej nawigacja GPS z wideorejestratorem i kamerą cofania, warto dobrze przyjrzeć się dostępnym urządzeniom, porównać ich parametry i nie kierować się wyłącznie atrakcyjną ceną.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.