Udostępnij
Skomentuj

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – wymagania sprzętowe

777 Studios w 2019 roku wypuszcza na rynek kilka symulatorów lotniczych. Firma nie zapomniała też o czołgach.

Dzięki temu już za kilka miesięcy gracze będą mogli zasiąść za sterami tych wielkich maszyn i poczuć się jak prawdziwi czołgiści. Co ważne, gra przygotowywana jest w realiach II wojny światowej. Wyróżniać ma się wysokim poziomem realizmu i bardzo szczegółową oprawą graficzną.

Polecane karty graficzne

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – informacje ogólne o grze

Studio znane jest z tego, że poważnie traktuje przedstawiane wydarzenia, dlatego gry przygotowywane są w oparciu o oficjalne informacje historyczne. Wrażenie robią przede wszystkim szczegółowo oddane lokacje.

  • Producent – 777 Studios
  • Wydawca – 1C/Cenega
  • Data premiery – 2019 rok (wczesny dostęp od 18 lipca 2018 roku)
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – fabuła, mechanika, detale

Jak wskazuje tytuł, dostaniemy szansę wzięcia udziału w bitwie pod Prochowką (miasto było położone w Związku Radzieckim). Doszło do niej w lipcu 1943 roku. W jej trakcie wojska radzieckie zaatakowały II Korpus Pancerny SS – w starciu brało udział mnóstwo czołgów, dlatego zostało okrzyknięte mianem największej bitwy pancernej w trakcie II wojny światowej.

W grze będziemy mogli stanąć po obu stronach konfliktu, sterując wieloma wiernie odwzorowanymi maszynami. Spośród nich wymienić można chociażby takie czołgi jak T-34-76 STZ czy też KV-1s. Wysoki poziom realizmu widoczny jest nie tylko w modelach dostępnych maszyn pancernych, ale również w sposobie przedstawienia terenu bitwy. Twórcy posłużyli się oficjalnymi dokumentami i mapami, dzięki czemu pole bitwy jest bardzo realistyczne. Cała mapa ma mieć wielkość 100 kilometrów kwadratowych.

Jak wspominaliśmy, gra jest pełnoprawnym symulatorem. Nie będziemy mieć więc do czynienia ze zręcznościową rozgrywką, która jest realizowana w wielu produkcjach wojennych. Sterowanie czołgiem oraz zmagania wojenne będą bardzo realistyczne, dlatego konieczne okaże się najpierw opanowanie maszyn. Zwłaszcza że każda z nich, jak ma to miejsce w rzeczywistości, wyróżnia się własną specyfiką.

Do tego wszystkiego dochodzi również realistyczna oprawa graficzna, która jest przygotowywana w oparciu o silnik Digital Warfare Engine. Lasy, wioski, miasta – wszystko to zostanie wiernie odwzorowane, dzięki czemu gracze będą mogli poczuć się, jakby rzeczywiście brali udział w bitwie.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że będzie dysponować dwoma trybami rozgrywki. Mowa tutaj o single playerze, a także możliwości wzięcia udziału w sieciowej kooperacji z innymi graczami. W ramach tego drugiego trybu, maszyny będą obsługiwane przez więcej niż jedną osobę, dlatego o sukcesie zadecyduje to, jak gracze będą dogadywali się między sobą.

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – wymagania sprzętowe

Realistyczna oprawa graficzna sprawia, że do obsługi gry konieczne będzie wykorzystanie więcej niż solidnego sprzętu. Obecnie znamy wyłącznie wymagania minimalne, jednak łatwo możemy wywnioskować, jak będą prezentowały się wartości rekomendowane. Zwłaszcza że nie jest to pierwsza gra w portfolio studia. Do tej pory specjalizowało się ono jednak w przygotowywaniu symulatorów lotniczych.

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – minimalne wymagania gry

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – potencjalne rekomendowane gry

  • Procesor: Intel Core i7 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – jaki komputer do gry?

Z uruchomieniem gry nie powinniśmy mieć problemów, jeśli nasza maszyna wyróżnia się co najmniej przyzwoitą wydajnością. Gorzej wygląda sprawa z wysokimi detalami graficznymi. Poznanie pełnych efektów pracy twórców okaże się bowiem możliwe tylko na maszynie gamingowej.

Uwagę należy zwrócić zwłaszcza na kartę graficzną. Nie może być to jednostka przypadkowa, niedostosowana do obsługi gier. Modele z 4 GB własnej pamięci powinny pozwolić na utrzymanie wysokiego poziomu klatek na sekundę. Wszystko to sprawia, że warto celować w jednostki z wysokiej półki. Oczywiście karta graficzna to nie wszystko. Jeśli nie zadbamy o dobór odpowiedniego układu CPU, dojdzie do tak zwanego efektu wąskiego gardła, w ramach którego karta graficzna jest ograniczana przez gorszy procesor. Urządzenia czterordzeniowe powinny załatwić sprawę. Tak samo jak 16 GB pamięci RAM.

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka – jaki laptop do gry?

Przedstawione warto odnoszą się do komputerów stacjonarnych, jednak bardzo łatwo przełożyć je na laptopy. Z obsługą wysokich detali graficznych poradzą sobie konfiguracje gamingowe – warto celować w modele wyposażone w kartę graficzną na poziomie modelu Nvidia GeForce GTX 1050 Ti. Dobrym uzupełnieniem okaże się jeden z procesorów Intela siódmej lub ósmej generacji (np. i7-8750H) oraz pamięć RAM typu DDR4.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.