Udostępnij
Skomentuj

Jak usuwać klej po naklejkach z różnych powierzchni?

Radzimy, jak pozbyć się brzydkich plam po kleju z mebli, sprzętu AGD, ścian czy elementów twojego samochodu.

Pozostałości starych naklejek skutecznie psują wygląd nawet najładniejszych mebli czy innych sprzętów. Radzimy, jak najlepiej się ich pozbyć. Naklejki są wszędzie. Trudno kupić telewizor, zestaw czy mebel bez naklejki zachwalającej jego funkcje czy po prostu podającej jego cenę. Niewielkie kawałki samoprzylepnego papieru czy tworzywa bywają jednak sporym bólem głowy dla nabywców, bo usunięcie naklejki często kończy się pozostawieniem na powierzchni przedmiotu brzydkich i trudnych do usunięcia pozostałości kleju, które, poza tym, że same z siebie są brzydkie, działają jak magnes na brud. .

Usuwanie pozostałości kleju - ogólne porady

Grudka kleju potrafi szybko zmienić się w odpychające kłębowisko kłaków i kurzu. Jak się ich pozbyć? To zależy od tego, o jakiej powierzchni mówimy. Postaramy się tutaj opisać kilka najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się kłopotliwych pozostałości tak, by nie naruszyć powierzchni czyszczonego przedmiotuPo oderwaniu nalepki lub etykiety samoprzylepnej z jakiejkolwiek powierzchni przychodzi trudniejsza część zadania: jak pozbyć się pozostałości naklejki, najczęściej w postaci lepkiej mazi. Powstrzymaj naturalny odruch i nie sięgaj po nóż czy metalową szpachelkę. Te narzędzia mogą zarysować powierzchnię.

Polecane środki do usuwania etykiet

Najpierw spróbuj usunąć jak najwięcej pozostałości naklejki za pomocą palców. Po prostu zwiń lepki klej w kulki opuszkami i oderwij je. Jeśli usuwasz resztki kleju z odzieży, nie pierz ani nie susz odzieży, zanim nie usuniesz kleju. Plama będzie trudniejsza do usunięcia, jeśli przeszła cykl suszenia. Następnie masz do wyboru kilka metod usunięcia tego, czego twoje palce nie dosięgną.

Plastikowe skrobaki Metalowe ostrza mogą zarysować powierzchnię, którą próbujesz uratować, ale plastikowy skrobak, czy nawet krawędź karty kredytowej może bezpiecznie zeskrobać klej z wielu powierzchni bez zarysowania. Podobnie działa wycieranie pokrytego klejem miejsca szorstką stroną gąbki lub gumką. Ta metoda dobrze spisuje się na plastiku, ale nie radzimy stosowania jej w przypadku szkła bo łatwo można zarysować jego powierzchnię.

Gorąca woda Jeśli czyszczony przedmiot można bezpiecznie zanurzać w wodzie, wlej gorącą wodę do zlewu i dodaj kilka kropli detergentu do naczyń. Następnie zanurz przedmiot i namocz go aż pozostałość zmięknie. Zdrap resztki plastikowym skrobakiem lub palcami. Zimna woda nie usunie pozostałości naklejek tak skutecznie, jak gorąca woda.

Suszarka do włosów jedno z najlepszych narzędzi do usuwania pozostałości naklejek znajduje się w łazience. Skieruj suszarkę do włosów na pozostałości naklejki, włącz ją i pozwól gorącemu powietrzu poluzować klej. Zeskrob, aby usunąć.

Alkohol Jednym z najskuteczniejszych rozpuszczalników usuwających pozostałości kleju bezpiecznie dla powierzchni ze szkła, drewna i plastiku jest alkohol. Zmocz ręcznik papierowy lub czystą szmatkę alkoholem i przetrzyj pozostałości kleju, aby je zdjąć. W przypadku uporczywych naklejek połóż na nich szmatkę nasączoną alkoholem i pozostaw na kilka minut, aby je zmiękczyć. Użyj szmatki, aby zetrzeć to, co zostało.

Masło orzechowe: Jeśli chcesz usunąć pozostałości naklejek z drewna, szkła lub plastiku, nałóż na nie masło orzechowe na miejscu i pozostaw, aż zmiękną. Użyj czystej szmatki, aby usunąć masło orzechowe i klej.

WD-40 ten popularny, wielofunkcyjny środek nadaje się także do usuwania naklejek. Spryskaj nim pozostałość etykiety, pozostaw na kilka minut i przetrzyj.

Oliwa z oliwek Nałóż olej kuchenny na pozostałość naklejki, aby ją zmiękczyć. Resztę zeskrob palcami, plastikowym skrobakiem lub plastikowym nożem.

Ocet Namocz szmatkę lub ręcznik papierowy w occie i połóż na lepkim obszarze. Pozostaw do namoczenia przez kilka minut, aby zmiękczyć klej, a następnie wytrzyj lub zeskrob, aby go usunąć.

Gumka do ścierania Gumki ścierają nie tylko ślady po ołówku. Użyj gumki do ścierania, aby usunąć pozostałości naklejek z większości powierzchni.

Czyszczenie z kleju powierzchni metalowych

Musisz usunąć naklejkę “wyprzedaż” z nowego zlewu czy obudowy urządzenia AGD? Oto dobre sposoby.

Najpierw spróbuj zeskrobać jak najwięcej elementów starej etykiety z powierzchni. Nie stosuj jednak w tym celu jakichkolwiek materiałów ściernych czy metalowych czyścików, bo mogą one trwale zarysować powierzchnię. Dobrym narzędziem jest stara karta kredytowa.

Jeśli to nie rozwiąże do końca problemu, możesz użyć jakiegoś rodzaju hydrofobizowanego sprayu. Spróbuj wetrzeć go szmatką w zabrudzoną powierzchnię, co może pomóc zlikwidować lepkie pozostałości.

Inna metodą jest ogrzanie metalowej powierzchni suszarką do włosów, co często zmiękcza klej i pozwala go zetrzeć stosunkowo łatwo zwykłą szmatką. Uważaj jednak na powierzchnie lakierowane, aby gorące powietrze nie naruszyło powierzchni lakieru.

Pomocny może być też aceton czy zmywacz do paznokci, który w kilka minut od nasączenia zmiękczy klej. Jeśli aceton nie działa, spróbuj denaturatu.

Usuwanie pozostałości po naklejkach z ubrań

Klej po naklejce na drogiej koszuli czy sukience? To jeszcze nie koniec, nie musisz zastanawiać się, czy twoje ulubione ubranie nadaje się teraz najwyżej na ścierkę do podłogi. W większości przypadków można usunąć lepkie pozostałości. Oto jak usunąć naklejki z ubrań.

Ważne: klej usuwa się łatwiej, jeśli przedmiot nie przeszedł przez . Jeśli zauważysz osad dopiero po wyciągnięciu ubrania z suszarki, ciągle masz jednak kilka opcji. Zawsze miej jednak na uwadze rodzaj materiału, z którym masz do czynienia, i wypróbuj działanie opisanych metod na fragmencie tkaniny który nie jest widoczny podczas normalnego noszenia ubrania.

W przypadku materiałów syntetycznych włóż produkt do zamrażarki na godzinę do 90 minut, a następnie od razu usuń jak najwięcej stwardniałych pozostałości. Kropla płynu do naczyń i woda wcierana w pozostałą maź ściereczką z mikrofibry zwykle daje dobre efekty. Po takim szorowaniu wrzuć ubranie do suszarki.

Zmywacz do paznokci lub aceton dobrze spisuje się przy włóknach naturalnych. Nanieś zmywacz do paznokci na czystą szmatkę, a następnie przetrzyj pozostałą pozostałość na ubraniu. Umyj i wysusz.

Jak usunąć ślady po naklejkach z samochodu?

Naklejki na szybach, desce rozdzielczej czy karoserii to częsty sposób na spersonalizowanie i “ożywienie” samochodu. Ale z czasem tracą swój urok i trzeba je usunąć. A potem poradzić sobie ze śladami po kleju. Oto jak pozbyć się uporczywych śladów kleju z twojego auta.

Jak usunąć klej z lakieru Martwisz się o zarysowanie wykończenia lub uszkodzenie lakieru? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby usunąć klej z nadwozia twojego samochodu i pozbyć się jego pozostałości bez szkody dla pojazdu.

Najpierw wyczyść obszar: mydło i woda pomogą usunąć brud i zanieczyszczenia, które mogą działać jak papier ścierny i porysować leżącą pod spodem farbę. Następnie ponownie aktywuj klej. Użyj suszarki do włosów, aby zmiękczyć klej, ale uważaj, aby nie przegrzać i nie uszkodzić farby. Użyj plastikowej skrobaczki. Usuń poluzowany klej plastikowym skrobakiem, uważając, aby nie zarysować powierzchni. Stara karta kredytowa często spisuje się tutaj doskonale. Na koniec - przepłucz to miejsce, osusz czystą szmatką, a następnie nałóż wosk samochodowy.

Usuwanie kleju z szyb samochodowych. Zacznij od wody z mydłem. Niektóre kleje są rozpuszczalne w wodzie. Zanurz szmatkę w roztworze i namocz poklejony obszar przez kilka minut, aż klej zmięknie. Następnie użyj skrobaczki do szkła lub żyletki. Trzymaj ją pod kątem do szkła i zdrap resztki kleju. Nie naciskaj zbyt mocno.Na bardziej uporczywe kleje dobrze działają aceton lub zmywacz do paznokci. Nałóż je szmatką, a następnie wytrzyj. Na koniec użyj środka do czyszczenia szkła, aby usunąć wszelkie pozostałe pozostałości kleju.

Usuwanie kleju z wnętrza auta. Usuń paznokciem luźny klej. Zastosuj aceton. Zwilż wacik lub szmatkę w acetonie lub zmywaczu do paznokci. Nanieś go na klej, aż zacznie mięknąć. Zetrzyj lub zdrap zmiękczony klej szmatami i plastikową skrobaczką. Na koniec zastosuj mydło. Gdy większość kleju zniknie, wyczyść to miejsce środkiem do czyszczenia powierzchni lub mydłem i wodą, aby usunąć wszelkie pozostałe pozostałości.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.