Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Hamax Smiley – czy warto? Jak zamontować?

Podróżowanie rowerem z dzieckiem może okazać się naprawdę wygodne. Wystarczy zakupić odpowiedni fotelik.

Firma Hamax działa na rynku od roku 1958. Obecnie specjalizuje się przede wszystkim w produkcji akcesoriów rowerowych, kierowanych zarówno do tak zwanych „niedzielnych rowerzystów”, jak i zapalonych miłośników dwukołowców. W ofercie firmy znajdują się oczywiście foteliki rowerowe. Jednym z modeli proponowanych na rynku jest Smiley, występujący również w wersji Plus. Warto go pokrótce opisać, a także sprawdzić, czym wyróżnia się na tle produktów konkurencyjnych.

Hamax Smiley – charakterystyka

Na początek warto przedstawić produkt, a także wskazać jego najważniejsze wyróżniki. Jak zapewnia producent, fotel zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas jazdy, a także sporo możliwości regulacyjnych. Co ważne, jest to fotelik montowany z tyłu roweru – na bagażnik lub ramę. Jego zaletą jest z pewnością dostępność regulowanych podpórek na stopy (można zmieniać ich wysokość), a także podłokietników. To oczywiście nie wszystko. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Siedzisko – na obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych został położony miękki materiał, co gwarantuje wysoki komfort podczas jazdy. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku dłuższych tras, w trakcie których małe dziecko może być marudne.
  • Mocowanie – zastosowany został uniwersalny mechanizm, który pasuje do praktycznie wszystkich, niezależnie od tego, czy są to modele z bagażnikami czy też bez.
  • Nośność – maksymalna waga dziecka nie może przekroczyć 22 kilogramów.
  • Montaż – fotelik został wyposażony w system szybkiego montażu, w ramach którego korzystamy ze specjalnego kluczyka. Całość trwa mniej niż minutę.
  • Wykonanie i zabezpieczenia – uwagę warto zwrócić również na to, że górna część fotelika została specjalnie wyprofilowana pod kask, dlatego podczas jazdy nie występują żadne niedogodności. Producent zdecydował się także na zabezpieczenie podpórek przed przypadkowym kontaktem nóg dziecka ze szprychami koła, a także na zapięcie zatrzaskowe i szelki, które stabilizują pozycję pociechy.

Fotelik rowerowy Hamax Smiley występuje na rynku przeważnie w wersjach z czerwoną lub czarną wyściółką (stelaż jest ciemnoszary). Do tego należy dodać również modle Plus, który został przystosowany do montażu na bagażnikach z serii Hamax Plus. Fotelik zawiera dodatkowe sprężyny amortyzujące, dzięki którym komfort jazdy jest jeszcze wyższy. Zwłaszcza w przypadku poruszania się po nierównych nawierzchniach.

Hamax Smiley czy Kiss?

Oferta firmy Hamax jest bardzo szeroka, dlatego na rynku znaleźć można również foteliki z innych serii. Doskonałym na to przykładem jest model Hamax Kiss, który także wyróżnia się miękką wyściółką. Co ważne, sięga ona na zagłówek fotelika. Można ją łatwo ściągnąć i wyprać.

Podpórki na nogi są regulowane, to samo tyczy się oparcia. W jego przypadku skorzystać musimy z dołączonego do zestawu mocowania do roweru – może on zostać nałożony na bagażnik lub ramę. Jak widać, oba foteliki są do siebie bardzo podobne, dlatego wybór konkretnego modelu będzie kwestią indywidualną. Warto jeszcze podkreślić, że fotelik Hannax Kiss jest tańszy, ponieważ kosztuje 289 złotych. Za model Smiley trzeba zapłacić 369 złotych w edycji standardowej i 399 złotych za wersję Plus.

Jak zamontować fotelik Hamax Smiley?

Producent podkreśla, że montaż fotelika jest bardzo prosty i szybki. Niezależnie od tego, czy zakładamy do na bagażnik czy ramę. Jak wskazuje instrukcja, wystarczy odpowiednio ułożyć fotelik na rowerze, a następnie użyć specjalnego klucza, który przytwierdzi stelaż do pojazdu. Całość nie trwa nawet minuty.

Jeszcze prościej wygląda sytuacja w przypadku fotelika w wersji Plus i dedykowanego bagażnika. Sprzęt zakładany jest bowiem na zatrzaski. Co ważne, poza prostotą montażu, omawiane foteliki gwarantują pełną stabilność konstrukcji i wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Rodzice nie mają się więc czego obawiać.

Fotelik Hamax Smiley – czy warto?

Opinie użytkowników wskazują, że cenią oni przedstawiony wyżej fotelik przede wszystkim na prostotę montażu. Wskazują oni także na dostępność wygodnych mechanizmów regulacyjnych oraz dobre podtrzymanie dziecka na foteliku.

Niemal każda recenzja podkreśla również to, że podstawowa wersja fotelika jest uniwersalna, dlatego założyć można ją na praktycznie każdym rowerze. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy klienci nie mają czasu na poszukiwania optymalnie dopasowanego produktu. Dodając do tego wysoką wytrzymałość mechaniczną stelażu, a także miękką wyściółkę, która zwiększa wygodę jazdy, śmiało można stwierdzić, że foteli rowerowy Hamax Smiley jest wart polecenia. Potwierdzają to zresztą pozytywne opinie wielu klientów.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.