Udostępnij
Skomentuj

Hatchimals - interaktywne figurki dla dzieci uczące opieki i odpowiedzialności

Jednym z najchętniej wybieranych prezentów pod choinkę dla dziewczynek w 2016 roku były Hatchimals.

Moda na te niezwykłe zabawki trwa w najlepsze i zatacza coraz szersze kręgi. Czym są zabawki Hatchimals? Co je wyróżnia i czy warto po nie sięgnąć?

Hatchimals – co to takiego?

Hatchimals to niezwykle pomysłowa i ciekawa zabawka interaktywna. Początkowo ma postać jajka, którym należy zająć się w odpowiedni sposób tak, by wykluło się z niego zwierzątko. W każdym jajku znajduje się pluszowa, interaktywna zabawka, która komunikuje się z otoczeniem i sygnalizuje swoje aktualne potrzeby (na przykład zimno – wówczas należy ogrzać jajko dłońmi).

Wyjątkowość zabawek Hatchimals polega na tym, że pozwalają dziecku uczestniczyć w odpowiedzialnym i ciekawym procesie oczekiwania na wyklucie się zwierzaka. To od dziecięcego zaangażowania i wykonywania określonych czynności zależy, czy Hatchimals się wykluje.

Warto wiedzieć!

Hatchimals zapewnia rozrywkę i zabawę nie tylko na etapie oczekiwania na wyklucie zabawki. Pluszak jest interaktywny, porusza się i komunikuje się z otoczeniem także później – należy zajmować się nim tak, jakby było to rzeczywiste zwierzątko (choć oczywiście jego potrzeby są nieco inne niż w przypadku żywej istoty).

Rodzaje Hatchimalsów – czy to jajka niespodzianki?

Niedługo po tym, gdy zabawka firmy Spin Master trafiła do sklepów, pojawiły się pogłoski, że kupując jajko Hatchimals, klient nie ma pojęcia, jakie zwierzątko się z niego wykluje. W praktyce nie jest to aż tak wielką niespodzianką.

Jajka Hatchimals są dostępne w różnych wariantach, a elementem zaskoczenia będzie nie tyle rodzaj zwierzaka, jaki się wykluje, co jego kolor. Przykładowo – po zakupie jajka Hatchimals ze Smoczydłem nie wiadomo, jakiego koloru zwierzątko kryje się w środku.

Polecnae figurki Hatchimals

Hatchimals – zabawa w opiekę i nauka odpowiedzialności

Hatchimals to zabawka, która zaskakuje swoją pomysłową funkcjonalnością. Wymaga od posiadacza wiele zaangażowania i zainteresowania.

 • Tylko odpowiednia opieka nad jajkiem gwarantuje sukces i wyklucie się zwierzaka.
 • Hatchimals po wykluciu wcale nie kończy zabawy, a dopiero ją zaczyna. Wymaga dalszej troski i opieki, jak również dbałości o jego określone potrzeby.
 • Komunikacja z zabawką jest możliwa za sprawą oczu zwierzaka – w zależności od tego, jaki kolor przybierają, należy wykonać określoną czynność.
 • Hatchimals rozwija się i przechodzi w trzy kolejne etapy, które wymagają zupełnie innych starań i czynią zabawę tak zróżnicowaną i ciekawą.
 • To zabawka, która zaskakuje i uczy odpowiedzialności.

Każda zabawka ma swoje mocne i słabsze strony, które warto poznać i przeanalizować jeszcze przed zakupem. Jak jest w przypadku jajek Hatchimals?

ZALETY

 • Są interaktywne, innowacyjne i bardzo ciekawe.
 • Mogą, w pewnym sensie, uczyć odpowiedzialności i opieki.
 • Są urocze i podobają się dzieciom.
 • Idealnie nadają się na prezent na szczególne okazje.
 • To zabawka na dłuższy czas – na wykluciu zwierzaka nie kończy się zabawa. Zabawka „rozwija się” i wciąż wymaga dalszej opieki.

WADY

 • Hatchimals to dość droga zabawka.
 • Po jakimś czasie zabawa z Hatchimalsem może się znudzić, a wykluć można go tylko raz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie jajka Hatchimals?

Zakup jajka Hatchimals to całkiem spory wydatek, tym bardziej warto dobrze go przemyśleć i kupić zabawkę po uprzednim zastanowieniu się i wzięciu pod uwagę kilku czynników.

 • Oryginalność zabawki – z uwagi na specyfikę tej zabawki i ogromną popularność, warto kupować ją wyłącznie w dobrych, sprawdzonych sklepach.
 • Wiek dziecka – Hatchimals to zabawka przeznaczona dla dzieci od piątego roku życia. Kupno jej dla młodszego dziecka nie jest najlepszym pomysłem z uwagi na stopień skomplikowania opieki nad jajkiem i maskotką, jak również ze względu na fakt, że drobne elementy (na przykład fragmenty rozbitej skorupki jajka) mogą być niebezpieczne dla młodszych dzieci.
 • Model zabawki – przy zakupie można wybrać rodzaj maskotki, która będzie się znajdowała wewnątrz, ale nie wiadomo, jaki będzie miała kolor.
 • Cena – Hatchimals to dość droga zabawka (kosztuje około 250 złotych), dlatego warto porównywać ceny, korzystać z różnych opcji zniżkowych i rabatów.

Hatchimals – czy warto?

Jajka Hatchimals od razu okazały się prawdziwym hitem w Stanach Zjednoczonych i to do tego stopnia, że wszystkie egzemplarze wyprzedawały się w błyskawicznym tempie. Niektórzy byli nawet gotowi płacić kilkakrotnie większą kwotę za zabawkę z drugiej ręki. Obecnie na szczęście sytuacja się unormowała, a zabawki te można bez problemu kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych.

To, czy warto kupić jajko z interaktywnym pluszakiem zależy już tylko i wyłącznie od zainteresowań dziecka, jego predyspozycji, potrzeb, a także od zasobności portfela. Z całą pewnością jest to zabawka, która uczy empatii, ciepła i zaangażowania.

Zabawki interaktywne cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i trudno się temu dziwić. Pozwalają wczuć się lepiej w rolę i relację i czynią zabawę znacznie ciekawszą.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.