Udostępnij
Skomentuj

Gry zręcznościowe na Wii – sprawdź, po które tytuły warto sięgnąć?

Ten gatunek przez wiele lat zjednoczył wokół siebie wielu fanów. Jak prezentują się zręcznościówki na Wii?

Czym są gry zręcznościowe?

Tego typu produkcje stawiają przede wszystkim na refleks gracza. Bohaterowie będą pokonywać trudne poziomy naszpikowane przeszkodami i wrogami. Nie zabraknie tu również łamigłówek logicznych. Postacie kierowana przez gracza bardzo często skaczą po platformach w celu uzyskania zasobów, których odpowiednia ilość przełoży się na poszczególne ułatwienia. Doskonałym przykładem są gry z Mario, gdzie za określoną liczbę monet, wąsaty hydraulik nagradzany jest dodatkowym życiem. Atrakcyjnych dla gracza mechanik jest oczywiście więcej. Gry zręcznościowe na Wii są niezwykle różnorodne, także pod kątem poziomu trudności. Niektóre sekwencje sprawią, że gracz będzie podchodził do nich wielokrotnie. 

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Warto wiedzieć!

Zdecydowana większość gier zręcznościowych na Wii nie jest nacechowana przemocą. Dzięki temu dostępne są również dla dzieci. Ten gatunek gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny. Warto wybrać produkcje, w które możemy zagrać w dwie osoby. Specjalne oznaczenie, które mówi, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest dana produkcja, znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowania. To z pewnością umożliwi rozsądne zakupy.

Gry zręcznościowe na Wii – szeroki wybór

Nintendo Wii to konsola, której ogromną siłą są znakomite gry ekskluzywne. Nie inaczej jest w przypadku gier zręcznościowych. Ten gatunek zdominowały produkcje z popularnym Mario. Nic dziwnego, gdyż każda gra z tym bohaterem cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Inną znaną w świecie gier postacią jest Donkey Kong. Przygody sympatycznego szympansa również zostały docenione przez graczy, którzy uwielbiają trudne wyzwania. Każda z gier przedstawionych na naszej liście gwarantuje wiele godzin doskonałej zabawy.

Uwaga!

Chociaż konsola Nintendo Wii pojawiła się na rynku już dawno temu, nadal bawi wielu graczy. Oczywiście trudno liczyć na grafikę rodem z najnowszych gier akcji, jednak konsole japońskiego producenta od zawsze stawiały przede wszystkim na jakość rozgrywki. Rewelacyjna grywalność w pełni rekompensuje kwestie wizualne.

Gry zręcznościowe na Wii – jakie wybrać?

Czas rozstrzygnąć, jakie gry zręcznościowe na Wii faktycznie są najlepsze. W poniższej tabeli przedstawiamy tytuły, które zyskały największe uznanie wśród graczy oraz wysokie oceny recenzentów. Poznaj je bliżej.

Jak wyglądają szczegóły rozgrywki?

  • Super Mario Galaxy – główny bohater gry rusza na podbój kosmosu. Każda z wielu planet, jakie odwiedzi popularny hydraulik, różni się od siebie nie tylko stylem graficznym, ale również mechaniką i działaniem grawitacji. 
  • Super Mario Galaxy 2 – pierwsza część była tak udana, że producent zdecydował się na stworzenie kolejnej. Był to strzał w dziesiątkę. Ponownie ruszamy w kosmos, lecz grę usprawniono o wyższą jakość grafiki oraz oczywiście zupełnie nowe lokacje.
  • Donkey Kong Country Returns – wcielamy się w postać szympansa, który będzie podróżował po niezwykle atrakcyjnych lokacjach. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z trudniejszych gier platformowych, jakie pojawiły się na tej konsoli. Idealna pozycja dla miłośników wyzwań.  
  • Mario Party 8 – kapitalna składanka minigier. Jak sama nazwa mówi, to idealna produkcja do zabawy dla kilku osób. 
  • Super Paper Mario – unikalne połączenie gry platformowej z RPG. Tym razem mamy do czynienia ze światem, który przypomina papierową wycinankę. Możemy liczyć na bardzo nowatorskie podejście do zabawy.

To oczywiście tylko niektóre gry zręcznościowe na Wii, jakie możesz zakupić w naszym sklepie. Warto zwrócić uwagę na bardzo atrakcyjne ceny. Dzięki temu za niewielkie pieniądze możemy zbudować bardzo atrakcyjną bibliotekę tytułów. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.