Udostępnij
Skomentuj

Intel Xeon E3 2176M – wydajność oraz specyfikacja

Intel Xeon E3 2176M to propozycja od niebieskich do przenośnych stacji roboczych, która została wypuszczona na rynek w drugim kwartale 2018 roku. Mimo to nie jest zbyt popularna – głównie dlatego, że jest nieco słabsza niż podobne Xeony w tej samej cenie.

Intel Xeon E3 2176M to model należący do architektury Coffee Lake, który posiada 6 rdzeni w technologii Hyper-Threading. Jest nieco mocniejszy od AMD Ryzen 5 3550H i z pewnością sprawdzi się zarówno w wymagających sporej wydajności zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych. Taktowanie bazowe wynosi 2,70 Ghz, które możemy podkręcić w Turbo do 4,4 GHz.

Polecane procesory

Intel Xeon E3 2176M – specyfikacja

Intel Xeon E3 2176M – zastosowanie

Swoje zastosowanie Xeon znajduje w użytkowaniu biznesowym i technicznym. To sprzęt, z którego zadowoleni będą analitycy danych czy graficy komputerowi. Choć obsługa 12 wątków dalej wydaje się dość niewielką ilością przy najnowszych Threadripperach, to jednak bez problemu uruchomimy jedną lub dwie maszyny wirtualne.

Miłośnicy gier komputerowych również nie powinni narzekać, choć musimy sobie powiedzieć, że laptop wyposażony w ten układ z pewnością nie jest gamingowy. Naturalnie odpalimy każdą grę – również najnowszą, ale jeśli szukamy czegoś czysto do grania – lepiej jest poszukać czegoś innego.

No i naturalnie pozostają zastosowania domowe. Nie zauważymy żadnego spadku wydajności przy normalnym korzystaniu ze sprzętu. Jednostka bez problemu poradzi sobie z pakietami biurowymi, odtwarzaczami filmów czy przeglądarkami internetowymi. Pamiętajmy jednak, że cena tego modelu została ustalona na 450 dolarów. W tej cenie możemy zakupić całego laptopa, który będzie doskonały do domowych zastosowań.

Intel Xeon E3 2176M – wydajność

Intel Xeon E3 2176M w benchmarku Cinebench R15 uzyskał 187 punktów w trybie Single-Core i 1095 punktów w trybie Multi-Core. To całkiem dobry wynik, który plasuje jednostkę w ścisłej czołówce najbardziej wydajnych procesorów.

Dodatkowo układ obsługuje pamięć Intel Optane, co również skraca czas obliczeń i dostępu do pamięci. Nie możemy także zapomnieć o o praktycznie standardowych już technologiach, takich jak Intel SpeedStep czy TSX-NI.

Testy wydajnościowe również wypadają całkiem dobrze. Zarówno przy obsłudze WinRAR-a, jak i w benchmarkach X264 czy Geekbench, procesor kwalifikuje się wśród najlepszych. Natomiast przy obsłudze grafiki, uzyskuje osiągi nieco ponad połową wydajności najlepszego obecnie Threadrippera 2950X.

Intel Xeon E3 2176M – porównanie z innymi modelami

Skoro opisywany tu Xeon jest najbardziej zbliżony do Ryzena 5, to warto je ze sobą porównać – również cenowo. Sprawdźmy również, jak prezentuje się układ w porównaniu do popularniejszych Intel Core i7 czy Intel Core i9.

Ciekawe jest porównanie Xeona z Ryzenem. Testy wydajnościowe mówią, że model od czerwonych jest około 3% wolniejszy, choć według rankingu Cinebench wynika, że jest to jednak trochę więcej. Mimo wszystko dalej najlepsze są i9, które mają najlepsze osiągi nie tylko w trybie Single-Core, ale i Multi-Core.

Intel Xeon E3 2176M – w jakich laptopach?

Na rynku nie ma zbyt wielu modeli laptopów wyposażonych w ten układ, ale jest to możliwe w sprzęcie marki HP czy Lenovo. Obie wersje kosztują ponad 2 tysiące dolarów, ale w zamian otrzymujemy porządnej klasy sprzęt. Pierwszym laptopem jest Lenovo ThinkPad P52 15.6 cala. Poza wyżej wspomnianym procesorem wyposażony jest w:

Drugi komputer to HP 4RA10UT Smart Buy Zbook 15 G5 Workstation. Jest nieco tańszy, bo pozbawiony jest dodatkowego GPU. Natomiast również posiada 16 GB pamięci RAM i pojemny dysk SSD.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.