Udostępnij
Skomentuj

Hoverboard - co to jest? Jak działa? Czy warto?

Deskorolka elektryczna staje się coraz bardziej popularna, wypierając klasyczny model. Sprawdź najważniejsze informacje.

Hoverboard to oryginalny i modny gadżet, w dzisiejszych czasach jest hitem na polskim rynku. To model królujący na ulicach miast, który przyciągnie uwagę gapiów.

Polecane deskorolki elktryczne

Hoverboard - co to jest?

Hoverboard (elektryczna deskorolka) to mobilny, mały dwukołowy pojazd ułatwiający poruszanie się po ulicach miast. Składa się z trwałej podstawy oraz drążka z układem sterowniczym. Po postawieniu stopy na wsporniku system łapie kąt nachylenia i automatycznie się uruchamia. Dostosowuje prędkość, kierunek jazdy oraz spoczynek do pracy stóp. Urządzenie to pracuje cicho, porusza się w szybkim tempie i podczas poruszania się nie wytwarza wibracji. Jest trwałym i stabilnym pojazdem, który zajmuje małą przestrzeń, łatwy jest w przechowywaniu i przewożeniu w dane miejsce. Modeli desek jest wiele i każda z nich się różni wielkością, zastosowaniem bądź to nowszymi technologiami.

Hoverboard - jak działa?

Elektryczna deska ma wbudowane dwa akumulatorki, które działają indywidualnie do obu silniczków poprzez przepływ energii. Jednostki napędowe są pojedynczo dopasowane do kół, a podstawa działa na zasadzie przechylania się do przodu i do tyłu niezależnie od siebie. Mechanizm ten pozwala na dokładne sterowanie oraz utrzymanie równowagi odbywające się za pomocą wbudowanego minikomputera, na które działają i sensory żyroskop. Dystans, jaki można pokonać na desce, jest trudny do określenia, głównie zależy to od podłoża, na jakim dany użytkownik się porusza. Na wzniesieniach i drodze nieubitej akumulatory będą traciły szybciej swoją moc niż na płaskiej płaszczyźnie tj. ulica w mieście.

Hoverboard - jak jeździć?

Jak wcześniej zostało wspomniane, uruchamia się samoczynnie, wystarczy ustać na podstawie hoverboardu, a zareaguje ona na pracę stóp. Obsługa nie należy do najtrudniejszych, wystarczy kilka dni na opanowanie zręcznej jazdy.

  • Ruch do przodu - obie stopy w tym kierunku
  • Skręt w lewo - odchylenie prawej stopy w prawo
  • Skręt w prawo - odchylenie lewej stopy w lewo
  • Neutralizowanie prędkości - większy kąt nachylenia do przodu
  • Hamowanie - mniejszy kąt nachylenia podstawy pojazdu

Hoverboard czy warto pokusić się o zakup?

Zaletą zakupu elektrycznej deskorolki przede wszystkim jest łatwe przemieszczanie się po mieście, nie osiąga on znacznych prędkości oraz jest prosty w korzystaniu, dlatego na pytanie “Czy hoverboard jest bezpieczny?” Śmiało można stwierdzić, że tak. Dzięki swojemu zastosowaniu i oryginalnemu wyglądowi może pasować jako prezent dla dziecka, jak i dla osoby starszej. Hoverboard akcesoria ma przeróżne, mogą to być gadżeciarskie rzeczy np. świecące nakładki na koła, wbudowany system Bluetooth, jak również wyposażenie zabezpieczające przed upadkiem typu- ochraniacze na łokcie kolana i kask lub zasilacz.

Hoverboard - cena urządzenia

Koszt deski elektrycznej uzależniony jest od jej wyglądu, do jakich celów została zakupiona bądź z jakiego materiału została wykonana. Droższe modele cechuje odporność na warunki atmosferyczne, ważna w tym przypadku jest wytrzymałość na wilgoć oraz solidne wykończenie. Uwagę przykuwa również prędkość, jaką można uzyskać kupując urządzenie i czy wielkość kół jest odpowiednia do wagi użytkownika oraz, czy będą one w stanie wjechać na nierówny teren utrzymując stabilność . Deskorolki elektryczne produkowane teraz są z litowymi, litowo- jonowymi akumulatorami, a co za tym idzie, są one trwałe, poziom baterii wystarcza na kilkanaście kilometrów  i są przystosowane do piaszczystych obszarów.

Warto wiedzieć, że na rynku występuje hoverboard Skymaster, ma on w swojej ofercie szeroką listę modeli. W większości zaadaptowane są właśnie do jazdy w terenie. Deskorolka, ta jak i wiele innych traktowana jest jako sprzęt sportowy, dzięki któremu można brać udział w dyscyplinach wyczynowych, a przy tym się znakomicie bawić.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.