Udostępnij
Skomentuj

Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E – specyfikacja i najważniejsze informacje

Czy warto sięgnąć po niedrogie smartfony – Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E? Czas się o tym przekonać!

Bierzemy pod lupę Huawei P40 Lite E oraz Huawei P40 – Kiedy w Polsce pojawią się smartfony i czy warto po nie sięgnąć? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w niniejszym poradniku.

Polecane smartfony Huawei

Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E – specyfikacja techniczna

Modele zapowiedziane przez chińskiego producenta znajdziemy na średniej i niskiej półce cenowej. Czy pomimo tego możemy liczyć na atrakcyjną specyfikację i ciekawe rozwiązania technologiczne? Najważniejsze informacje znajdziesz w poniższej tabeli.

Jeśli poszukujesz dobrego smartfona w atrakcyjnej cenie, sprawdź, czy któryś z tych sprzętów wpiszę się w zakres Twoich preferencji.

Za optymalne działanie obydwu smartfonów odpowiadają szybkie, ośmiordzeniowe procesory. W zależności od wyboru modelu możemy liczyć na wsparcie 6 GB pamięci RAM (Huawei P40 Lite) lub 4 GB (Huawei P40 Lite E). Nie ulega wątpliwości, że to pierwsze z urządzeń zaoferuje nieco mocniejsze podzespoły. Zauważą to zwłaszcza gracze, którym zależy na wygodnej rozrywce bez problemów z animacją, chociaż nadal pod tym kątem dużo lepiej prezentują się popularne flagowce. Jednak przy Huawei P40 Lite cena jest na tyle atrakcyjna, że taka specyfikacja powinna spełnić oczekiwania klientów.

Na pokładach obydwu urządzeń zainstalowano ekran o zbliżonej wielkości – 6,4 cala oraz 6,39 cala. Natomiast różnicę zauważymy w rozdzielczości. Mocniejszy model oferuje 1080 x 2310 pikseli. Natomiast ten nieco słabszy – 720 x 1560 pikseli. W przypadku Huawei P40 Lite premiera będzie doskonałą okazją, aby sięgnąć po niedrogi smartfon, który sprawdzi się idealnie w rękach miłośników mobilnego kina. Na ekranie zobaczymy wiele drobnych szczegółów, a korzystanie z tak dużego wyświetlacza to czysta przyjemność. Należy wziąć pod uwagę, że mniej wyraźny obraz przedstawi nam Huawei P40 Lite E, jednak przy podstawowych funkcjach ta dysproporcja nie będzie zbyt widoczna.

bulb-learn-more-section-icon

Dowiedz się więcej

Zarówno w przypadku Huawei P40 Lite E, jak i Huawei P40 Lite premiera była bardzo ważnym wydarzeniem. Oprócz dosyć ciekawych parametrów technicznych użytkownicy mogą również liczyć na funkcję Dual SIM oraz wygodny czytnik linii papilarnych. Natomiast droższy z modeli oferuje nawet funkcję NFC, która pozwoli na wygodne dokonywanie zbliżeniowych płatności.

W modelu Huawei P40 Lite E aparat fotograficzny obejmuje trzy moduły – główny obiektyw (48 Mpx), obiektyw szerokokątny (8 Mpx) oraz obiektyw głębi (2 Mpx). Do tego dochodzi przednia kamerka z matrycą 8 Mpx. Trzeba przyznać, że w niskim budżecie cenowym te warunki naprawdę robią wrażenie. Natomiast w przypadku Huawei P40 Lite aparat składa się z czterech obiektywów i został uzupełniony o moduł makro (2 Mpx). Kolejną różnicę stanowi lepszy aparat do selfie (16 Mpx). Warto wspomnieć, że nasze zdjęcia oraz inne pliki multimedialne będziemy gromadzić w pamięci wewnętrznej (64 GB w P40 Lite E oraz 128 GB w P40 Lite).

Nieznaczną różnicę zauważymy w żywotności baterii. Mocniejszy model oferuje akumulator 4200 mAh. Natomiast P40 Lite E – 4000 mAh. To kolejny atut, który w tej cenie pozytywnie zaskakuje. Należy zaznaczyć, że na korzyść P40 Lite przemawia szybkie ładowanie na poziomie 40 W, względem 10 W dla P40 Lite E. Każdy ze smartfonów będziemy mogli z powodzeniem zabrać w długą podróż i śmiało korzystać z wielu różnorodnych funkcji rozrywkowych.

Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E – wygląd

Pomimo atrakcyjnych cen smartfony wpisują się w nowoczesną stylistykę, chociaż konstrukcja nie obejmuje nowatorskich rozwiązań. Możemy liczyć na sprawdzone schematy, które już niejednokrotnie mogliśmy oglądać w przypadku innych urządzeń producenta. Ekran obydwu smartfonów wyróżnia się cienkimi ramkami, z wyjątkiem przestrzeni pod wyświetlaczem, gdzie pole to jest nieco szersze. Nie znajdziemy tu jednak fizycznych przycisków, gdyż zostały umieszczone u boku konstrukcji. Warto zauważyć, że obiektyw przedniego aparatu został wpisany w ekran i znajduje się w jego lewym górnym rogu.

Polecane smartfony Huawei

Największa różnica w designie smartfonów dotyczy tylnej obudowy. W przypadku Huawei P40 Lite E zauważymy podłużną wysepkę z trzema obiektywami oraz czytnik linii papilarnych, który w droższym modelu został umieszczony na ekranie. Ponadto w konstrukcji P40 Lite znajdziemy pole z obiektywami, które kształtem przypomina kwadratową bryłę o delikatnie zaokrąglonych krawędziach. Każdy z modeli dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Uwaga!

Mamy do czynienia z dosyć dużymi smartfonami. Dlatego użytkownicy przyzwyczajeni do mniejszych urządzeń mogą mieć pewne obawy w związku z obsługą P40 Lite oraz P40 Lite E. Jednak każdy z modeli wyróżnia się wysoką ergonomią. Wszystkie przyciski i złącza zostały zlokalizowane bardzo intuicyjnie, co zapewni wysoki komfort użytkowania.

Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E - czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku Huawei P40 Lite oraz Huawei P40 Lite E premiera oczekiwana była przez wielu klientów. Nic dziwnego, gdyż smartfony cenione są przede wszystkim ze względu na znakomity stosunek ceny do jakości. Czy warto zdecydować się na zakup? Zanim odpowiemy na to pytanie, przypomnijmy sobie ich najważniejsze atuty.

  • Ośmiordzeniowe procesory wspierane przez zasób 4 GB lub 6 GB pamięci RAM (w zależności od modelu)
  • Bardzo duży ekran
  • Znakomite warunki fotograficzne
  • Bardzo wydajna bateria ze wsparciem szybkiego ładowania
  • Funkcja Dual SIM
  • Szybki czytnik linii papilarnych
  • Moduł NFC na pokładzie Huawei P40 Lite
  • Atrakcyjny design
  • Wysoka ergonomia
  • Ponadprzeciętny komfort użytkowania

Smartfony stanowią znakomitą propozycję dla osób, które poszukują niedrogich, a przy tym funkcjonalnych rozwiązań. Huawei proponuje dwa modele o różnym stopniu zaawansowania technicznego. Po P40 Lite z pewnością sięgną użytkownicy, którym zależy na nieco wyższym zasobie pamięci RAM, poczwórnym aparacie czy technologii NFC. Natomiast P40 Lite E wybiorą oszczędni klienci, dla których komfort pracy i rozrywki stanowi najwyższy priorytet.

Warto wiedzieć!

W niskim segmencie cenowym trudno znaleźć urządzenia o podobnych parametrach technicznych. Na pokładzie smartfonów nie zabrakło technologii znanych z wielu flagowych modeli. To, co wyróżnia Huawei P40 Lite oraz P40 Lite E to świetne aparaty fotograficzne oraz pojemna bateria z możliwością szybkiego ładowania.

Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E – cena

Coraz więcej użytkowników pyta o Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E – Kiedy w Polsce pojawią się smartfony i jaka będzie ich cena. Tymczasem obydwa modele dostępne są już w ofercie sklepu Morele.net. Za Huawei P40 Lite zapłacimy 999 zł. Natomiast koszt zakupu Huawei P40 Lite E wynosi 699 zł. Trzeba przyznać, że to znakomita oferta.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.